špagat na baliky



host - 105.201 (?)
17.10.2007 23:50
Jsem majitel papírnictví na malém městě. Je nemyslitelné, aby jsme neměli tento sortiment, pravda, nefrčí tak často, ale máme ho stejně jako globus, který se taky moc neprodává. Protože beru špagáty různé /tzv. zednický, na tlačenky, konopný, umělecký, silonový, hedvábný atd./, z toho 5 atypů které snad dnes nemají uplatnění, mimo těch atypů, v různých délkách, tak vím o čem mluvím, pokud se v tom nevyznáte, tak nereagujte, nebo nezpochybňujte. Je jasné že ve velkoměstě ho nepovedou, ale každé soukromé papírnictví je ho schopné dodat, pokud má zájem, dodavatelé ho mají v nabídce, stejně jako ostatní náviny. Dokonce v menších návinech - cca 1000m, se rozlišuje i síla špagátu. Já ho mám v nabídce z prestiže, stejně tak papírové pytle na obilí, ty taky nekoupíte ve městě, nebo sáčky na tlačenku - 3 velikosti, prostě malé město /bývalá vesnice/ si žádá svoje. A s tou štípačkou, s výkonem 75tun tu mám udělanou, to jste trefil, ale stejně to mám stažený na cca1/5, tu by jsem v obchodě nehledal, to by jsem se nedoplatil.  Za výkon může čerpadlo s pístnicí, trochu jsem to přehnal, takže ji tahá traktor, jak je těžká.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 208.9 (?), 14.10.2007 16:13, zobrazeno: 9339x

mněl bych dotaz, kde sehnat silonovy špagat, ktery se používá na vazaní baliku ze slamy. děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.201 (?), 15.10.2007 20:56
V papírnictví, návin od několika set metrů až po kilometry.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.243 (?), 16.10.2007 8:32
Nevím jak kdo, ale já jsem je v papírnictví teda fakt ještě neviděl a lis mám dvanáct let. Je to asi tak, jako kdyby prodávali štípačku na dřevo v výkonem 75 tun v železářství. Výrobce je juta olomouc tam je nejlevnější. Jinak ho vedou agrozety a tam, kde prodávají i agro náhradní díly. Nevím sice na co ho máte, ale do lisu se nic jiného použít nedá, protože náhražky buď praskají nebo nefunguje uzlovač a ne všechny se dají odvíjet ze středu. Kdo má lis ví kam pro špagáty, protože v sezoně vymotá několik párů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 105.201 (?), 17.10.2007 23:50
Jsem majitel papírnictví na malém městě. Je nemyslitelné, aby jsme neměli tento sortiment, pravda, nefrčí tak často, ale máme ho stejně jako globus, který se taky moc neprodává. Protože beru špagáty různé /tzv. zednický, na tlačenky, konopný, umělecký, silonový, hedvábný atd./, z toho 5 atypů které snad dnes nemají uplatnění, mimo těch atypů, v různých délkách, tak vím o čem mluvím, pokud se v tom nevyznáte, tak nereagujte, nebo nezpochybňujte. Je jasné že ve velkoměstě ho nepovedou, ale každé soukromé papírnictví je ho schopné dodat, pokud má zájem, dodavatelé ho mají v nabídce, stejně jako ostatní náviny. Dokonce v menších návinech - cca 1000m, se rozlišuje i síla špagátu. Já ho mám v nabídce z prestiže, stejně tak papírové pytle na obilí, ty taky nekoupíte ve městě, nebo sáčky na tlačenku - 3 velikosti, prostě malé město /bývalá vesnice/ si žádá svoje. A s tou štípačkou, s výkonem 75tun tu mám udělanou, to jste trefil, ale stejně to mám stažený na cca1/5, tu by jsem v obchodě nehledal, to by jsem se nedoplatil.  Za výkon může čerpadlo s pístnicí, trochu jsem to přehnal, takže ji tahá traktor, jak je těžká.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.243 (?), 18.10.2007 8:34
Nevím, proč bych nemohl reagovat. Stále si myslím, že onen špagát se po republice spíš sežene ve firmách prodávající agro díly, než v papírnictví. A protože nevím odkut tazatel je napsal jsem to, co jsem napsal. Vy jste  to ve své reakci pojal tak, jako by to vedla všechna papírnictví v poho.a přitom budete asi vyjímka (světlá). Se štípačkou jsem si tak trochu rejpnul. Podle vašich předchzích popisů nemám důvod nevěřit, že něco takového máte. I já pužívám štípačku za traktor i když využívám jen tlaku olej. čerpadla traktoru není nic co by nerozštípla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 105.201 (?), 19.10.2007 17:48
Myslel jsem reakci na moji radu, jinak tu vaši beru. Jen chtěl dotazovanému usnadnit nejbližší místo možné koupě. Máte v tomto pravdu, ale kdyby jsem to sháněl já, tak olomouc mám cca 180km, a schopný agrozet asi 70km. Jen jsem chtěl poukázat na skutečnost, že kde mají provázky od juty, a to by měli mít, tak se jde dohodnou o objednávce. Nebere se to moc na sklad vzhledem k financím /není to tzv,obrátkové zboží/, a velikosti. To si radši obchody vezmou dárkové tašky a krabice, to máte pravdu. Jinak jsem chtěl taky štípandu za traktor, ale máme slabší model traktoru a když jsem slyšel, že by to čerpadlo trpělo, až by odešlo, tak jem musel udělat vlastní pohonnou jednotku. Takže musím dovést dřevo na zahradu a až tam štípat. Stejně by jsem to do lesa těžko dostával, mám nízké těžiště, a tím i podvozek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika