Sekačka na 3 ha zahradu



Ramik - (11) - 209.65 (?)
7.12.2010 18:23

Tazatel je podle všeho ve stejné situaci jako já. Zaměstnavatel po něm chce sekat velké plochy se záměrem co nejnižších nákladů (než adekvátní techniku vzhledem k obdělávaným plochám, raději koupí nové podnikové auto pro některého rodinného příslušníka nebo obmění vybavení v kanceláři). Pracovníka musí platit stálým měsíčním platem, tak si myslí ať dělá a je rád že má práci, vždyť je na čerstvém vzduchu a má zdravý pohyb - jen se za kočárkem prochází. Navíc ho v případě potřeby odvolá kdykoliv na jinou práci s tím, že trávu pak může sekat potom. Vždyť je to jen tráva (co na tom že roste a když přeroste je pak obtížné ji posekat - ať si pracovník poradí, kočárek má).
Já ze své zkušenosti si dovoluji doporučit Honda Izy HRX 537 C1 HXEA (nyní C2 HYEA). Pokud toužíte po el. startování které zvyšuje cenu a váhu, je k mání totožný model HZEA. Tato sekačka má silný motor s nejvyšším kroutícím momentem u nás na trhu, který je navíc opatřen dvojitým nožem umístěným nad sebou. Toto konstrukční řešení já osobně upřednostňuji před bezesporu výbornou výše doporučovanou Hondou HRH536K4HXE, která má (slabší) profi motor a slitinové šasi (obé však konstruováno na dlohou životnost). Raději dám přednost vyššímu výkonu za cenu toho, že budu u šéfa každých 6 - 7 let žebrat o nový kočárek (pokud je váš šéf stejný jako můj, nečekejte že Vám koupí traktůrek, slibem Vás neurazí a když uvidí že to s kočárkem zvládáte také...). Děnně za šichtu při nejlepších podmínkách (suchá nepřerostlá tráva za příznivého počasí) uděláte max. 7000 m2, nachodíte 14 km a spotřebujete 7 ltr benzínu. Sekám s tim běžně svahy, kde se se sekačkou sotva udržím a speciálně si při tom cením použité hydrostatické převodovky na kterou nedám dopustit (variátorovou bych vzhledem k ovládání nechtěl).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
   
host - 49.39 (?), 17.7.2012 14:30

Chci uzavřít toto vlákno sdělením, jak to dopadlo:

Po dalších dvou letech a po několika "resuscitacích" nás ve věku cca 11 let definitivně opustila sekačka Viking 555, čest její památce.

Jejím nástupcem je John Deere MowMentum JM36. Výběr nebyl mou záležitostí měl jsem pouze poradní hlas (platný asi jako vítr v bedně). Ostatně i zde platí tzv. Zlaté pravidlo umění a vědy (z Murphyho zákonů): Kdo má zlato, určuje pravidla! wink

Dodatečně ještě děkuji za všechny připomínky a rady a doufám, že diskuse prospěla i některým dalším zájemcům.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 17.7.2012 15:12

Sekat s takovým prdítkem tak rozlehlý pozemek je stejné, asi jako vydat se porazit stoletý strom pilníkem na nehty. Ale což, zlomte vaz!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.12 (?), 17.7.2012 16:15

Mně absolutně uniká smysl této koupi. I s dosti velkým zahradní traktorem se dá sekat solidní bludiště a to vy píšete o solitérech, sem tam keř a strom. Ten Deer je chrastítko a jeho život bude velmi krátký, odhaduji tak dva roky. Práci si ani nedokážu představit - ta sekačka má směšných 2,3 kW!!! A doporučená max plocha je 2000 metrů, tady 1/10 vašeho pozemku. Jestli se něco po***e během záruky tak vás servisák může poslat k šípku pokud bude na sekačce viditelné přetěžování, což bude. Nějaký ten traktor by vydržel 10 let, počty jsou celkem jasné, když k tomu přičtet strávený čas a spálený benzín...  Připadá mi to jako kdyby zaměstanec zahradnické firmy placený od hodiny sháněl co nejslabší sekačku, aby práce trvala co nejdéle. Tím tedy nemyslím vás, ale toho cvoka, který sekačku platí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ramik - (11) - 209.65 (?), 7.12.2010 18:23

Tazatel je podle všeho ve stejné situaci jako já. Zaměstnavatel po něm chce sekat velké plochy se záměrem co nejnižších nákladů (než adekvátní techniku vzhledem k obdělávaným plochám, raději koupí nové podnikové auto pro některého rodinného příslušníka nebo obmění vybavení v kanceláři). Pracovníka musí platit stálým měsíčním platem, tak si myslí ať dělá a je rád že má práci, vždyť je na čerstvém vzduchu a má zdravý pohyb - jen se za kočárkem prochází. Navíc ho v případě potřeby odvolá kdykoliv na jinou práci s tím, že trávu pak může sekat potom. Vždyť je to jen tráva (co na tom že roste a když přeroste je pak obtížné ji posekat - ať si pracovník poradí, kočárek má).
Já ze své zkušenosti si dovoluji doporučit Honda Izy HRX 537 C1 HXEA (nyní C2 HYEA). Pokud toužíte po el. startování které zvyšuje cenu a váhu, je k mání totožný model HZEA. Tato sekačka má silný motor s nejvyšším kroutícím momentem u nás na trhu, který je navíc opatřen dvojitým nožem umístěným nad sebou. Toto konstrukční řešení já osobně upřednostňuji před bezesporu výbornou výše doporučovanou Hondou HRH536K4HXE, která má (slabší) profi motor a slitinové šasi (obé však konstruováno na dlohou životnost). Raději dám přednost vyššímu výkonu za cenu toho, že budu u šéfa každých 6 - 7 let žebrat o nový kočárek (pokud je váš šéf stejný jako můj, nečekejte že Vám koupí traktůrek, slibem Vás neurazí a když uvidí že to s kočárkem zvládáte také...). Děnně za šichtu při nejlepších podmínkách (suchá nepřerostlá tráva za příznivého počasí) uděláte max. 7000 m2, nachodíte 14 km a spotřebujete 7 ltr benzínu. Sekám s tim běžně svahy, kde se se sekačkou sotva udržím a speciálně si při tom cením použité hydrostatické převodovky na kterou nedám dopustit (variátorovou bych vzhledem k ovládání nechtěl).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 8.12.2010 12:29

Ano, tak nějak to je.

Díky za další tip a za osobní zkušenosti s uvedenou sekačkou. Prostuduji...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.123 (?), 8.12.2010 15:50

A jestli se můžu zeptat, to těch 7000m, když sekáte denně, tak to chodíte vysejpat koš, nebo bez koše?Přiznávám, že tomu moc nevěřím.Mám zahradu 1100m a za 3h jí neposekám.Tohle je víc jak 6x tolik. No mám asi špatnou sekačku s pojezdem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.107 (?), 8.12.2010 19:02

. Zaměstnavatel po něm chce sekat velké plochy se záměrem co nejnižších nákladů...

To je teda dobrý, místo toho aby bylo podnikatelovým zájmem, aby to měl co nejdřív hotový, protože na zaměstnance čekají další důležité úkoly, pošle ho na dva hektary s nůžkama na trávu, obrazně řečeno, A pokud je to firma zabívající se sečením pak to nechápu už vůbec. Josefe, tím, že jste nepopsal přesně oč vám vlastně jde může si člověk domýšlet cokoli. Ale tímto vás nevyzívám k tomu, aby jste cokoli dopisoval, je to váš boj a stejně nemáte čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.65 (?), 8.12.2010 23:09

Sekám pouze pozemky patřící naší firmě (neděláme to na kšeft).

Těch 7000 m2 se dá posekat za šichtu jen v ideálním případě (většinou dělám 5000 m2, při vlhké trávě ještě méně). Pokud jsou podmínky pro mulčování, jede to s touto sekačkou jedna báseň (u lučních pozemků kde majiteli nezáleží na vzhledu mulčuji i v případě přerostlé trávy). Pokud je již tráva přerostlá na pozemcích kde majiteli záleží na vzhledu (zahrady), sekám do koše který pak vysypu do kolečka kam se vejdou 3 koše (to musím pak odvézt na kompost buď já osobně - což mě velice zdržuje, nebo mi občas o prázdninách kolečko odváží brigádník - ale to je jen pár dní v roce, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 127.231 (?), 9.12.2010 10:10

Hmmm. My doporučujeme traktory Hsq/Jons na rovné udržované pozemky, pokud někdo chce sekat kopce, svahy, nebo neudržovaná pole tak AGS. S hydropřevodovkami Hsq ani Jonse zatím problémy nebyly, ale musím uznat že letmý pohled na převodovku mě zrovna neuklidňuje, nemá ani externí průhledný zásobník na olej, jen zátku sezhora, velikost a robustnost na pohled není zdaleka taková jako u K46ky.

Já jsem zase odpůrce manuálu. Po čase jde ztuha řadit- rychlosti je třeba vyškubnout i po seřízení pedálu spojky a vypínání pohonu na dotyk pedálu, v případě kontaktu s pevnou překážkou na pevném podkladu (shrnovaní sněhu radlicí) z ní lítají kolečka

Bohužel kdyby jsme si měli všichni kupovat robustní tak jezdíme Mercedesy G a ne Fábiemi 1.2htp na kterou máme a která nám stačí... Je trestuhodné jak někteří výrobci zákazníky šidí.

K sekání plochy pana Josefa bych doporučil front rider HSQ/ JONS 4x4, měl sem možnost s pár kousky jezdit a super zkušenost. Při pravidelném sekání není potřeba koše a na pozemky kde nezáleží na vzhledu můžete sekat i vyšší trávu méně často s demontovanou záslepkou zadního výhozu. Trapné řemeny jde včas (před vytaháním nebo prasknutím) demontovat, změřit a sehnat si náhradu např od Rubeny za stovku? Na zvážení je velikost sekací plošiny, na takto velkou plochu je dobré mít spíš 122, ale nevím jak je pozemek hrbolatý, tam taková široká plošina bude dělat neplechu pak 102. Pokud si na sekání pořídíte rider se sekacím zařízením vepředu (označován někdy taky jako front rider- pozor neplést existují i ridery se sekací plošinou uprostřed mezi nápravami např. Castel G) dostanete se s ní i na místa kam se běžně s traktorem s plošinou uprostřed pro posekání trávy nedostanete-např pod lavičky, keře...

Pokud to musí být sekačka litinová vložka válce motoru je řekl bych nutností. Profi provedení podvozku taky hodně pomůže zbytečným opotřebením převodovky, kluzných vario řemenů. Je jedno jestli to bude plechové šasi nebo ze slitiny hliníku, hlavní je robustnost. Ano Partnerem za 12tis to taky posekáte, jednou, dvakrát možná i sezónu, ale budeme tady všichni rádi když mašina přežije dvouletou záruku. Značku a typ dohodněte se svým prodejcem který vám ji bude servisovat.

Šťastnou ruku při pořizování a pevné nervy při sekání.

Z.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.39 (?), 9.12.2010 16:15

Díky za další reakce.

Já si myslím, že jsem požadavky na sekačku vypsal dostatečně a upřesňoval jsem to podle reakcí v diskusi.

Snažil jsem se vše nastudovat, odkazy přečíst, pročíst stránky výrobců...

Zatím se mi jako vhodné zdají sekačky od Hondy - HRX 537C2 HYEA, příp. HZEA anebo HRH 536K4 HXE. Jako dost dobré pak John Deere JX90CB apod.

Traktůrek či rider bude řešen později (a vidím, že to bude mnohem složitější záležitost).

Toť zatím vše.

 Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika