Sekačka Honda nebo Stiga



host - 142.53 (?)
23.3.2009 17:17
Se sousedem mame stejny motor B&S, ale ja nemam rucni regulaci otacek. Jak jsem to subjektivne porovnaval tak zelva ma stejne otacky jako muj motor bez regulace a ja se zberem travy problem nemam. R.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 70.81 (?), 23.3.2009 16:53

Mám STIGU 47S s motorem Honda už 5 let a skutečně se sekat na nízké otáčky /želva / nedá.Jenom to škube trávu a po rozjezdu motor skoro zdechne. V tom návodu mám takovou podobnou radu taky a vím z praxe, že to určitě psal borec, kterej tu sekačku ani neviděl, natož by s ní někdy pracoval. Jinak by takovou volovinu tam nenapsal.Pracovní otáčky nože aby se stráva hezky usekla a dopravila do koše je stanovena někde okolo 2850 - u Hondy skoro 3000 ot/ minutu dle nastavení servisáků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 23.3.2009 17:00
Dobrý den Jiří. Mám sekačku mega lamborghini, avšak, jak jste sám viděl, motor je honda. Mám pouze jednu páčku zajíc/želva. Na úplném konci zajíce je sytič. Sekačka nemá variátor, v návodu se píše, že rychlost sečení lze upravit otáčkami. V reálu lze hýbat otáčkami tak 200 ot/min dolů, jinak to opravdu seče mizerně. Takže z mé strany to jako blábol nevidím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 23.3.2009 17:16

Tak to je ale jiný systém, neboť já obohacuji primerem při startu, a rozsah otáček je větší. Ale to jen na vysvětlení, když Vám to seče lépe na plný plyn, tak tak sekejte, to je každého věc. Já to vidím, jako přednost, kterou výrobce namontoval na sekačku. Stačilo pevně nastavit otáčky a nemusel tam být další bovden. Blábol jsem měl na mysli to, že na doslovné překlady koukejte s nadhledem - ale vždyť to na sekačce je - želva zajíc, tak to není chyba překladu, ale součást výrobku. K čemu to tam je - jen na přejetí, to by si s tím tak dali práci, aby se dalo přejet a přitom se regulovali otáčky. Já vycházím z vlastní praxe a návodů. Sečeme také někdy na zajíce, ale jen když to nechám přerůst, nebo je velmi hustá tráva. Ale v těch situacích, které jsem na začátku popsal to z mého pohledu nemá chybu. Nenutím to nikomu, ale je možnost si vybrat, u plného plynu to možnost nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.53 (?), 23.3.2009 17:17
Se sousedem mame stejny motor B&S, ale ja nemam rucni regulaci otacek. Jak jsem to subjektivne porovnaval tak zelva ma stejne otacky jako muj motor bez regulace a ja se zberem travy problem nemam. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.83 (?), 23.3.2009 18:45

To rozhodně není žádný blábol. Mám velmi kvalitní Hondu s nejsilnějším motorem GCV190 a plynulým hydropojezdem a na želvu se do kopce pomalu nerozjede. Rychlost pojezdu si parádně plynule reguluji a jsem navýsost spokojen, ale sečení jinak než na plný plyn prostě nelze!!!

Sběr trávy by také nefungoval-nemáte pořádný vztlak na noži díky otáčkám-nenaplníte koš.

Že by to tak bylo pouze u Hond?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 23.3.2009 19:24

Hondu nemám vyzkoušenou na změnu otáček, ale Dolmar sbírá a seče v pohodě na nižší otáčky a utáhne plný koš jen na želvu. Jak se začne sekat, tak bude další video. Je to motor B+S 3,7 kW/5 PS.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.244 (?), 23.3.2009 19:45
mam pocit že se asi zde směšují dvě věci, také v rodině vlastníme sekačku s páčkou želva zajíc ale otáčky motoru jsou stále vysoké a mění se pouze převod pojezdu, je to Gutrbrod
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 23.3.2009 19:55

Já popisuji změnou želva / zajíc změnu otáček motoru. Pojezd je řešen od klikovky motoru, proto se také rychlost pojezdu mění změnou otáček motoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.164 (?), 24.3.2009 10:07
Pred rokom som zakupil kosačku Caslel-garden s motorom honda GCV l60 - 5,5 HP nož 46 cmm z Polska/na sk sa tento typ nedovaža/,trávu do 15 cm kosim bez problemov s redukovaným plynom, sila krutiecého momentu na nož je tak velká že plne otáčky u mojej kosačky by boli zbytočné.Zber pokial je tam nož zberaci /nie mulčovaci plochy /! je bezproblemový. S plným plynom dokažem bez problemov kosiť v sade travu ktora narastla od 19. júla do 2.septembra /práca v zahraniči/ po kolena. Skusenosti hovorim za seba. Prajem všetko dobré.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.58 (?), 30.3.2009 20:54

Tak nakonec vyhrála Honda HRG 465 C3 SDE, dnes jsem ji koupil, tak snad bude sloužit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika