Traktor HQ CTH 155



host - 174.222 (?)
23.11.2008 2:19

O víc než na polovinu se sníží hlučnost, pokud nejsou ložiska úplně odepsaná, tím,že se tam stříkačkou s jehlou natlačí pod kryt ložiska vazelína, neboť tam žádná není .

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 101.185 (?), 29.8.2008 18:48, zobrazeno: 9264x

Poraďte mi jak jste opravili hlučná ložiska kladek pohonu? Co a jaká ložiska jste dávali.Kladky dle mě nejde rozdělat tak jak jste ložiska vyměnili, nebo se dají sehnat celé kladky?? Díky za každou

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 86.243 (?), 21.10.2008 8:25

Poraďte mi prosím jak utěsnit koš? Zkoušel jsem to nastavit už několikrát a pořád to fouká okolo rámu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 88.3 (?), 22.11.2008 10:39

Řešil jsem hlučná ložiska -5ks kladek od pojezdu také. Vymontoval jsem všechny kladky. Jsou bodově svařené, ložisko nejde vyjmout normálně. Dá se v místech bodových sváru odvrtat a rozloupnout tak plechovou řemeničku a vyjmout ložisko.Ložisko je tam 6200 / za 5ks 97,-Kč / oboustraně zakrytovan plastem proti prachu. Originální ložiska co tam byla jsou velmi nekvalitní made in china, které když jsem ukázal v prodejně ložisek, tak mi řekli, že se tak maximálně dávají na kladky pojezdové brány, určitě né někam, kde je od motoru 2900 otáček.Husqvarna šetří kde se dá a je to i vidět.Po nasazení nových ložisek se dá v místě odvrtání spoj zanýtovat, nebo šroubky sešroubovat. Druhá varianta je neodvrtávat spoje ale na soustruhu stočit z boku zahnutý lem kolem vnějšího kroužku ložiska, potom ložisko vyrazit na jednu stranu a pak na lepící tmel Loctite nalepit a narazit nové ložisko.Je to trošku složitější, jelikož potřebujete soustruh.Když to pak nasadíte, odměnou Vám bude ticho proti tomu kraválu v originálu.Měřil jsem to a jen těch pět kladek dělalo 112dB hluku navíc. 

K nastavení koše - je pravda, že seřídit ho je umění.Momentálně na to už přišla i HQ a na nové traktory začala montovat zámek - západku koše, který se dá zaaretovat v zavřené poloze.Jedná se jen o jakousi pojistku z pružinové oceli, která zachytí po zavření koš a drží ho v poloze zavření. Dá se u servisů HQ objednat a přimontovat na většinu traktorů HQ s košem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.222 (?), 23.11.2008 2:19

O víc než na polovinu se sníží hlučnost, pokud nejsou ložiska úplně odepsaná, tím,že se tam stříkačkou s jehlou natlačí pod kryt ložiska vazelína, neboť tam žádná není .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.204 (?), 23.11.2008 10:44

To jsem udělal taky, ložiska jsem demontoval a vyčistil, namazal vazelínou a dal zpět. Mělo to jen krátkodobý účinek, než se vazelína zahřála a vystříkala už z tak volných ložisek. Ložiska byla už volná, nenamazaná i když traktor byl nový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika