Stihl ke krbu



sasinka - (8) - 4.108 (?)
10.12.2008 17:17

Nechápu, koukal jsem na ty pily a vždyť sou skoro stejné ta stihl180 a dolmar350? S dolmarem nemám skušenosti v čem je rozdíl???

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 76.70 (?), 8.12.2008 9:58, zobrazeno: 10418x

Zdravim, zacal jsem resit potrebu motorove pily. Mam u domu cca 6 kubiku dreva, jedna se o smes buku, borovice a smrku. V prumeru od 10 - 40 cm. Premyslim tedy nad pilou kterou bych toto drevo rozrezal. Jelikoz je to první sezona nemam tuseni kolik toho dreva ve finalu bude, ale nepredpokladam zadne prevratne mnozstvi vzhledem k tomu ze se jedna pouze o pritapeni v krbu. Premyslel jsem zda by nestacila pouze elektricka, ale vsichni mi radili at se oprostim od kabelu (i z duvodu prace mimo dum) a jdu do spalovaku. Jelikoz si myslim, ze mnozstvi a charakter prace nevyzaduje zadnej profi stroj tak jsem se vzhlidl v masinkach stihl. Potreboval bych vsak poradit zda my bude stacit 180, 210 ci zda jit do 230 nebo dokonce ted kdyz je v akci tak 250? Cim mene to bude stat tim lepe. Myslim (mozna me to ale prekvapi) ze pila vzdy bude nasazena na narezani paliva a pak bude odpocivat v kulne. Diky moc za rady a hlavne typ ktery pro bude stacit a nebude zbytecne predimenzovany. Diky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 252.250 (?), 8.12.2008 19:41

Pokud budete řezat u domu, vřele doporučuji elektrickou řetězovou pilu - testů a názorů je tu dostatek. Jednoduchá obsluha, minimální údržba a výkon srovnatelný se spalovací pilou. Navíc nikoho nerušíte. Jestli máte možnost půjčení, vyzkoušejte - to je nejlepší. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.44 (?), 8.12.2008 19:50

Naprostý souhlas, jen se může stát, že tazateli jednou nebude stačit prodlužovačka... Já mám benzínovou pilu Al-ko a naprostá spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 8.12.2008 20:36

Volba pily by měla zohledňovat Vaši možnost přístupu ke dřevu. Současné kvalitní el. pily a hobby pily s rezervou splní Vaše požadavky přípravy dřeva - myslím pořezání na délky, které již můžete použít k přiložení v krbu. Ale zásadní je zde ten přístup ke dřevu. Pokud budete u domu řezat nakoupené dřevo a vůbec nepřipadá v úvahu, že s pilou budete řezat někdy někde jinde, tak bych volil elektrickou pilu. Jestli bydlíte na vesnici, nebo v dosahu lesa, případně máte zahradu, tak se může stát a určitě se stane, že lépe využijete benzínovou pilu. Stává se, že např. majitel zahrady požádá známého o pořezání starých stromů za dřevo, které sám nemůže využít. Nebo to bude možnost třeba v lese při zpracování palivového dřeva. To množství, které potřebujete není o fyzické zátěži, ale o rozcvičce na zdravém vzduchu a větší problém je bezpečně obsluhovat pilu. Kdybych osobně měl volit jednu pilu, tak jednoznačně benzínovou, pokud by byla byť jen teoretická možnost, že ji použiji jinde, než u domu. Všechny uvedené typy splní Vaše představy, ale pokud chcete ušetřit a zároveň nechcete koupit to nejslabší, volil bych střed Vašeho výběru. Podle mého názoru jsou lepší varianty výběru, ale v čem jste se zhlídl, to se Vám předpokládám líbí a chcete to.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 254.218 (?), 9.12.2008 16:15

Také zdravím. Před pár měsíci jsem si koupil Stihl MS 211 - což je nástupce MS210 ky. Jsem s ní naprosto spokojený. Už jsem toho s ní nařezal dost a dost a nebojí se ani tvrdších dřev. Krásně jsem s ní naporcoval dubové "válce" a mnohdy měly průměr 40 cm. Nesmí se na ni zbytečně tlačit - nesmí se začit dusit nebo mrčet. Je lehká a obratná a stála necelých 8 tisíc. Jsem naprosto spokojen. Zdraví Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sasinka - (8) - 4.108 (?), 10.12.2008 17:06

Nechci být za rýpala, ale!

Stihl 180 by ti na to také stačila když máš ostrý řetěz a netlačíš řízne skoro cokoliv co se běžně sežene na zátop-myslím tím do těch 40cm.Je důležité netlačit na ní.Když dodržíš toto není 40 čísel problém ale samozřejmě je to pila dělaná na těch 20 cm standart takže s tím nemůžeš řezat dva dny v kuse průměry 40 cm: To by dopadlo jednoduše hodně špatně pro pilu.Tudíž pokuď máš hodně peněz a málo času na to řezání kup si stihl 211.Pokud máš míń peněz a máš dost času kup si stihl180-vážně oceníš jak je lehká a pracuje se s ní skvěle.

Mezi náma co je to 6 kubíků, vždyť je to nic to se spálí v baráku za část zimmy.A stihl 180 bere ročně 10-15 kubíků v poho mám s tím skušenosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 10.12.2008 17:09

Už jsem Vám to psal, pokud chcete Stihl, tak bych nevolil to nejslabší, ale bude to stačit. Osobně bych volil Dolmar PS 350C, ovšem to je jen můj názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sasinka - (8) - 4.108 (?), 10.12.2008 17:17

Nechápu, koukal jsem na ty pily a vždyť sou skoro stejné ta stihl180 a dolmar350? S dolmarem nemám skušenosti v čem je rozdíl???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 10.12.2008 17:30

Doporučil bych Vám se na pily přímo podívat. Takto je to pro Vás odtržené od reality a nemáte šanci si udělat představu. Těch rozdílů je více a hlavní je ten, že PS350C je vlastně o třídu výše. Jak z pohledu techniky, tak z pohledu lepšího vyvážení, držadla jsou dál od sebe, pila se celkově chová více profesionálněji a má lepší výbavu. Proti 180 nemám výhrady, je to šikovná pilka, ale každý stroj má své hranice. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.218 (?), 11.12.2008 21:15

Za rýpala nejsi, to by ses musel víc snažit :) ale když se podíváš na ceny (ne v akci), tak rozdíl mezi 180kou a 211 kou je prakticky jen 1000 Kč a váha je úplně stejná. Ale výkon je u 211ky o dvě desetiny kW větší. Tudíž, kdybych se nyní rozhodoval pro kterou z těchto dvou typů, tak beru 211ku..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika