Sekačka na vysokou trávu



Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 62.215 (?)
2.1.2008 8:46

Podobný problém s nákupem řeším i já. Sekačka nebo Panter se sekačkou. Vše je vývoji. Když koupím Panter mám naději. Při koupi sekačky  jako jednoůčelovém stroji, naděje na širší využití stroje padá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 4.243 (?), 18.10.2007 9:46
A jak se vám manipuluje se strojem, když se netočí řemen, nebo motor neběží? Třicet stupňů je hodnota daleko za výrobcem povolenýma hodnotama a je jedno zda je to Dark nebo Vari. Samozřejně dvoutakt je motor, který se na svahy hodí více, ale jen do určité míry. Díky plovákové komoře a většímu náklonu v určité poloze může dojít k problémům s chodem tohoto motoru, ale nepoškodí se. To jen tak na okraj. Zaráží mě, že můžete výběr odsouhlasit aniž by jste upozornil na bezpečnost. Kdyby někdo chtěl dělat psí kusy s motorovou pilou to by jste se ozval. Nehledě na to, že při jízdě po vrstevnici třiceti stupňového svahu zažne stroj sjíždět dolů. Při nájezdu kolmo na onen sklon nejdříve nože zasečou do země a pak, už ve svahu, bude sekačka "padat" na řidítka. Nemyslím si, že je to až tak jednoznačné a že bude vše v pohodě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 18.10.2007 14:42
2 host - xxx.xxx.4.243 (?): Se strojem se manipuluje asi jako s každým jiným strojem ve třicetistupňovém svahu, třeba i s tím, co tazatel již vlastní a užívá. Když neběží motor, není problém jej natočit a využít pojezd. S karburátorem ani jednom na motoru jikov nemám problém, že by v prudkém svahu podával nepravidelně palivo, nebo že by začaly kolísat otáčky. Prosím, nevkládejte lidem do úst slova, co by řekli kdyby (ať už je vaše odpověď namířena na mne nebo kohokoliv). O bezpečnosti se tazatel může dočíst v návodu k obsluze. Vycházím z toho, že tazatel je svéprávný a má se sečením svahu zkušenost, pouze chtěl doporučit vhodnější stroj. - Stroj lze stavěcím mechanismem v kolech nastavit tak, aby z kopce dolů nesjel. Najet KOLMO ke 30°, to už chce fištróna. Pokud nejste po frontální lobotomii, tak při nájezdu na nerovnost/svah, stačí přizvednout buben do požadované výše. Předpokládám, že tazatel toto zvládá i se současnou, principileně stejnou sekačkou.

MMCH ve svahu stačí pojíždět po vrstevnici, pouze stačí mít sekačku natočenou mírně nahoru do svahu.

Sečení ve svahu bude vždy problematické a namahavé, tak ale otázka nestála. Nehledejte v tom více problémů, než ve skutečnosti existuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 18.10.2007 15:21
Bubnovku od Vari mám už pár let a že nejde vymáčknout spojka "když jsou kola v záběru" slyším poprvé???
Už se mi stalo že jsem sekal a spojka nešla vypnout, ale to bylo mojí leností - měl jsem špatně seřízenou délku lanka a potřeboval jsem to dosekat ještě než se setmí...:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 19.10.2007 11:25
Hmm, ale tady šlo o Dakra.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.14 (?), 26.11.2007 8:15

Přečetl jsem si všechny příspěvky a rád bych se zeptal ještě na jednu věc - jaký na to budete mít názor.

V podstatě teď váhám mezi dvěma stroji - BLP Tekton, pro kterého mluví nízká hmotnost, lepší skladovatelnost a proti tomu Panter, který se dá použít i na jiné práce než sečení, ale je větší a dvakrát tak těžký jako Tekton.

Z ostatních nástavců u mě přichází v úvahu sněhová fréza a rotavátor. Jenže - sníh potřebuju odklízet z úzké cesty z obou stran obklopené ploty, takže jediná možnost je ho foukat furt před sebe....je to vůbec reálné?  A rotavátor - v letáčku Dakru (i na webu) je namalovaný jednoduchý obrázek s poznámkou, že bude k dispozici na podzim 2007. Na mail mi Dakr odpověděl, že je od října v prodeji. Ale co mě zarazilo je způsob montáže - rotavátor se nasazuje dopředu, před pojezdová kola. To znamená, že celý stroj jede po kolech a před nimi si půdu rozhrabává rotavátorem. S klasickým rotavátorem jsem se něco najezdil a nějak si nedovedu představit, jak to může fungovat. Pokud se nezahrabe, tak nakypřenou půdu zas udusá.

Proto mi připadá vhodnější vsadit na lehčí, i když jednoúčelový stroj. Co vy na to?

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 62.215 (?), 2.1.2008 8:46

Podobný problém s nákupem řeším i já. Sekačka nebo Panter se sekačkou. Vše je vývoji. Když koupím Panter mám naději. Při koupi sekačky  jako jednoůčelovém stroji, naděje na širší využití stroje padá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.89 (?), 13.2.2009 13:21

mužu vám ukázat Pantera který má po 10hinách sečení disk ohnutý tak nahoru že vypadá jako kosmická lod z hvězdných válek, a to sekal pouze trávu... nože jako nové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 61.246 (?), 9.4.2008 8:57

Tchán si koupil vloni sekačku dakr panter a letos si dokoupil rotovátor a je zatim spokojenej. Motor chytá na škubnutí. Rotovátor jsem v provozu zatím neviděl ale prej taky dobrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.123 (?), 9.6.2008 11:10

Dobrý den, take bych rad zakoupil bubnovou sekacku, ale starsi.

Mam nabidku na BDR-700. Prodavajici je zdaleka a zatim mam jen fotografie prodavane sekacky. Telefonicky se s nim "nemohou" dohodnout.

Dotaz je hlavne na nahon pojezdu. Jak je reseny? Z fotografii se zda, ze se sila prenasi na kola pomoci pritlacovanych valecku. Nechapu ale, jak muze byt prenesena dostatecna sila pokud jsou kola bez vzorku (mozna jiz opotrebovany). Sekacky se stejnym oznacenim nabizene nyni jiz tyto valecky nemaji.  

Zkusenosti s bubnovou sekackou nemam.

Dekuji za rychlou odpoved.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.243 (?), 9.6.2008 11:30

Tyto dvoububnovky dělal motor jikov nejdříve s třecím pohonem kol a byl to zdroj nespokojenosti s tímto přenosem. Náprava tohoto řešení je jen ve výměně pojezdové převodovky a tuto variantu jikov nabízí jako jediné řešení. Asi mají pravdu, ale cena úpravy je většinou dražší než kupní sena jeté BDR. Takže za sebe říkám nebrat BDR s třečím pojezdem. Samozřejmě neznám cenu za kterou vám ji nabízí, ale to by musela být za "pusu" aby stála za úvahu a následné investice, protože ten pojezd vám bude k zlosti a budete muset sekačku potláčet aby vůbec jela zvláště když se třecí pluchy nalvhčí od trávy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika