Stihl fs 360ce versus husqvarna 545rx



host - 161.252 (?)
11.3.2020 19:33

Zdravím,

  já si koupil 545tku včera. Po třech hodinách práce začal hřídle při nabíhání otaček docela drsně vibrovat. Tak jsem zajel za prodejcem a pět borců na to koukalo, jako že to ještě neviděli, ale že je to asi ok, že se nemám bát a jet pořád na plné otáčky, kdy to nevibruje. Nevím teda co je za blbost, abych u tak silného stroje musel jet pořád na plnej plyn, když třeba jen někam přecházím atd. Jak otáčky klesají a zase nabíhají, tak to asi ve třech úrovních rozvibruje celou tyč, že je to nepříjemné. Takže s tím dělám zase tři hodiny a myslím, že se to bude zhoršovat - logicky. Pak jim to asi hodím na hlavu. Protože Alko za 4 tisíce tohle nedělá a to už se namakalo. Upozorňuji, že pod aretační otáčky nikdy nepracuju a plyn držím spíše plynule, než abych pořád kolísal. Ale toto! Máte někdo taky takovou zkušenost?

Díky Petr

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 58.162 (?), 3.12.2015 20:18
Pokud jste to četl celé, tak majitel si stěžuje na přehřívání hřídele a následně převodu, tak tam je to určitě konstrukční vada.U stihlu to nebývá strunou jako takovou ani konstrukcí, ale převážně volným návinem.Že by obsekával obrubníky, nepíše.Nemůže přeci nikdo čekat, že když je to levnější, že to bude lepší, jen se to musí uzpůsobit produktivitě práce a bude to dlouholetý pomocník, jen s tím, že co se nedá v ceně, doplatí se v dílech.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 162.2 (?), 27.12.2015 21:58

Pozdravujem všetkých, som zakladateľ tejto diskusie.Ďakujem za všetky príspevky vskutku dobrej a plodnej diskusie.Rád by som sa podelil o nové poznatky k tejto téme a možno pomôže aj iným ľuďom, ktorí sem zablúdia.Ako som spomínal v poslednom príspevku išiel som na povinný servis.Dopadol takto, po pokosení asi 2ha mi vymenili sviečku, ktorá sa im akosi,,nezdala", no a moje podozrenie, že k zalepovaniu a prehrievaniu vyžínacej hlavice od uhlového prevodu sa naozaj potvrdilo.Následne mi vymenili celý uhlový prevod s tým, že po odskúšaní v servise sa im zdá(v servise),že aj ten nový sa prehrieva.Rozišli sme sa, ak sa bude aj naďalej prehrievať vymenia mi celú tyč.Reči, že sa im to ešte nestalo, ma naozaj,,upokojili"! Viem, že aj švajčiarske hodinky sa pokazia, no moja dôvera v HQ klesla takmer na nulu.Vedel som, že kvalita HQ išla veľmi dole, aspoň také sú ohlasy, no netušil som, že práve ja... Možno až na jar, keď bude tráva ju odskúšam a uvidím, no ako som písal moja dôvera v tento stroj je na bode mrazu. Otázka možno pre majiteľov tejto HQ, tiež máte tieto problémy?Po tejto skúsenosti osobne tento model neodporúčam. Jozef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.209 (?), 11.1.2016 4:26
Taky jsem to měl, prodal jsem to, dokud se to točilo, byly k tomu ještě drobnosti a po zimě končila záruka.Oprava byla sice vstřícná, ale dle mého neúspěšná.A co s tím pak?Platit?Tráva v zimě neroste a já mohl klidně spát.Stihl v profi třídě to jistí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.176 (?), 17.1.2016 20:54
U 545-ky jsem převod měnil už 2x, navíc mě zlobí otáčky, myslel jsem si, že mám smůlu, aspoň mě tak ujišťovali i v servisu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 161.252 (?), 11.3.2020 19:33

Zdravím,

  já si koupil 545tku včera. Po třech hodinách práce začal hřídle při nabíhání otaček docela drsně vibrovat. Tak jsem zajel za prodejcem a pět borců na to koukalo, jako že to ještě neviděli, ale že je to asi ok, že se nemám bát a jet pořád na plné otáčky, kdy to nevibruje. Nevím teda co je za blbost, abych u tak silného stroje musel jet pořád na plnej plyn, když třeba jen někam přecházím atd. Jak otáčky klesají a zase nabíhají, tak to asi ve třech úrovních rozvibruje celou tyč, že je to nepříjemné. Takže s tím dělám zase tři hodiny a myslím, že se to bude zhoršovat - logicky. Pak jim to asi hodím na hlavu. Protože Alko za 4 tisíce tohle nedělá a to už se namakalo. Upozorňuji, že pod aretační otáčky nikdy nepracuju a plyn držím spíše plynule, než abych pořád kolísal. Ale toto! Máte někdo taky takovou zkušenost?

Díky Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika