Sekačka Mountfield 4820PD motor nepravidelný chod (houpe)



host - 223.69 (?)
29.9.2021 9:00
To houpání dělá regulátor otáček, který se snaží udržet motor v nastavených otáčkách. Ale protože z nějakého důvodu otáčky klesají, tak regulátor trochu přidá plyn, aby to vyrovnal. A tak pořád dokola. Musíte zjistit proč. Může to být tím karburátorem, netěsností, nebo palivem,... Zkuste jiný benzín, víceoktanový. Někdy to pomáhá. Jinak znovu pečlivě vyčistit karburátor.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 172.7 (?), 28.9.2021 23:48, zobrazeno: 1517x

Dobrý den, potřebuji poradit. Nevíte co by mohlo způsobovat tento nepravidelný chod motoru. Před 3 lety to dělalo podobně a dal jsem to na opravu za 400Kč mi vyčistil karburátor, ale při příjezdu domů to začalo dělat znovu a tak jsem tam nalil čistit benzínu(z benzínky) a Vervu od benziny a po jednom sekání se to vrátilo. Minulý rok nic a letos se to zase objevilo. Tento způsob mi letos nepomohl. Svíčka je čistá, Olej jsem měnil, benzín je vyměněný, nůž nabroušený a zkontrolována vyváženost. Vzduchový filtr je nový, karburátor jsem rozebral a vyčistil. Myslím, že to bude karburátor. Nemám utrazvukovou čističu. Mohlo by to být i něco jiného? Občas to přestalo dělat, když jsem měl přeplněný koš, zajel do hlíny a nebo jsem zajel do jehličnatého stromu,(takže při záteži). https://www.youtube.com/watch?v=pTuoiw8MIok

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.69 (?), 29.9.2021 9:00
To houpání dělá regulátor otáček, který se snaží udržet motor v nastavených otáčkách. Ale protože z nějakého důvodu otáčky klesají, tak regulátor trochu přidá plyn, aby to vyrovnal. A tak pořád dokola. Musíte zjistit proč. Může to být tím karburátorem, netěsností, nebo palivem,... Zkuste jiný benzín, víceoktanový. Někdy to pomáhá. Jinak znovu pečlivě vyčistit karburátor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.218 (?), 30.9.2021 13:38

Čistit karburátor ani měnit benzin nepomůže, jde o výrobní vadu všech motorů 550/575/625 s rozvodem OHV.  Problémem je vytahaná pružina od regulátoru, nechte si ji v servisu vyměnit a seřídit otáčky a uvidíte, že to bude OK. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.81 (?), 30.9.2021 17:31

Já jsem si rovnou otáčky zvednul a zatím klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 28.137 (?), 17.10.2021 15:22

Dobrý ďen všetkým.

Reagujem na príspevky k udanému problému.Ano najčastejšie je to menej alebo slabšie priechodný karburátor.Záť.regulátor si potom nevie rady lebo ked pridá zasa otáčky tak potom si ich zasa zníži manipuláciou škrtiacej klapky  karburátoru.ale pozor, treba pozrieť aj vypínacá kontakt zapalovania z páky prítomnosti obsluhy, ktorú pri kosení treba držať.Z dlhodobej praxe viem že tieto lanovody sa po čase akosi predlžia a zmenší sa medzera medzi skratovacím kontaktom.Pri zahriaťi motoru sa porom mezera ešte zmenší a dochádza k preskakovaniu iskry.Tým pádom motor pracuje velmi zle a nepravidelne.niekedy sa to prejavuje tak že studený motor naštartuje a po vypnutí teplého motoru ten už nejde naštartovať.Až po vychladnutí.Toto treba všetko skontrolovať, vrátane vyčistenia karburátoru.Pružinu regulátoru nie je treba vymienať, dá sa prištelovať na jej tiahle.Pre potrebné otáčky 2880.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika