TK, TZ, MT, Holder



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Jakl Jaroslav - (24) - 5.80 (?) 
7.4.2008 20:00

Pane Ptáčku, velice pěkný stroj.Zaujala mě i čelní lžíce a bouda.Ani bych neřekl, že jde o TK10 vypadá úplně jinak a to pěkně.Naviják je také zajímavě vyřešen, škoda že nemám odepínatelný přední diferenciál, jinak bych si něco podobného určitě zkusil vyrobit.Nevíte kolik by stála úprava, která by umožnila diferenciál vypínat?Nevíte jak je tato úprava složitá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
frantaFJ - (18) - 73.191 (?), 8.4.2008 8:28

Nejdříve pro Martina. To čerpadlo s pv3s nemusí být špatné. Když utáhne vyklopit naloženou korbu na nákladáku, tak u malotraktoru zvládne cokoli. Pokud pujde přidělat tak není problém. Pane Jaroslave přidělání vypínání předního dyferáku určitě jde. Díly k tomu sou na trhu, but u výrobce nebo jinde, ale musí se rozdělat převodovka. Přesně nevím co tam patří. Mrkněte na debatu TL 14 dole v seznamu, tam je o tom něco konkretnějšího. Ceny se dozvíte taky u výrobce v Prostějově nebo nekde v servisu na tk. A díky za pochvalu mého vynálezu. Už taky nějakou dobu přemýšlím o dodatečné montáži zadní uzávěrky, a rychlejší trojka taky by byla super. Jenže moc se mi nechce to rozdělávat. Ta zadní uzávěrka se hodí, už se mi parkrát stalo že mě vlečka někde podržela, a traktor hrabal na 3 kola. To čtvrté by určitě pomohlo. Tak se mějte. Franta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
BorekCH - (9) - 136.61 (?), 10.4.2008 11:07

Prosím Vás pane Ptáčku mohl byjste sem dát nějaké technické info případně detailní foto Vašeho čelního nakladače na TK? Chtěl bych si vyrobit něco podobného (myslím že nejen já). Nakladač vypadá opravdu pěkně. Předem děkuje začínající kutil s traktůrkem TK 14.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
frantaFJ - (18) - 73.191 (?), 10.4.2008 20:23

Zdravím vás, a rád vám poradím. Nakladač sem stavěl se švagrem v zimě v garáži. Stačila k tomu dobrá svářečka. Velká rozbruška, materiál s ferony a kámoš co má soustruh a sloupovou vrtačku. Žádný plánek nebyl a vše se měřilo přímo na traktorku. Celé je to s uček o rozměru 50-40 a 65-40. Lžíce je s protiskluzové kanáloviny 5mm o rozměru 100-90. Naohýbat sem to nechal u jedné firmy na lisu - od oka-40-20 30mm. Celej nakladač je přidělaný na přiruby portálu. Jinde to nešlo. Pístnice, na vyklop dvoučinná, já mám dlouhou 580mm, ale muže být i podobná.. A na zdvih je majler s multykáry. Puvodně tam byla taky dvoučinná, ale pak sem to předělal a druhou hadici sem využil na vyklépění vlečky. Rozdělovač na dvě páky s bramborového kombajnu pod sedačkou. Lepší by byl menší a na čtyři páky, aby fungovalo všechno, zdvih-výklop-vlečka i ramena závěsu - tet je mám odpojené. Čepy 20mm, na majleru silnější. Jak sem začal nakladač použivat, tak se honí učka začala ohýbat, musl sem to srovnat a na to přivařit ještě druhé. A druhý problem byl s uchycením majleru. Dal sem tam taky učko, ale to se skroutilo. Nakonec to vyhrála kolejnice s uskokolejky. Ta se taky trochu prohla, ale drží. Na duhé straně sou dvě učka svařené k sobě. Pokud budete chtít i rozměry uček tak vám nakreslím a pošlu plánek. Budete si muset vše promeřit přímo na traktorku. Musím ještě vyřešit hydr. Čerpadlo, je slabé.seženu but nové nebo jiné. Tet to uzdvihne jen 100kg a to v zimě, ale to dořeším. Pokud budete mít nějaké dotazy tak se ozvěte. Posílám pár fotek, snad na nich něco pujde vydět. Mějte se.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
frantaFJ - (18) - 73.191 (?), 11.4.2008 7:19

Přidávám ještě dva snímky.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pařez - (31) - 159.230 (?), 19.11.2011 21:59

já mám naviják z LKT, na TZ se dá koupit original, ale stojí ranec, takže návod -každý šikovný zámečník ti to udělá-   udlět závěs na účko vzadu sehnat převodovku s poměrem cca 1:200 buben na lano, přírubu kardanu, lano a hák. samozřejmě musíš mít funkčí zadní vývodový hřídel. k tomu navijáku doporučuji vzpěru.

 na youtube si napište:

TZ4K14+Tajfun 30KN

 to je ten naviják.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.1 (?), 15.11.2008 18:22

Vzkaz pro F. Ptáčka.Pokud stroj kouří, dejte trochu oleje po vyšroubování držáku na knot do válce Je to na tuty.  Já oživuji traktor před 1.startem Z. D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
marhalu - (8) - 57.109 (?), 15.4.2008 20:17

Muzu pozadat o popis jak na upravu na nozni plyn? Otec pritelkyne si na ten rucni porad nemuze zvyknout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.82 (?), 13.4.2008 11:22

ja sem tak tez spokojeny uzivatel tk-10 a mam spusty skusenosti 2 virobene vlecki (1 je i sklapeci) mam plne funkcni hidrealiku a samostatne virobenou kastlu (blatniky atd..) na ni je plne funkcni alekryka

s pojistkami i sveli v poslednim kole jsem vimnenil hidreaulicke cerpadlo ktere sem sehnal z visokozdvizneho voziku a je pripojeno ze predu primo na hridel takze 0% strata pres remenici ted se chistam na vimnenu pistu a hadic az to bude zaslu i foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.110 (?), 13.4.2008 12:16
Konstrukce vaseho bagru je slusna vzhledem k vasim moznostem a chvalim.Mam jen pripominku k vasemu problemu a to ohybani kolejnice a ucek mezi majlerem z multikary.Jeho maximalni zdvih je limitovan konstrukci proto se vam to nejspis ohyba.Dale bych doporucil pripadnym konstrukterum kterych vas paradni stroj inspiroval aby si prohledli konstrukcni reseni zvedaciho mechanizmu na tovarnich strojich a mozna jich to bude take inspirovat.Pri navrhu zvedaciho mechanizmu se da pouzit pro vyrobu funkcni makety prouzky kartonu a jako cepy lze pouzit hrebiky.Jednoduchym prepichnutim hrebiku (cepu) se da urcit nejvhodnejsi pozice a vyzkouset funkci usetrite si spoustu rezani a svarovani atd.toz tak.Preji vam at vam to slouzi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika