Sněžná fréza



host - 69.6 (?)
18.9.2007 21:16

Vážený pane 212.195,

nejspíš nevíte o čem hovoříte...! Pokud nemáte osobní zkušenost s těmito frézami, tak se nepoštějte do diskuse o které nic nevíte. Vřele Vám doporučuji si tyto stroje vyzkoušet a to při různých typech a množství sněhu...a pak hodnoťte. Ano tyto stroje jsou naprosto identické, pouze je liší název. Já osobně vlastním tento typ sněhové frézy a jsem s ní nadmíru spokojen. Fréza je robusní, lehce ovladatelná s výkonným OHV 6,5 HP motorem. A o proti Vámi jmenovaným značkam i  cenově příjemná. Proto nákup těchto fréz mohu ze své zkušenosti jen doporučit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 194.77 (?), 17.9.2007 9:32, zobrazeno: 23234x
Prosil bych o radu ohledně sněžné frézy VeGa 651, nebo Hecht 9651,má někdo zkušenosti s těmito frézami nebo značkami? Díky.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.195 (?), 18.9.2007 19:31
No tak do těchhle značek bych osobně nešel ani náhodou. Letos jsem se bavil s prodejcem když jsem kupoval sekačku (loni tam tyhle stroje včetně MTD prodával) a potvrdil mi, že to sice odhazovalo sníh, ale pouze při plném bunkru, takže teď raději přešel na Hondu a Jonsered.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.6 (?), 18.9.2007 21:16

Vážený pane 212.195,

nejspíš nevíte o čem hovoříte...! Pokud nemáte osobní zkušenost s těmito frézami, tak se nepoštějte do diskuse o které nic nevíte. Vřele Vám doporučuji si tyto stroje vyzkoušet a to při různých typech a množství sněhu...a pak hodnoťte. Ano tyto stroje jsou naprosto identické, pouze je liší název. Já osobně vlastním tento typ sněhové frézy a jsem s ní nadmíru spokojen. Fréza je robusní, lehce ovladatelná s výkonným OHV 6,5 HP motorem. A o proti Vámi jmenovaným značkam i  cenově příjemná. Proto nákup těchto fréz mohu ze své zkušenosti jen doporučit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 190.10 (?), 26.9.2007 7:04
Ano, je to tak. Mám také dobrou zkušenost s touto značkou. Letos jsem si koupil sekačku Vega S 465 a pracuje velmi dobře. Také fréza pro svuj dobrý výkon a obratnost se vyplatila. Navíc jsem zjistil, že tento rok můžete k fréze Vega 551 dostat servisní balí zdarma, coč se vyplatí, jelikož střižné šrouby se rychle opotřebují.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.195 (?), 26.9.2007 18:44

No tak to se se tedy pletete, viděl jsem ji v praxi, dokonce jsem s MTD 651 zkoušel chvíli pracovat u kolegy z práce, ale jako fréza na sníh je to naprosto nepoužitelné. Bylo to letos, vrstva sněhu byla asi 20cm mokrého. Tahle fréza byla schopna maximálně s velkými obtížemi nějaký sníh nabrat a protlačit komínkem. Sníh dopadal ve vzdálenosti asi 50 cm!!! Mezitím jeho soused když viděl, že laborujeme s frézou vytáhl Jonsered, a bylo to úplně o něčem jiném, i při tom mokrém sněhu mu to létalo 4 metry daleko, a to jsem později zjistil, že tam má ještě slabší motor, než v tom MTD, takže to není jen o výkonu, ale o celé konstrukci. Koneckonců, nejlepší srovnání je postavit ty dva stroje vedle sebe, a rozdíl je jasný i laikovi. To že jsem se na to ptal prodejce, tak jsem pouze chtěl vědět, jestli jsme něco náhodou nedělali špatně, ale asi ne, protože měl naprosto stejné zkušenosti. Co se týká kolegy, tak se to snaží uhrát na záruku, aby dostal své peníze alespoň nazpět.

Co se týká ostatních, tak mám pouze jednu radu-chcete vyhazovat sníh, nebo peníze. Podle toho se rozhodněte každý sám a svobodně. Já už jsem se rozhodl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.195 (?), 26.9.2007 18:50
Omlouvám se byla to MTD  640
MTD 651 samozřejmě neexistuje,abych náhodou neuvedl někoho v omyl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 2.11.2007 10:42

Chtěli jsme na letošní zimu také zakoupit sněžnou frézu, protože máme veliký dvůr (+ dlouhý chodník okolo pozemku) a nechce se nám to dělat ručně - už té dřiny stačilo... S frézami na sníh nemáme vůbec žádné zkušenosti. Víme jen, že každý prodejce většinou vychválí právě to své zboží. Když čteme diskusi o sněžných frézách, tak se toho ale bojíme. Každý má jiný názor a jiné zkušenosti. Tak nevíme - koupit, či nekoupit? Raději bychom koupili i dražší, ale hlavně aby byla malá a výkonná.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 2.11.2007 11:16
K tomuto bych uvedl, že je to trochu jiné rozhodování. Běžně zde probírané stroje se zakoupí a používají. U sněhové frézy, pokud nejste z podhorské oblasti je předpoklad využití ve hvězdách :))). Např. u nás cca 400 m.n.m. by bylo nejlepší mít toto jako adaptér na stávají nářadí, nebo se domluvit a zakoupit takový stroj např. pro 10 rodin dohromady. Každý by dal 5 tisíc a někdo by se určitě našel, kdo by to bral jako zábavu  - mladší generace - aby s frézou dělal - podle okolností nejen on - ona. Těch náporů většího množství sněhu  je  v poslední době jako na šafránu, ale nikdo neví. Já jsem to vyřešil zhotovením adaptéru na bubnovou sekačku a za 4 roky jsem to jakš takš využil 2 sezóny. Vím o lidech, kteří koupili loni na podzim frézu a ještě ji dosud pořádně nevyzkoušeli - resp. vůbec. Kdybych vybíral, tak motory Honda, B+S, příp. další např. Kawasaki a doporučuji se podívat na Stigu, Hondu a pod. Výkon a vybavení záleží na tom, kolik  - jakou plochu potřebujete odklidit - přitom bych rozlišil plochy nutné pro rychlé uklizení a kde to lze odložit až bude čas. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.55 (?), 10.11.2007 15:33
J.S. (520) prosím Vás mohl by jste mi poslat  pár fotek toho adaptéru, který jste si vyrobil děkuji sami01@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 11.11.2007 13:31
Tak dnes to přišlo, jako vždy  - do Vánoc daleko a sněhu skoro po pr.... :))). Škoda, že není tak 23.12. -z pohledu idylky. Ale k věci. Protože jsem použil svoji techniku k úklidu sněhu, tak jsem při té příležitosti nafotil úpravy. Kartáč musí být vyvážený, kovový kryt usměrňuje proud sněhu a zabraňuje poškození okolních předmětů při zachycení štěrku a kamínků. Při hustém sněžení se stane, že proklouzne, nebo začně déle prokluzovat řemen - stačí chvilku snížit otáčky a jede se dál. Kryt nesundávám a protože bubnovou sekačku používám, jako křovinořez - lépe řečeno motorovou kosu na kolech nevadí. Ještě jsem chtěl udělat komínek a po jeho sundání by se otvor zaslepil,ale uvidím, jak to bude aktuální z pohledu nutnosti. Jinak je to velmi dobré na vrstvu sněhu do 10 cm, potom je již část sněhu neodmetena a udusána. Proto je vhodnější provést úklid po kratších časových úsecích, nebo podle toho kolik napadne sněhu. Do prudšího kopce by bylo nutné na kole nasadit např. řetězy.
kartáč s uchycením (použité s rotavátoru)
kartáč s uchycením (použité s rotavátoru)
Bez názvu
Bez názvu
Tento šroub je třeba povolit a sundat buben
Tento šroub je třeba povolit a sundat buben
Úklid sněhu - podklad tráva
Úklid sněhu - podklad tráva
Po úklidu
Po úklidu
Z pozice obsluhy
Z pozice obsluhy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika