Sekačka Husqvarna nebo Honda?



host - 216.60 (?)
30.4.2009 10:40

Já jsem taky psal, že by se musela dovalit z Polska - viz můj příspěvek nahoře, ale taky jsem psal o nevýhodách tohoto řešení, záruka jen 2 roky a to ještě v Polsku, technické odlišnosti od modelů prodávaných u nás - je to jistě ten originál Honda, když pod stejným označením jedna má a druhá nemá například automatický sytič apod. apod - viz minulé diskuse. Já bych se bál, že je to kopie vyrobená našimi východními kamarády - proč je jen tento model v Polsku o tolik levnější, když ostatní modely sekaček Honda jsou tam levnější než u nás jen o pár procent a tato je levnější o 13 000,- Kč. U sekaček Stiga, Viking, Solo apod. jsou ceny v podstatě srovnatelné jak u nás, tak v Polsku. Já už jí měl z Polska objednanou, zařízenou dovolenou na cestu do Wroclavi (www.megamajster.pl)- je to o pár km blíž než do Krapkowic, ale pod tíhou těchto argumentů jsem raději zvolil nákup v ČR s pětiletou zárukou profi stroje Stiga Turbo Pro 55 za 20850 Kč. Ta Honda by i s cestou vyšla na identické peníze, ale je na ní všechno z plastu a nemá ani centrální nastavování výšky sečení.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 111.71 (?), 29.4.2009 8:29, zobrazeno: 57413x

Dobrý den,

zajímal by mě Váš názor na sekačku Husqvarna R152SVH-BBC a Honda HRX 537 HXE. Samozřejmě je tam rozdíl v ceně. Ale která z nich se opravdu vyplatí?

Děkuji všem

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.60 (?), 29.4.2009 11:29

Též aktuálně řeším výběr nové sekačky. Byl jsem se podívat na oba zmiňované stroje a u té Hondy mě odrazuje plastový skelet - na první omak nepůsobí tak pevně, jak všichni tvrdí a u té Husqvarny mě zase trochu odrazuje ten, prý ucpávající se, tubus mezi košem a skeletem. Po měsíci vybírání jsem se rozhodl pro Stigu Turbo 55 Pro s motorem Honda GCV 190, která má hliníková kola, hliníkový skelet, antivibrační uložení motoru atd. atd. Navíc při ceně v ČR vychází lépe - Honda by se musela dovalit z Polska, tam bych se zase bál záruky, toho jestli to není nějaký falzuňk atd. Husqvarna se dá sehnat u Neumanna za 17950,- Kč, ale má železný skelet (mě na Al-ku prorezl za čtyři roky), ten tubus a slabší motor. Ta Stiga se dá sehnat za 20850,- Kč u Kobrasu přes internet a dle všeho je z nich nejlepší. Ještě je skvělý Viking 655 G, ale tam mě odrazuje cena v ČR - zase do Polska a motor Briggs, který není ještě mnoho vyzkoušený - je na trhu dva roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.36 (?), 29.4.2009 13:09

Vezměte tu HONDU budete spokojen na 100%, doporučuji. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.60 (?), 29.4.2009 13:19

Bude jistě dobrá, ale dát za sekačku s plastovým rámem 32 000,- Kč mi přijde trochu moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 141.58 (?), 29.4.2009 13:44

Ked uz vam ide o Hondu motor, tak skuste nemecke znacky co maju Hondu pouzitu. Tu mate lepsiu garanciu kvality na ostatne casti stroja a motor ten isty. Ak si myslite ze Hondu kosacku vyrabaju v Japonsku pre europsky trh, tak ste na omyle... je to skladane v taliansku a su pouzite casti kosacky z tejto krajiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.250 (?), 29.4.2009 22:29

Dobry den, vlastnim asi mesic sekacku husqvarna r 145 sv za cenu 12 500.a jsem maximalne spokojen.ucpavani toho tubusu jsem zatim nezaznamenal.sekacka je silna, pojezd vyjede i strmy kopec.sekam s ni v lese na chate, teren je hodne clenity, ale huska jede jak kuna.cas ukaze, jestli jsem koupil dobre, zatim muzu jenom doporucit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 42.197 (?), 7.6.2010 18:29

No, vcelku souhlasím, ale ty plasty mě vytáčejí a když je vlhko výhoz se ucpává-ale šeredně!

ada 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 75.91 (?), 30.4.2009 8:26

Objednejte si HONDU přes internet v Polsku, vyjde Vás nová na polovinu ceny o které píšete a je v ČR. Už se to tu diskutovalo, vyhledejte si.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.60 (?), 30.4.2009 10:40

Já jsem taky psal, že by se musela dovalit z Polska - viz můj příspěvek nahoře, ale taky jsem psal o nevýhodách tohoto řešení, záruka jen 2 roky a to ještě v Polsku, technické odlišnosti od modelů prodávaných u nás - je to jistě ten originál Honda, když pod stejným označením jedna má a druhá nemá například automatický sytič apod. apod - viz minulé diskuse. Já bych se bál, že je to kopie vyrobená našimi východními kamarády - proč je jen tento model v Polsku o tolik levnější, když ostatní modely sekaček Honda jsou tam levnější než u nás jen o pár procent a tato je levnější o 13 000,- Kč. U sekaček Stiga, Viking, Solo apod. jsou ceny v podstatě srovnatelné jak u nás, tak v Polsku. Já už jí měl z Polska objednanou, zařízenou dovolenou na cestu do Wroclavi (www.megamajster.pl)- je to o pár km blíž než do Krapkowic, ale pod tíhou těchto argumentů jsem raději zvolil nákup v ČR s pětiletou zárukou profi stroje Stiga Turbo Pro 55 za 20850 Kč. Ta Honda by i s cestou vyšla na identické peníze, ale je na ní všechno z plastu a nemá ani centrální nastavování výšky sečení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.60 (?), 30.4.2009 10:55

Koukněte se na následující stránky, než budete někomu nabízet Hondu z Polska. Jestli není náhodou podobného původu - alibaba.com

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika