Stiga Turbo 53S nebo Jonsered 2152 CMDA



host - 165.56 (?)
23.9.2010 15:01

Mariny se bát nemusíte, Hechtů ano. Prodává je stejná společnost a tyto dva výrobky (pila Hecht z číny a sekačka Marina z itálie) mají spolu společnou pouze tu pitomou nálepku na šasi sekačky. Taky první když nám přijde na obchod sekačka Marina v krabici letí nálepka Hecht do koše aby si je nedejbože někdo nechtěl spojovat- jako vy teď... Hecht nikdy! Marinu klidně.

Takže se jedná o Stigu s motorem Honda? Já ji pod tímto označením našel s B&S 675... Motor Honda dobrý až na pár výhrad. Složitost zejména karburátoru, jeho náchylnost na oxidaci a náročnější dodatečné seřízení v servisu a dražší ND. Jinak kroutící moment a spotřena proti B&S o mnoho lepší. Já se na servisu potkávám zejména s těmi co se pokazily, ale velká spousta jich je co běží v režimu NO PROBLEM.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 82.181 (?), 23.9.2010 11:14, zobrazeno: 10995x

Dobry den, poradite, mate zkusenosti?

Pozemek asi 1500 m2. Bocni vyhoz nepotrebuji, hlinikove sasi mi prijde az zbytecne, ocelova kola by se mi libila, ale ne za tu cenu... proto nechci velka kola, protoze u velkych plastovych kol se zkratka bojim lamani.

Stiga je za 12,900, Jonsered za 11,789 coz je pro me zanedbatelny rozdil, Stiga ma podle me lepsi motor.

Velka kola

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.56 (?), 23.9.2010 14:08

Záleží co chcete se sekačkou dělat. Jonsered skvěle mulčuje, ale hůř sbírá trávu do koše. Dá se to jednoduše vyřešit výměnou nože za sběrací a sběr se o dost zlepší. Vario pojezd je paráda a kdo si na něj zvykne nechce už jinak.
Stigu neznám, ale je, co o ní čtu, osazena mulčovací ucpávkou, takže je otázkou jak bude sbírat trávu do koše. Rozdíl mezi motory 650 a 675 jsou, ale minimální. Lepší je mít výkonovou rezervu, ale tu mají obě. U Stigy mě celkem zaujal galvanizovaný sklelet. Hmmm. No a co říkáte na sekačku Marina GT 53 SB s ocelovými koly a ceníkovou cenou 11.990,-? Mariny jsou o něco robustnější než Jonsered. Má 53cm záběr, B&S 675 motor s ready startem, ocelová kola, koš 70 litrů, sběrací nůž- mulčovací sada je za příplatek, popř. možno dokoupit účinnější sběrací nůž s velkými lopatkami. Podle zkušenosti poseká Marina trávu níž než Jonsered- odzkoušeno. Záleží taky o tom jak daleko máte jaký servis a jeké jsou s ním zkušenosti (např. délka opravy, doba dodání ND). Doporučuju zajet k prodejci/prodejcům u kterého je chcete koupit a podívat se na ně live, to hodně rozhoduje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.82 (?), 23.9.2010 14:21

Uvedená Stiga 53S je prakticky stejná jako Castelgarden XS55MHS, pro tu se jako příslušenství dodává nůž High lift s křídly pro lepší odhoz trávy do koše. Podle tvrzení prodejců a servisáků (na tento model jsem měl minulý rok zálusk) patří tahle sekačka k tomu nejlepšímu v uvedené kategorii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.181 (?), 23.9.2010 14:41

Dekuji, ale tahle Stiga ma motor Honda 160, se kterym jsem plne spokojeny na Adele, proto se domnivam ze sStiga ma lepsi motor.

O Marine jsem uvazoval, ale je to Hecht a toho se po zkusenostech znamych s pilou ponekud bojim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 82.181 (?), 23.9.2010 14:42

preklep, Honda GCV 160

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.56 (?), 23.9.2010 15:01

Mariny se bát nemusíte, Hechtů ano. Prodává je stejná společnost a tyto dva výrobky (pila Hecht z číny a sekačka Marina z itálie) mají spolu společnou pouze tu pitomou nálepku na šasi sekačky. Taky první když nám přijde na obchod sekačka Marina v krabici letí nálepka Hecht do koše aby si je nedejbože někdo nechtěl spojovat- jako vy teď... Hecht nikdy! Marinu klidně.

Takže se jedná o Stigu s motorem Honda? Já ji pod tímto označením našel s B&S 675... Motor Honda dobrý až na pár výhrad. Složitost zejména karburátoru, jeho náchylnost na oxidaci a náročnější dodatečné seřízení v servisu a dražší ND. Jinak kroutící moment a spotřena proti B&S o mnoho lepší. Já se na servisu potkávám zejména s těmi co se pokazily, ale velká spousta jich je co běží v režimu NO PROBLEM.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 124.19 (?), 23.9.2010 18:12

Marinu - proc ne, nektere typy maji i ty ocelova kola, nektere jsou i nerezove, ale s Hondou 160 mi prijdou o dost drazsi, nemluve o Honde 190, ale to uz je asi zbytecne..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 109.57 (?), 24.9.2010 13:52

Dnes sem byl v Hondě a HRX od 19.990... To je docela darda.

Mariny GT s B-S není vůbec na špatná. Mají i GT 47 s Hondou 135 za 11.990 a to není zas tak moc ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika