Sekačky Oleo-Mac, motory Emak



host - 9.6 (?)
7.5.2017 11:21

V Německu STIGA s motory Loncin normálně je v prodeji, a to i na řadě twinclip. Jde o to, co si lokální distributor značky poručí od Popradu, vzhledem k tomu, že Německo je mnohem náročnější trh než tuzemsko, jejich nabídka modelů je mnohem širší. U nás je zúžena na typy s motory BS a Honda.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 38.54 (?), 5.5.2017 5:56

Skúste len tak zo srandy vložiť do Googla tento reťazec  -

Stiga ST45 OHV motor

Potom tu nám tu porozprávajte o tom čo má Stiga zapotrebí a čo nie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.6 (?), 5.5.2017 10:18

VARI nebere motory řady XP od Loncinu, ale od ZongShenu, což je jejich konkurent.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.102 (?), 5.5.2017 22:31
Tento model se zde nenabízí, je to pro rozvojové země?Je to fejk?Nebo je to franšíza?Nebudu spekulovat.Je nejspíše otázkou času, kdy se i zde objeví něco podobného v nejlevnějším modelu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.54 (?), 6.5.2017 7:21

Ponúka sa v takých rozvojových krajinách ako Nemecko alebo Anglicko.Do takých dôležitých krajín ako Čechy alebo Slovensko to určené neni a ani sa to nedováža

Takto ste to myslel?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.6 (?), 7.5.2017 11:21

V Německu STIGA s motory Loncin normálně je v prodeji, a to i na řadě twinclip. Jde o to, co si lokální distributor značky poručí od Popradu, vzhledem k tomu, že Německo je mnohem náročnější trh než tuzemsko, jejich nabídka modelů je mnohem širší. U nás je zúžena na typy s motory BS a Honda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.102 (?), 7.5.2017 20:14
Jsem jen rád, že je zde nabídka " zúžena"jen na to nejlepší, co se nabízí, chápu,že je lákavé čínskou produkcí snižovat cenu.A v Německu či Rakousku bylo běžné v nabídce mít supervýrobky i superšunty, na to jsme nebyli (a dosud někdo to neakceptoval ani po 25letech)nebyli zvyklý, proč to tak je?protože to lidé chtějí.Kdysi když se koupilo Vari nebo jiný stroj např.vrtačka narex, tak to byly vícegenerační stroje.Dnes jsou dostupné i lepší (kubota, hitachi),ale ruku v ruce s tím přišli na náš trh i šunty, které jsou jak říkávám "úměrné ceně" (někdy ani to ne, ale to je riziko nákupu),jen s tím rozdílem, že v Německu se to vyhodí, ale v Čechách se to reklamuje ;) a diskutuje na fórech proč to či ono nejde, neboť jsme národ kutilů, ale leccos má tak bídný základ, že se není čeho chytit.Trochu odbočím-nabídl jsem kamarádovi, že mu přecentruji kola zdarma, když mu šmajdají (neměl moc peněz, koupil je v obchoďáku po 3tis.),ale bylo to nereálné-niple se při dotažení protlačovaly ráfkem.Opět, stále nato někdo není sto to pochopit, že když si koupí novou věc, že je kvalitní, standart nastavený favoritem či eskou, byl hluboko překonán, ale směrem dolů.Takže by jsem neřekl, že je německý trh náročnější, spíše více zasycen, s tím rozdílem, že co tam koupí na sezónu, tak my to chceme mít na 10let, oni mají nato to vyhodit, já ne, proto kupuji kvalitnější výrobky.Zajděte si do sběrného dvora, tam neuvidíte vyhozenou sekačku pod pět let určitě, pod 10let stěží, až tak pod 15let spíše :) od značek Honda či stiga, ale nové Číny už tam jsou.Už to začíná být nechtě konzumní i zde.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.102 (?), 7.5.2017 21:01
Zatím nebudu rozšiřovat svoje zázemí o další značku motoru, nejsem zarytým zastáncem jedné značky, mám 2x b&s,2x hondu,1xkohler,3xstihl.Netuším jaký mají podíl na trhu, ale dlouhodobě dělají to, co mají ;),tak je měnit nebudu... Nějaké experimenty občas koupím ze zvědavosti, ale spíše nové typy než další motory.Ještě kawina byla super, jen ve špatném stroji, tak tu už nemám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.84 (?), 8.5.2017 8:17

Zapoměl jste dodat, že tam mají podstatně větší kupní sílu a přesto kupují superšunty, jen proto, aby mohli mít, třeba i za sezonu dvě různé mašiny. Je třeba také vědět, že jeden a tentýž travní traktor, je u nich levnější, než u nás po šestapadesátiprocentní slevě. V jiné zemi dostane zákazník v dlouhé papundeklové krabici, za nižší cenu, než u nás, vyžínač OM, kde je několik zipových pytlíků s různými náhradnímí díly - vzduchový filtr, cívka na strunu, ořezávací plíšek struny, který u nás v příslušné prodejně koštuje 48,-Kč, atd. Když jsem se zeptal dotyčného, co s tím dělá, tak mi řekl, u nás se to neopravuje, na drobnou údržbu máš nějaké díly v krabici, když to nejede a nevíš si s tím rady, tak zavoláš do shopu a než se vrátíš ze zběrného dvora, tak to máš doma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.102 (?), 8.5.2017 19:02
Máte recht, takto to je, proto mě štve, když se zde prodávají stroje "na jedno použití" pomalu jako profi stroje a pak se to za nesmyslný peníz opravuje v servisu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 21.6.2017 8:38

Může se nechat běžet sekačka bez nože? Nepoškodí to nějak motor?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika