stihl SR 340



host - 154.214 (?)
16.3.2009 6:18

OK. Ďakujem Vám chlapi za postreh a názor. Jani asi som to blbo formuloval, ale hlavný problém je že akosi neviem trafiť schopného predajcu v mojom okolí. Potom by som nepísal o cene. Ono to nie je len predávať píly a krováki. Ak predáva aj rosič mal by o tom vedieť viac!!! Ale uznám že rosič predá možno 3x za rok tak ich to až tak netrápi!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
- (14) - 48.91 (?), 15.3.2009 10:51, zobrazeno: 8788x

Dobrý deň. Otázka znie či je možné týmto strojom postriekať stromy rozrobeným vápenným mliekom z nehaseného vápna. Neviem či to vydrží čerpadlo atď. Potrebujem strieknuť staré jablone proti machom a lišajom. Nerád by som ten stroj poslal NA DRUHÝ SVET, keďže počas roka ho mám na inú robotu, ale natierať to štetkou sa mi nechce, veď kto by liezol do 4 - 5m.

PS: Dúfam Radku že už Ste vo forme.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 15.3.2009 16:53

Zdravím, relativně už to jde . Vápenným mlékem s běžně stříká, jen mi tam moc nesedí to nehašené. Čerpadlo bych sice zase tak ohrožené neviděl, je ho však potřeba dobře přecedit. Doufám, že si dotazu všimnou HH a Jenda K. Možná Jenda má s nehašeným zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.159 (?), 15.3.2009 17:16

A sakra to nehasené to tam nemalo byť, ide o normálny vápenny hydrát vrecovaný. Takže oprava. Ešte jedna vec ktorá ma,,trochen" prekvapila po kúpe stroja. Jasne som predavačovi povedal čo s tým mienim robiť a on že to bude ok. Po skúške však prišlo prekvapenie v podobe toho, že to prestalo striekať keď som nasmeroval trubicu na striekanie do,,vyšších poschodí". Po dôkladnom preskúmaní som zistil že to ani nepôjde, lebo z nádrže je to len samospád a pri zdvihnutí som bol s koncom hadice nad hladinou. Takže hurá do katalógu a tam ajhľa zázračné prídavné tlakové čerpadlo roztoku za 4000 SKK a zrazu bolo z 22000 tých 26000 a to je sakra rozdiel. Myslím že taká renomovaná firma by toto mala mať v základnej výbave stroja ináč je ten stroj vhodný akurát na,,grule" a to je z môjho pohľadu veľmi málo za tie,,money".MČ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 136.11 (?), 15.3.2009 17:39

   No z vápenným mliekom žiadny problém, z nehaseným tiež nie, stroj by to vydržal, lebo až by ste z neho spravily roztok, tak bude hasené, striekať sa dá aj z 4-5 metrov a v tom prípade nemusíte držať trysku nad hladinou roztoku.Tento stroj je prvotne určený pre vinohrady a kultúrne plodiny v poľnohospodárstve, iste uznáte, že v tomto nasadení je čerpadlo skoro zbytočné, a tak zákazník nemusí platiť za to čo nepotrebuje.Cena? Večná téma, je to kvalitné, spoľahlivé, je to značka a tak má svoju cenu, je tu možnosť kúpiť si niečo lacnejšie, ale ak si pozriete porovnateľné značky v tomto segmente tak prídeme k tomu že ide len o to ktorá značka sa Vám aktuálne páči, mapr.SOLO.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 154.214 (?), 16.3.2009 6:18

OK. Ďakujem Vám chlapi za postreh a názor. Jani asi som to blbo formuloval, ale hlavný problém je že akosi neviem trafiť schopného predajcu v mojom okolí. Potom by som nepísal o cene. Ono to nie je len predávať píly a krováki. Ak predáva aj rosič mal by o tom vedieť viac!!! Ale uznám že rosič predá možno 3x za rok tak ich to až tak netrápi!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 217.203 (?), 16.3.2009 19:33

  To o tych predajcoch je aj moj nazor, kazdy by mal vediet čo predáva a mal by vediet aj o slabých miestach stroja aby vedel zákazníka upozorniť na čo si musí dávať pozor, ak to tak nefunguje tak potom si mozte isť kúpiť stroj do baumaxu v krabici a učiť sa na vlastných chybách, ale to sa môže pomerne dosť predražiť

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika