Solo nebo Stihl



host - 90.168 (?)
14.10.2010 19:50

Samote, jestli si chcete udělat radost, tak berte profi pilu. Nejlíp vidim Dolmar 4605 nebo 5105 (na palivo spíš 5105), Solo bych i přes vibrace nezavrhoval - na 30kubíků ročně je to jedno (jako profík bych si v současnosti pilu s vibracema 7-8 m/s nekupoval) 651 nebo 656 (možná i 651 SP), Stihl 260 nebo 261 (u nich jsou ale dost divoké ceny). Nejlíp všechny si vyzkoušet v ruce a vzít to co sedne nejlíp.   Gl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 210.251 (?), 14.10.2010 12:51

To máte pravdu. Až bude Stihl MS261 stát 13000, tak bych váhal. Když bude za 12 tak nad Dolmarem vyhraje. To samé až bude MS 270 stát 9000, tak jí taky dám přednost před Dolmarem PS500. Já nedoporučuju Dolmar protože D. je můj miláček, ale proto že mi vychází nejlíp. Na to jaká je na pile značka kašlu.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.219 (?), 14.10.2010 13:46

V to případě pane Gl. doporučujte HECHT. V obchodě je od 2500,- do 3500,- a pokud si dáte práci s objednávkou přes net, tak Vás vyjde od firmy WMS - Trade na nějakých 980,- Kč. A má kovové skříně motoru!! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 14.10.2010 16:32

Víte, ono třeba MS 261 a PS5105 jsou bez ohledu na cenu plně srovnatelné špičkové pily. Vzhledem k ceně je potom Dolmar jasná volba. To samé je MS 270/ 280i a PS 460/ 500.    Hecht má ve srovnání s touhle konkurencí jen lepší cenu, o špičkové pile se vůbec nedá mluvit. 

PS: Jestli dozor nad mými příspěvky děláte poctivě, tak jste si určitě všiml že Hecht občas doporučuju - pro hobíky co chtějí levnou použitelnou pilu, stačí jim že to řeže a nevadí že to je technika 30 let stará s životností max. pár stovek hodin. Ve srovnání hobby HQ X Hecht je na tom líp Hecht.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 14.10.2010 15:20

Vážený hoste 98136, jak můžete někoho posuzovat a hodnotit, když sám jste vytvořil pouze pár řádek, které Vám udělaly radost? Je zřejmé, že chcete otočit směr diskuze jinam a těšíte se, až se zde budou dohadovat zastánci různých značek. Tak jsme dva, já se na to také těším, neboť mi to dává příležitost psát o tom, co mě baví, ale i to, co potřebuji při vytápění RD a pod. Přesto je to pro většinu tazatelů nepříjemné a ztrácejí v tom smysl svého dotazu. Už jsem to napsal několikrát, já často doporučuji Dolmar, ale zdaleka nejen Dolmar a nejen u Dolmaru jsem poradil při nějakých problémech. Ale Dolmar používáme více než 20 let, a proto mám zejména u Dolmaru jistotu, že moje rada při volbě přístroje od této značky bude pro tazatele přínosná. Ovšem, jestli si po mých příspěvcích zvolí jinou značku, je to jen jeho věc. Chápu, že na pár řezů nemá cenu kupovat profi pilu, ale také musíme chápat, že ten, kdo na to má a je to jeho přání, tak si  může koupit motorovou pilu i jen tak, aby si udělal radost. Stejně tak chápu, když si někdo zvolí levnou pilu, neboť více nechce investovat, nebo naopak chce mít pilu také tak dlouho jako doposud a sloužila mu tak, jako pila Sachs Dolmar kterou koupil před více, než 20 lety. To podle dotazů někteří přímo vyžadují, neboť léta používali pilu této značky a neměli problémy i přes náročný provoz. Proto doporučuji Dolmar za okolností, kdy se mě zdá tato volba nejvhodnější. Když se tady dříve probíralo, proč je zde pořád doporučován Dolmar, tak jsem uvedl, ať zastánci jiných značek popíší přednosti pil, které podle nich jsou lepší a uvedou přednosti. Potom by to bylo ideální. Jenže místo toho jich většina dokáže kritizovat příspěvky, zejména anonymně, ale tím to končí. Proto nemám nejmenší problém s tím, že někomu doporučím Dolmar, ale také třeba Vari a další přístroje, které používáme.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
samot 0506 - (25) - 90.128 (?), 14.10.2010 17:53

To je opravdu HQ tak špatná v této cenové kategorii?Takže Solo má velké vybrace tím teda asi můj výběr zužím tím pádem zůstává Stihl a mrknu ještě na Dolmar.Berte to tak že do posud jsem měl Jon2145 a chtěl bych stejně silnou možná trochu silnější pilu potřebuju ji převážně na pal.dřevo s Jonkou jsem spokojen ale jak tu někdo psal chtěl bych si udělat radost a koupit něco novějšího.Pán co u nás dělá prodej a servis tak mi řekl že by se ta moje dala ještě slušně prodat 4500-5000,- tak bych přidal a koupil něco.Ale zase nechci koupit pilu za každou cenu abych pak nebyl naštvanej že jsem ji prodal a koupil nějakou ...!!Proto jsem dal ten dotaz jaká by byla pro mě to nejlepší z výběru ale pořád se to nějak zamotává tak ještě počkám na pár názorů docela se to tu pěkně rozjelo.A taky koukám že to má velkou návštěvnost tak to zajívá asi víc lidí ne jenom mě a jsem rád že třeba můj dotaz pomůže více lidem 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.158 (?), 14.10.2010 18:07

Kde ste prisiel k tym zavadnym vybraciam u SOLO?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 14.10.2010 18:44

Mě o vyšších vibracích informoval sám prodejce Solo, což jsem ocenil, neboť poskytl přesné informace.  Jinak je možné si údaje zjistit na stránkách firmy Solo, nebo v návodech. Zajímavý a podstatný je otáčkový rozsah motorů. Např. i profi 644, která je určena zejména na rychlé odvětvování má max. otáčky 13000, proti srovnatelné 4605 14500, nebo 646/652 jen 12500, stejně tak 651SP, 656SP, proti 13500 PS460/500 a pod. Já bych hodnoty vibrací neoznačil, jako závadné, ale jako o dost vyšší, než srovnatelné pily jiných značkových výrobců. Jinak řada 651, 656 má základ od Dolmaru a bude zajímavé kdyby měl Dolmar 60 ccm pilu, jestli ji bude mít také Solo, ale vlastním vývojem. Královskou 6 řadu má také od Dolmaru z doby, kdy spolupracovali.

U Stihlu bych vybíral mezi MS 270/280, u Dolmaru od PS 500, po hranici ceny, u Sola od 652 po hranici ceny, ale s vibracemi si polepšíte až u 665, jinak je to pořád v rozmezí 7-8m/s na zadní rukojeti. To je slabší stránka pil Solo, ale zase mají proti PS 500 a MS 270/280 nižší hmotnost a od 651 SP už je vyšší výkon. Záleží na ceně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 14.10.2010 19:50

Samote, jestli si chcete udělat radost, tak berte profi pilu. Nejlíp vidim Dolmar 4605 nebo 5105 (na palivo spíš 5105), Solo bych i přes vibrace nezavrhoval - na 30kubíků ročně je to jedno (jako profík bych si v současnosti pilu s vibracema 7-8 m/s nekupoval) 651 nebo 656 (možná i 651 SP), Stihl 260 nebo 261 (u nich jsou ale dost divoké ceny). Nejlíp všechny si vyzkoušet v ruce a vzít to co sedne nejlíp.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
samot 0506 - (25) - 90.128 (?), 14.10.2010 20:18

O těch vybracích jsem četl v jedné reakci na můj dotaz.Tak SOLO tedy vyřazuji z výběru.No 260 moc pěkná pila ale cca17000,- to už je trochu mimo mísu.Max investuji 12000,- a to je strop.Tak už budu vybírat mezi Stihl 260,Dolmar 500.Zatím děkuji třeba ještě někdo bude reagovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 14.10.2010 21:31

Předpokládám, že jste myslel MS 270 a PS 500. Popis těchto pil mezi sebou jsem vkládal vícekrát a je možné si to dohledat. Já bych volil PS 500 proto, že konstrukčně je to profi pila, která je stejná jako PS 4600/5000, pouze je rozdíl v hmotnosti a výkonu a příslušenství. Ale to podstatné je stejné. PS 500 má větší výbavu, např. nastavitelné olejové čerpadlo, komplet profi antivibrační systém, servo spojku,  3 sponový systém demontáže krytu motoru, svíčky a vzduchového filtru, systém Red power pro nízkou spotřebu a emise a pod. V testu byly tyto pily hodnoceny a dopadly obě velmi dobře. V rychlosti řezu byla nepatrně rychlejší MS 270, ale se značně vyšší spotřebou paliva. Z pohledu občasného řezání jsou to méně podstatné informace, ale důležité pro výběr pily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika