Sekačky od Mountfieldu



host - 144.16 (?)
25.7.2011 21:41

Dobrý večer, sděluji své zkušenosti s používáním techniky.Zastávám názor, že kvalitní stroj nepotřebuje žádný odborný servis, pokud uživatel je schopen dát stroji dle návodu potřebnou péči.

     Používal jsem 10 let sekačku na vysokou trávu, 2 bubnovku od "Bédi" s motorem BS - bez sebemenších problémů.Motor dobře běhal i v mrazech při odhrnování sněhu.Nevím, co je to problém s benzínem.Motor jsem prodal a předpokládám, že běhá i nyní. Dále používám 8 let křovinořez -opět bez problémů a k plné spokojenosti.

     Nyní jsem koupil motor GCV 190,po 14 dnech nejezdil-problém s karburátorem, vyčištění - 500 Kč. Docela mě to "rozpálilo" a v servisu jsem prohlásil, že mě měli před koupí informovat, že to na běžný benzín nejezdí a že je to "křáp". Nyní motor běhá dobře, asi byla nějaká nečistota v kanystru na benzín. Pokud motor 14 dnů nejezdíl, musel jsem tahat za startovací šňůru i 10x.Zřejmě špatná doprava paliva-chybí mi zde ruční pumpa. V neděli jsem se chystal sekat, tak jsem očekával jak motor nastartuje - byl jsem mile překvapen, chytnul na potřetí.Motor to bude dobrý, síly má dost.Protože mám kopcovitou zahradu, tak při tahu je spíše problém s protáčení kol.S úsměvem konstatuji, že tento motor je srovnatelný s motorem BS. (To, že má Honda modernější konstrukci pro uživatele nemá žádný praktický význam).    J.J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                  
host - 45.244 (?), 1.7.2009 20:04
Zdravím, ve Vašem případě bych pří další návštěvě v servisu napsal do zakázkového listu vše co traktor nedělá a co požadujete za opravy a seřízení, mnohé servisy dělají jen to, co máte nahlášeno a ostatního si nevšímají a pokud budete mít takto vše napsané a nebude Vám to fungovat, můžete opravu reklamovat.Jinak nevidím důvod proč by 16hp výkonu neuseklo 10cm trávy najednou, zminujete se o doporučení zvýšit otáčky, já osobně sekám od počátku vždy na max.otáčky, zkuste vyčkat na suchý trávnik a pokud ho máte opravdu hustý tak ještě zvolte pomalejší pojezd, pak už by jedině mohl být namontován snad nesprávný nůž(velikost, zahnutí) Pevné nervy přeji KP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.179 (?), 3.7.2009 10:16

Dobrý den,

zvažuju nákup benzínové sekačky bez pojezdu. Mám následující požadavky: cena cca 8-11tis, zahrada má 250m2, chci motor Briggs and Stratton nebo Honda, záběr kolem 45cm, koš min. 60l. Můžete mi někdo poradit? Děkuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 126.141 (?), 3.7.2009 11:54
Tady spise zalezi, ktera znacka ve vas vzbudi vetsi sympatie. Ja bych vybiral mezi znackami Honda, Stiga, Alko a Jonsered. Myslim, ze vas ani jedna z nich nezklame. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.136 (?), 3.7.2009 21:16
Výborná je Stiga Turbo 47.Přijde na deset tisíc, koš má sedmdesát litrů, šasi je zinek ocel.Motor Honda vam urcite odvede dobrou službu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.204 (?), 3.7.2009 22:46

Zdarec, já mám Dolmar pm 48,mám ji teprve 3-týden, ale zatím spokojenost.Je tam BS a váží jen 23 kilo¨,tak že se stím nenadřu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.90 (?), 7.7.2009 10:45

Dobrý den,

mam známé a koupili si nejsilnější mulčovač co mountfield nabízí. Mají velkou zahradu asi cca 1hektar a vždy usečou půlku někdy i míň a musí to reklamovat a musí čekat 14dní a někdy i více. Řekli jim že je tam nějaká pořád stejná chyba nějaký plastový sráč a ten se pořád sere. Mysleli si že si koupí dobrou sekačku ale jehle. Už jsou z Mountfieldu vyléčení a už mají jinou. Já osobně bych v mountfieldu nic nekoupil mají to drahé a lákají na kolo štěstí nebo notebooky a taky to taky vypadá.. jinak by nic neprodali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.160 (?), 7.7.2009 20:12

Zřejmě mluvíte o mulčovači Vari Hurricane F700. Vari vždy vyráběla a vyrábí velmi kvalitní stroje a pochybuju o tom, že by tam měli nějakou konstrukční vadu, protože všechny stroje procházejí důkladnými testy v ostrém provozu. Pokud se tedy nějaká závada vyskytla a reklamovali to, tak buď to servis špatně vyřešil nebo prostě vaši známí neumí sekat. A mimochodem ještě za něj dali o téměř 20 tisíc víc, než kdyby si ho koupili přímo u Vari. Mountfield ho má neskutečně předražený, prodává ho za 93 000, kdežto Vari ho prodává i se sedačkou za zhruba necelých 80 tisíc, bez sedačky je za 75 000 Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 232.137 (?), 10.7.2009 22:35

Mountfield má neskutečně předražené všechno. Po dovezení sekačky do servisu s tím, že motor má nepravidelný chod, mi sdělili - ohnutá hřídel a oprava bude stát 4500,-. Tak jsem zavezl sekačku do normálního servisu, příčina byla ve špatné membráně mezi nádrží a karburátorem. Hřídel byla sice ohlá, ale nebyla příčinou stávajících potíží. Výsledek - výměna membrány a srovnání hřídele, cena 1000,- a sekačka funguje bez problémů. S mounfieldem už nechci mít nic společného, nehledě na to, že za jejich 4500,- za opravu koupím celý nový motor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.37 (?), 25.7.2011 17:48

Já mám doma sekačku s motorem BS od Bédi 2 roky a je bez problému, sekačku na vysokou trávu Lakr s motorem Jikov asi 15 let a pilu Stihl taky bez závad, křvák od HQ se drbe od prvního puštění a jejich odborníci nebyli schopni ho uvést do řádného provozu a pomohla konkurence, proto mi třeba taky další HQ nesmí již do domu. Vše je o dobrém servisu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.16 (?), 25.7.2011 21:41

Dobrý večer, sděluji své zkušenosti s používáním techniky.Zastávám názor, že kvalitní stroj nepotřebuje žádný odborný servis, pokud uživatel je schopen dát stroji dle návodu potřebnou péči.

     Používal jsem 10 let sekačku na vysokou trávu, 2 bubnovku od "Bédi" s motorem BS - bez sebemenších problémů.Motor dobře běhal i v mrazech při odhrnování sněhu.Nevím, co je to problém s benzínem.Motor jsem prodal a předpokládám, že běhá i nyní. Dále používám 8 let křovinořez -opět bez problémů a k plné spokojenosti.

     Nyní jsem koupil motor GCV 190,po 14 dnech nejezdil-problém s karburátorem, vyčištění - 500 Kč. Docela mě to "rozpálilo" a v servisu jsem prohlásil, že mě měli před koupí informovat, že to na běžný benzín nejezdí a že je to "křáp". Nyní motor běhá dobře, asi byla nějaká nečistota v kanystru na benzín. Pokud motor 14 dnů nejezdíl, musel jsem tahat za startovací šňůru i 10x.Zřejmě špatná doprava paliva-chybí mi zde ruční pumpa. V neděli jsem se chystal sekat, tak jsem očekával jak motor nastartuje - byl jsem mile překvapen, chytnul na potřetí.Motor to bude dobrý, síly má dost.Protože mám kopcovitou zahradu, tak při tahu je spíše problém s protáčení kol.S úsměvem konstatuji, že tento motor je srovnatelný s motorem BS. (To, že má Honda modernější konstrukci pro uživatele nemá žádný praktický význam).    J.J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika