Sekačka versus traktůrek



host - 174.89 (?)
7.1.2011 13:12

Já se nedohaduji, já po zralé úvaze konstatuji. Ne vše, je třeba vyzkoušet, aby si člověk udělal názor. Ano, z lesa odvezete traktůrkem dřevo, ale autem je to nesrovnatelně rychlejší. Ano, odvezete seno, ale s Vari (stejná cenová relace) ho i nasečete a usušíte - stejnou logiku lze použít i na ony brambory. Navíc pochybuji, že na 1000 m2 se bude ve velkém sušit seno a pěstovat brambory - jak říkám, na zahradu o 1000 m2 mi na dopravu bohatě stačí kolečko. Traktor rozhodně neodsuzuji, na sekání je rychlejší a pohodlnější než sekačka, o tom není sporu.

Navíc bych vysloveně varoval před použitím traktoru na odhrnování sněhu s řetězy. Hodně lidí bylo na jaře nepříjemně překvapeno, jak řetězy poškodily (poškrábaly) dlažbu. Myslím, že to bude zmíněno někde zde, někdě jsem to určitě četl a nemám důvod tomu nevěřit. Takže je otázkou, kolik u vás je sněhu a zda vůbec budete muset řetězy používat.

Ale vyzkoušejte a uvidíte, neuděláte chybu ani s traktorem ani se sekačkou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 174.89 (?), 7.1.2011 13:12

Já se nedohaduji, já po zralé úvaze konstatuji. Ne vše, je třeba vyzkoušet, aby si člověk udělal názor. Ano, z lesa odvezete traktůrkem dřevo, ale autem je to nesrovnatelně rychlejší. Ano, odvezete seno, ale s Vari (stejná cenová relace) ho i nasečete a usušíte - stejnou logiku lze použít i na ony brambory. Navíc pochybuji, že na 1000 m2 se bude ve velkém sušit seno a pěstovat brambory - jak říkám, na zahradu o 1000 m2 mi na dopravu bohatě stačí kolečko. Traktor rozhodně neodsuzuji, na sekání je rychlejší a pohodlnější než sekačka, o tom není sporu.

Navíc bych vysloveně varoval před použitím traktoru na odhrnování sněhu s řetězy. Hodně lidí bylo na jaře nepříjemně překvapeno, jak řetězy poškodily (poškrábaly) dlažbu. Myslím, že to bude zmíněno někde zde, někdě jsem to určitě četl a nemám důvod tomu nevěřit. Takže je otázkou, kolik u vás je sněhu a zda vůbec budete muset řetězy používat.

Ale vyzkoušejte a uvidíte, neuděláte chybu ani s traktorem ani se sekačkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.161 (?), 7.1.2011 21:46

Jak sám vidíte jste na rozmezí obou technologií.Já osobně mám na jedné chalupě 1500 m2 sekačku a na druhé cca 5000m2 traktůrek. Na chalupě s traktůrkem bydlíme travale a mám dodělanou kouli a tahám klasickou káru za osobák. Převážím - nasekané dřevo/cca 40m3 ročně/,posekanou trávu, listí, ořezané větve ze sadu, natrhaná jabka ze sadu, rozvážím kompost, převážím stoly do zahrádky hospody, udělal jsem si takový tunel jako na kombajnu a trávu sbírám do káry/je pak jednodušší vysypání do kompostu/. Bez řetězů na odhnování sněhu zapomeňte/pokud neuvažujete o odhrnutí 5 cm prašanu/.Na mokré trávě nebo ve shnilé vstvě trávy se dá "zapadnout".Ale to se dá vyřešit položením dítěte či kamenu na sedačku a vytlačit. Moje doporučení - pokud pouze sekat - sekačka, pokud najdete využití např jako já - volil bych traktůrek.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika