Tovární malotraktor na silnici



host - 161.31 (?)
19.10.2020 10:23

To je blbost, existují vyjímka o procozu na komunikacích 3 třídy, někteří prodejci starších malotraktůrků-tovární výtoby-kubota atd. je prodávají již s těmito oprávněními.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 26.219 (?), 13.6.2009 13:17

Někteří píšete nesmysly bez znalosti praxe. Já např. vlastním udělanou frézu z ČZ 175 a ČP mi ji bez problémů pojistila. Stejně tak mnohým jiným známým. A ukažte mi někoho, kdo dostal pokutu za to, že jel po silnici s domácím samohybem - mám téměř 50 roků a o nikom jsem neslyšel, a že těchto vozidel v naší vinohradnické oblasti jezdí více než dost. Je fakt, že se jedná o poměrně malé stroje, nanejvýš velikosti Holdru. S traktorem si nikdo na silnic netroufne vyjet, za to se už pokutuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.244 (?), 13.6.2009 13:40
Vážený pane, možná u Vás u vinohradů jsou policajti s vinaři jedna ruka, mám také 50let a mnoho let jsem jezdil v JZD se vším co mělo kola a doma taktéž s domaděly ale věřte že u nás v SČ nebylo a není radno potkat s těmi to stroji policajta, je jasné že záleží na koho narazíte, někdo si prohlédne, pochválí a pošle Vás domu a jiný Vás opálí pokutou.Nedej bože aby jste Vy spůsobil nějakou škodu, asi by jste byl hodně překvapen co by Vás to stálo, moje zkušenost -jízda s vozem bez SPZ(URČEN NA HNŮJ) a stálo mě to 500 a to jsem hodně děkoval jelikož mi naznačily i pokutu 20000 za nezaplacené povinné ručení a když se něco stane tak se Vás pak nikdo neptá jestli jste to udělal traktorem nebo malou frézou KP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.31 (?), 19.10.2020 10:23

To je blbost, existují vyjímka o procozu na komunikacích 3 třídy, někteří prodejci starších malotraktůrků-tovární výtoby-kubota atd. je prodávají již s těmito oprávněními.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.83 (?), 13.6.2009 13:49

Ty, hele, BlackBerte, proč tady zase zakládáš vlákno, na které bylo podobně již odpovězeno v zimě? A hele, už se Ti podařilo vyjet s tím vlekem z toho lesa?

Nikdo z dovozců starších jap.malotraktorů nedá peníze na registraci těchto (byť vynikajících továrních) strojů na našem trhu -znamená to zaplatit si státní zkušebnu - a to se jim nechce, protože každá značka nabízí velké množství modelů traktorů různých výkonností a to by stálo slušný balík peněz. Už jsme tu na toto téma dostatečně diskutovali. Prodejci nových (např.Kubota, Iseki) z pochopitelných důvodů dovozce ojetin upřímně nenávidí a co se týká registrace starších kusů na CS trhu, nehnou prstem.Tedy získat jakýkoliv oficiální tovární doklad potřebný k legálnímu provozu na pozemních komunikacích (jako např. u Vari, TK...) je zcela nemožné.

Pojistěte tedy stroj jako traktor bez SPZ nebo jako pojízdný pracovní stroj-pojišťovně je to fakt jedno-pojistí téměř cokoliv, otázka je jak se postaví k případnému plnění ,mějte v prvotřídním stavu brzdy, světla,klakson a blinkry, vozte na zádi předepsaný trojůhelník, neprovokujte na silnicích 2.natož 1. třídy a chovejte se k případné policejní kontrole maximálně slušně. Taky se můžete modlit, aby Vás nepotkala žádná dopravní nehoda. A nejsem si jistý, jestli nepotřebujete řidičák na traktor T. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 13.6.2009 15:18

Poslední odstavec je bez diskuzí. Prostřední mírně mimo. Dovezl-li a tedy registroval ofic. dovozce v roce 2000 novou Kubotu, není problém dovezenou, starší, registrovat i bez jeho "požehnání". Bude-li přesně odpovídat typový klíč, jen v.č. bude jiné, nemůže být problém. Odmítne-li dovozce vydat prohlášení o shodě, napište evropskému dovozci a uvidíte jak začne povětří! Takto jsme registrovali jeden J.D. z GB a to bylo keců u dovozce, jen dostal za uši od centrály a ejhle, najednou to šlo. Jak je tedy možné, že traktory dovážené z Británie, jdou běžně registrovat a ne jen Zetor! Pozor, to není oživení již jednou zrušeného!! Popřemýšlejte, zapátrejte v paměti a vzpomeňte jak se dříve dávali na čísla dovezená auta! Myslíte, že se dovozci necukali? A jak!  Jen bylo potřeba, aby pár lidí napsalo na Evropské zastoupení značky a bylo po kecech!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.83 (?), 13.6.2009 17:37

A tak to by stálo určitě za zkoušku!!!

Problém ale asi bude ten, že část dovezených starších japonců bude velmi, velmi starých (v CS to laik nemá šanci poznat-sám mám stroj z r. 1989 a každý kdo ho vidí si myslí, že je úplně nový),spousta přes 30let a tam nemusí být jistota, že se daný model do Evropy vůbec kdy ofic.dovážel.Někdo to bude muset vyzkoušet .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 13.6.2009 20:19

No a co to vzít opačně? Má to výrobní štítek, má to výrobní číslo, je to podobné novějším mašinkám?  Odkud dovezený? Z Japonska? To těžko, tak se do Evropy určitě nedostaly mimo dovozce! Když, tak pár kousků, ale jinak je v Evropě např. Kubota, spoustu roků před r. 89!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 60.26 (?), 14.6.2009 20:15

jsou dve moznosti bud je to traktor, ktery musi byt vybaven registracni znackou drive poznavaci znackou a tim i prohlidkou v STK nebo je to traktor kteremu se registracni znacka neprideluje a ten musi mit technicke osvedceni vydavane vyrobcem nebo dovozce ve kterem je napsano ze uvedene vozidlo je schvalene pro provoz ne pozemnich komunikacich a na dopravnim inspektoratu se neeviduje jina moznost legalniho pohybu na silnicich neni jeste je moznost ziskani veteranskych cisel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 174.166 (?), 15.6.2009 21:08

no a pak je dalsi moznost a to elegantni pozadat o zvlastni uzivani podle zakona 13)1997 Sb. o pozemnich komunikacich §25 odst. 6 pismeno g na obecnim uradu obce z rozsirenou pusobnosti jinak bez registrace, osvedceni nebo zvlastniho uzivani pozemni komunikace voidlo na pozemni komunikaci nesmi v pripade dopravni nehody je to pro ridice tohoto vozidla docela solidni narez 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.13 (?), 16.6.2009 7:36

Traktory, jak všichni víme, mají registrační značku a jezdí na technické prohlídky.Takový traktůrek, který nemá značku, protože se poslanci asi v roce 2002 nedohodli(značku a tech.průkaz měla mít i Babeta) tak ten bych bral jako Ss-somojízdný prac.stroj.Tento stroj nechodí na STK, nemá RZ pokud je vyroben před 2002 a klidně vám ho pojistí.Všimněte si, že ne každý traktorbagr za kterým jedete po silnici má RZ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika