Travní traktor Partner P 200107HRB



Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 63.161 (?)
5.7.2009 11:23

  ˇŽivím sa predajom a servisom záhradnej techniky.

Nie v každom štáte je záruka 2roky. Keď sa tak orientujete v EU trhu tak by ste to mohli vedieť.

Povedali ste to čo som povedal na začiatku, pár hodín mesačne nie je pronlém,70 arov je big problém.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 45.244 (?), 5.7.2009 9:24
Takže trochu rozumné úvahy, pokud se s těmi to stroji živíte tak to vždy pište jako první věc jelikož asi těžko lze poměřovat každodení cca 8 hodinové využítí stroje oproti několika málo hodin využitého stroje pří domácí potřebě za 1 měsíc, pokud mluvíte o nějakých chorobách tak je musíte vypsat, protože neznalý člověk by si mohl myslet že traktor se skládá z tolika brutálně drahých součástek že by to mohl být nakonec robot ale obyč.traktor má rám, unifikovaný motor co používají skoro všichni výrobci, totéž převodovka a pak toho už mnoho nezbývá, kladky,řemeny, žací ústrojí s noži.Pokud jsem něco veledůležitého opoměl co obyč traktory mají aby se mi otočoly panenky tak se omlouvám za neznalost, případná výměna ložisek zas tak bolavá není a drahé řemeny se dají nahradit českými podstatně levnějšími a jelikož jsme v EU tak se záruky na stroje koupené v těchto zemích vstahuji i na čechy, na slováky né?Zde pořát chybí mnoha lidem ta orientace v evropském trhu a tak raději skočí do Mount... a vysolí třeba dvojnásobnou cenu než je jinde, proti gustu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 63.161 (?), 5.7.2009 11:23

  ˇŽivím sa predajom a servisom záhradnej techniky.

Nie v každom štáte je záruka 2roky. Keď sa tak orientujete v EU trhu tak by ste to mohli vedieť.

Povedali ste to čo som povedal na začiatku, pár hodín mesačne nie je pronlém,70 arov je big problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.244 (?), 5.7.2009 14:31
Tak to už mě Vaše komentáře neudivují, Vaše reakce coby prodejce je adekvátní danému tématuj, pokud 70 arů je pro Vaši představu big problém tak pro mě je to záležitost na slabé dopoledne jelikož mám staříka Murraye 12,5 hp a neprovozuji sekací dostihy, Vašemu servisu a prodeji přeji hodně spokojených zákazníků KP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.244 (?), 5.7.2009 14:52
Ještě jsem opoměl dodat že všechny prodejny HQ v unii dávají 2 roky záruku na Patrnery i Husky, možná že SR nebo Vaše firma je vyjímkou, hezký den.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.52 (?), 5.7.2009 15:50

U Partnera mi dost po koupi vadilo, že nemám v předních kolech ložiska. Dnes po zkušenostech s přirezlými ložisky když se do nich dostane voda jsem rád, že je v kolech nemám.  Do 10 km/h jsou v podstatě zbytečné.Jednou týdně tam přes maznice máznu trochu vazelíny a je to.Hřídele a futra v předních kolech hravě přežijí to co je standartně osazeno na daleko dražších traktůrkách.Vůli jsem vyřešil na kolech slabou podložkou takže řízení už tak neplave na silnici. V terénu ta vůle nevadila.

Pro ilustraci uvádím, že mám na své koňské obracečce na soustrojí vidlí pouze také obyčejné lágry kde jde železo na železo a pouze občasným promazáním vazelínou funguje stroj cca 70 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 63.161 (?), 5.7.2009 19:44

    Takže pane:

Taký traktor obsahuje aj iné diely ako rám a motor.Sú na ňom aj také smiešne veci ako prevodovka, kosiace zariadenie, kapotáž, diferenciál,riadenie... Možno pre takého odborníka na obchodné právo je to prekvapenie, ale je to tak.

  Ináč s tým obchodným právom je to asi tak že v maďarsku má tento traktor záruku len 1 rok, slovom 12 mesiacov, asi sa Vás nespýtali ako to vlastne s tou zárukou je.

  Murray je značka ktorá patrí Brigsu a ten sa ku nej nespráva natoľko macošsky ako Hq ku partneru.

Ps : koľký zo 100 majiteľov záhradnej techniky chodí každý týždeň okolo svojho miláčika z vazelínou prípadne z dekalamitkou.9 z 10 majiteľov si myslí že stroj je v záruke a on nemusí nič robiť.A ten jeden čo vie že by bolo dačo také robiť tak si povie že sa mu nechce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.244 (?), 6.7.2009 9:31
Pane Janí, vy asi špatně překládáte, psal jsem 5.7.v 9,24h. z čeho se obyčejný traktor skládá a vy to znova popisujete, napište rovnou co je tak drahého na opravu nimo motoru a převodovky která je v celku s doferenciálem, a používají se totožné v převážné míře u mnoha značek, napište z čeho mi polezou oči z důlku a já Vám třeba poradím čím se dají zbylé věci nahradit za lacino, a pokud se nepletu tak záruku dává výrobce a né prodejce, takže pokud výrobce v jednom státě určí záruku 2 roky tak tu záruku by měl ze zákona poskytovat ve všech státech(minimálně. v EU),máte znalost o MURRAY?Taky nemá třeba ložiska v kolech, ve svislákách jsou pouze silonová futra, přední náprava je pouze z profilovaného plechu a né z litiny a přesto vydržela prudký náraz do domu, řízení je jak u dětské haračky a přesto dokonale funkční... atd., co tam máte dál?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 121.220 (?), 6.7.2009 21:06

TAkže pane:

  Ako som už písal som "profík" v zmysle predaj a servis, čo sa týka predaja som orientovaný na Stihl a Dolmar, čo sa týka 4-taktov tam je to taká všehochuť preto lebo Stihl predáva Vikinga a ten je tzv. "prémiová trieda" čomu zodpovedá tak kvalita ako aj cena.Na Slovensku si to zatiaľ žiaľ nie každý môže dovoliť. Preto stále hľadám kompromis medzi cenou a kvalitou u iných výrobcov aby som uspokojil čo najväčšie spektrum zákazníkov a aby každý dostal za svoje peniažky to čo potrebuje vrámci možností.Sú tu ale určité hranice cez ktoré nechcem prejsť a pokiaľ som sa ulakomil na cenu a predal lacnú vec ako napr.HECHT a lebo Partner vždy z toho boli následne problémy, bol nervózny zákazník a nervózny som bol nakoniec aj ja.Tu vôbec nejde o peniaze ale o pocit že som zákazníka /hoci aj nechtiac/ oklamal.Možno som hlupák ale mne záleží na tom aby bol zákazník spokojný a myslím si že potom sa zákazník vráti a zase u mňa minie peniaze lebo mi verí a vie že mu nechcem za každú cenu predať len pre zisk.

 Čo sa týka servisu, opravujeme všetko čo vrčí a páchne benzínom.Denno denne sa stretávam zo zákazními a oznamujem im cenu za opravu ich miláčka a verte mi že veľa ľudí je prekvapených keď im napríklad oznámim že zapaľovanie na gude je o 10 euro lacnejšie ako nový stroj a pár ozubených kolies do partnera stojí 500euro a keby aj ich chcel tak budú tak o mesiac/možno/. Nemám rád tieto firmy a ich praktiky - kým je to v záruke tak sa to ako tak polepí a potom keď po záruke bude chcieť akýsi nezmysel tak to bode drahé a pokiaľ bude chcieť niečo len o trochu väčšie ako nezmysel tak je to tak brutálne drahé že sa oplatí kúpiť nový stroj.Ak máte v čechách iné skúsenosti tak sa ospravedlňujem a závidím Vám.

  Nechcel som nikoho uraziť len som chcel najakého chudáka vystríhať pred vyhodenými peniazmi.Pokiaľ má niekto smolu ujde sa mu zmätok aj od Vikinga, Dolmaru alebo Saba ale kúpou tochto traktoríka na údržbu 70 ár sa nejedná o smolu ale o šťastie ak to vydrží už v záruke.

Pekný deň

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.51 (?), 6.7.2009 21:38
Dobrý večer, nerad se do vaší diskuze montuji, ale můžete mi napsat který pár ozubených kol na Partnera stojí 500 €? Zatím jsem se téměř pokaždé setkával s nižší cenou dílů na Partnera (Homelite) než na Stihl nebo Dolmar.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.244 (?), 7.7.2009 8:32
Pane JANI, vy stále uhýbáte, nezpochybnuji Vaši poctivost prodeje a vaši profesionalitu ale já také nejsem laik, pohybuji se v oblasti zemědělství a zahr.techniky 30let a proto vždy říkám na 1.místě rozlišit pro jaký účel budete vybraný stroj(pila, sekačka,křovák, traktor...)používat, pokud je to pro profi každodení používání tak určitě zvolím dražší věhlasný stroj a pokud je to pro občasné používání tak mi stačí obyč stroj základního vybavení, dělám si vždy úměru pořizovací náklady-využití.Ptal jsem se Vás na ony díly na traktory z kterých se mi protočí panenky(mimo již zminovaných motorů a převodovek které se používají živelně) jsou to jaké?Nebudou to spíše jen luksusní doplnky jako palivoměr, elektomagnet.spouštění sekání, signalizace naplnění koše a podobné pí... které také luksusně zaplatíte ale vůbec nejsou k občasnému používání stroje nutné?A o co lépe takto vybavené stroje posekají nežli ty základní?Takto si já představuji vysvětlení od prodejce drahého stroje, že mi řekne že je to od věhlasné firmy, to si přečtu alo co jiného dělá rozdíl mezi těmi to stroji když ten hlavní základ je naprosto stejný(motor převodovka) O ložiskách v kolech již víme, vysvětlete o co lépe a kvalitněji posekáte s premiovou třídou Viking za 120000 nežli s Partnerem za 30000-40000kč?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika