Snižování omezovacích zubů



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?)
19.9.2008 9:44
Také přihodím jeden lamácký typ, který se nebude moc líbit. Při každém třetím broušení řetězu na brusce přejedu každý omezovák 2x pilníkem. Budiž mi polehčující okolností, že si to po sobě na náhodných místech měřím posuvkou a dostávám se na cca 0,6 mm. Je jasné, že s posuvkou je to takové plus mínus antabus, ale zatím nic lepšího nemám a kotouče se mi kvůli tomu přehazovat nechce.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 90.168 (?), 18.9.2008 17:10

Omezováky sundané o milimetr? Tak to doporučuju řetěz vyhodit - velké riziko ulamování zubů nebo i přetržení řetězu, dále přetížení ložisek pily. Uštřené tři stovky za nový řetěz za to riziko nestojí.. Pokud s ním přesto řezat budete, tak aspoň často koukejte na články řetězu jestli tam nejsou únavové trhliny!!!   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 120.31 (?), 18.9.2008 21:29

No tak při takovém snižovaní omezováků bych si buď koupil protiprořezový oblek a pořádnou helmu se štítem, nebo uzavřel velkou úrazovou pojistku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 18.9.2008 22:28

Pedro, víte kde je u vás nejbližší krematorium? Ano. Tak se tam zajeďte podívat a vyberte si hned následný urnový háj! Vlastně dva. Jeden pro vás a druhý pro vaši pilu!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 18.9.2008 22:37

Tento řetěz bych použil pro řezání pouze měkkého dřeva a hodně bych brousil, abych se co nejdříve dostal do tolerance 0,65 - 0,75mm - tvrdé/měkké dřevo(používat měrku a všechny omezováky stejně snižovat, jinak je rázovité a nestejnoměrné namáhání řetězu, a když to na nižší omezovák vyjde do suku, řetěz nemusí vydržet). Starší řetěz - kdyby to byl -  bych vyhodil, neboť riziko prasknutí by bylo příliš velké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 245.61 (?), 19.9.2008 9:31

Já bych vyhodil i nový - pokud omezovák zmenšil opravdu o milimetr, tak je tam teď tloušťka třísky 0,6 + 1 = 1,6mm (nový 0,65, nařezal 10m, občas brousil, tj měl cca těch 0,6mm omezovák). Broušením se na rozumnou tloušťku dostane leda tak až když odbrousí celý zub ;-) = řetěz bude přetížený + navíc rázovitě, za to riziko přetržení to opravdu nestojí. = nemilosrdně hodit do šrotu. Možnost poškození pily přetížením neřeším - to je škoda pár korun=prkotina. Zdraví je něco jiného.

Ještě by to šlo přeměřit jestli to vyjde, a případně omezováky srovnat všechny stejně, zuby ubrousit aby omezovák byl těch max. 0,7. Ale myslím, že jednodušší je koupit nový řetěz ;-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 19.9.2008 9:44
Také přihodím jeden lamácký typ, který se nebude moc líbit. Při každém třetím broušení řetězu na brusce přejedu každý omezovák 2x pilníkem. Budiž mi polehčující okolností, že si to po sobě na náhodných místech měřím posuvkou a dostávám se na cca 0,6 mm. Je jasné, že s posuvkou je to takové plus mínus antabus, ale zatím nic lepšího nemám a kotouče se mi kvůli tomu přehazovat nechce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.61 (?), 19.9.2008 10:40

Pro strojaře +- autobus, pro dřevorubce hodinářská přesnost ;-) Jinak měrka na omezováky stojí pár korun, kalená jde použít i jako šablona pro pilník.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 19.9.2008 12:57

Zdravím vy dva antabus/autobusové, jak to popisuje Andy jsem to dělal u svých řetězů v době, kdy jsem měl jednu brusku. Jen bez té kontroly, oko vidí! Když vezmete omez. u nového, při kácení smrku, líznete ho z lehka, jste cca na 0,7 mm a jak to píše. :-)

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 19.9.2008 18:46

Presne tak. Tú reťaz použite ako armovaciu výstuž do betónu. Neriskujte v tom lepšom prípade poškodenie píly. To sú väčšie peniaze. Na budúce prv než sa do niečoho pustíte, prečítajte si návod na obsluhu, ak nemáte tak aspoň diskusiu tu na fóre, alebo si to dajte spraviť niekomu kto tomu rozumie. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 3.10.2008 12:12

Zdravim, takže konečně dorazili kotouče a měl jse možnost vyzkoušet novou brusku. Mohu říci je to bezvadné, řetěz je přerovnán za pár minut a nastavování po 0,01mm nemá chybu, hned mám několik postřehů, když jsem nasadil starší řetězy rovnané podle měrěk. Planžetová měrka (strana HARD) je poměrně přesná tak do poloviny obroušení řezného zubu, pak už podle ní ubíráte víc než 0,65 a ke konci zubu už je to až 0,8mm. Měrka od Stihlu (s drážkou pro omezovák) je přesná po celou dobu obrušování řezacího zubu, ale pozor je poměrně měkká a pilník jí částečně ubírá. Standa.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika