Skládací křovinořez



gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 23.43 (?)
8.1.2009 23:25

u nás na chalupě na vesnici má jeden na kole malej 4 takt honda. nemůže si ho vynachválit. hlavně zvuk toho motoru je příjemnější

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 191.39 (?), 8.1.2009 0:52

Pánové, nehádejte se kvůli mému dotazu. Byl jsem rozhodnut v cenové relaci do nebo těsně nad 10tis. Koukal jsem na cenové nabídky jak SOLA, tak HQ i STIHLA. Ona ta plocha je i vystříkávána Round-upem, tak tam není mnoho co na sekání. Rozhodl jsem se pro SOLO, sehnal jsem ho na netu za 8tis. Ostatní stroje byly od 12tis výše. Snad mi bude stačit...  Děkuji za ochotu.

R.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 8.1.2009 8:43

Pro 142.53: Smát se nebudu, protože i v mém okolí jsou takto používány různé motory pocházející z těchto strojů. Dva pístní kroužky nejsou standartem u této třídy, nikasil je standartem u všech solidních značek a ve vyšších třídách tvrdokov. Starší modely motorů 323 a 325 (vyráběn od r. 2002) trpí na osazení karburátorem ZAMA C1Q, kde ventilek čerpání často nedrží a dochází k nassávání vzduchu do karburátoru. Čerpadlo paliva je občas také zdrojem potíží a zasekávající se startování, po zahřátí, je u jednoho stroje častou závadou. Několik strojů přichází v sezoně o zapalovací svíčku, tam si však netroufám hodnotit, zda je to zapalováním, nebo použitým palivem. Ostatní závady se vás netýkají, neboť jsou na součátech křovinořezu. Nechci ale všechny 323/325 odsuzovat, vím o několika strojích, které jsou bez potíží. Je pravda, že výrobce začal tyto osazovat motory E-TECH II.

Pro 191.39, dohadování není mým úmyslem, napadne-li mne takto někdo, vězte, že bránit se budu. Za rok mi projde rukama dost strojů různých značek, dost jich prodám a zatím se my nestalo, aby zákazník přišel se stížností, že jsem mu doporučil něco, co mu nevyhovuje. Zde se snažím poradit a pomoci v tom o čem něco vím, nikdy však jen z doslechu! SOLO 129 není zázrak techniky, ale pro váš účel dostačující, hlavně pro to co jste napsal (cena 8 tisíc). Tento model, stejně jako jiné od jiných značek, prošel také vývojem a otázka poruchovosti se postupně zmenšila na závady způsobené nevhodným nasazením, neúdržbou. Konkrétně dbejte řádného čištění vzd. filtru, kvalitní palivo je také základem.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.156 (?), 8.1.2009 22:57
Pane Radku. Mel jsem na kole Jonsered GT 21 s karburatorem Walbro deset let a najel jsem s nim 8000km. Posledni tisicovku ztracel vykon az nakonec "umrel" - ztrata komprese. Nikdy me ani jednou nezradil. Ted tam mam nejakou cinu a uz byla v zarucni oprave (nejake lozisko). Bojim se s tim jezdit na delsi cesty. Ty caste zavady na HQ me mrzi. Mohl by jste mi doporucit nejaky spolehlivy motor kolem 0,8kw? Uz jsem s nelibosti vyloucil HQ a Jonsered. Jeste uvazuji o: Partner Colibri, OleoMac Sparta a snad i Komatsu, ale ten japonec se mi zda uz technicky slozitej. Dik R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 23.43 (?), 8.1.2009 23:25

u nás na chalupě na vesnici má jeden na kole malej 4 takt honda. nemůže si ho vynachválit. hlavně zvuk toho motoru je příjemnější

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.156 (?), 8.1.2009 23:50
Dik pane Jirko. Hondu mam take, ale tu mam na vylety. Druhe kolo je pracovni ovesene ruznymi kosiky a nosici. Vypadam na tom jako cinan na motorove pile. :o) Ta motokola jsou takova ma uchylka, kterou jsem zdedil po dedovi. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika