sekačka ABG 480



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 133.102 (?) 
11.9.2008 9:34

tak už mi taky blbne pojezd. Sice je to v záruce, ale já už jsem to rozdělal. Je to ten systém, jak se tu psalo: hřídel- na konci kolmo provrtaná a v otvoru je ocelový kolíček o průměru 5mm. Ten má zapadat do ozubeného kolečka (na obr. č 67) a kolečko má pohánět kolo. Kolíčky mají "ožvatlané konce" ale i u ozubených koleček jsou dosedací plošky dost jeté.

Opravdu stačí nahradit jen kolíčky? Nemám se v rámci záruky poohlídnout po ozubených kolech?

kolíčky jsou na obrázku červeně
kolíčky jsou na obrázku červeně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 215.7 (?), 29.9.2008 0:00

mám také tuto sekačku a potřebuji poradit se seřízením karburátoru, motor kouří a má nepravidelný chod

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
radustom - (4) - 124.108 (?), 30.7.2009 9:57

Mám doma Hecht a tluču se do hlavy. Kolíčky v pojezdu se měnily 5x.Ted zase blbne startování.Už nikdy bych si tuhle značku nekoupil!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.111 (?), 25.7.2009 8:44

Dobrý den

Benzinovou sekačku ABG mám 1,5 roku.Motor velice tichý, mala spotřeba benzínu, prozatím bez chyb.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 243.67 (?), 25.7.2009 12:25

Sekačky ABG mají snad jen jedno servisní místo v ČR. Nebo jsem špatně hledala? Posílat sekačku do servisu poštou kamsi daleko je moc špatné  . Také jsem nepochopila, kdo je vlastně výrobce a kde se onen výrobce nachází? Na webu ABG je to nedohledatelné, zdá se. Jinak však vypadají docela dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.12 (?), 30.7.2009 8:10

Sekačku ABG Vari 480 jsem si koupil, a nemůžu ji vůbec doporučit. Je to těžce nekvalitní výrobek, jak je tu zmíněno - těžko říct kdo to vyrábí. Značka je ABG, na krabici je napsane Vari a do servisu se to posila Honde...

Co se závad týká - po sestavení jsem sekačku nenastartoval ani náznakem, ba co víc utrhlo se přichycení startovacího lanka a po někola dalších pokusech se pokazilo i navýjení lanka, každopádně v žádném z mnoha pokusů to ani neškytlo  - vypadalo to, že to nedávalo snad žádnou jiskru. Tak jsem to zkoušel reklamovat - prodejce mi poradil servis v Brně - tak jsem tam volal a řekli mi, že s prodejcem nemaj smlouvu ať si to řešim jak chci, že jim furt někdo volá s podobným problémem když si něco koupí po internetu - takže servisni rada absolutně na nic. Tak jsem to poslal prodejci (bohužel) se ten krám po 27 dnech vrátil. Na čež to teda již nastartovalo (nutno podoknout že nádržka benzímu byla v servisu vychýlena o 45 stupnu?? Asi snad aby to tam vubec teklo..

No pote co to nastartovalo sekačka sekala celých 20 minut - po té bez říčiny jen tak prostě "zdechla". Od té doby jsem ji nastartoval jen asi třikrát, vždy pokuď očistím svíčku a musí být celý stroj odstátý alespoň den, po té nastartuje, ale do dvou minut (ani se nepokoušim sekat) to zdechne...

Takže moje rada zní: Pokud nebydlíte vedle servisu či prodejce abyste mu to mohli vomlátit o hlavu pokaždý když to nejde... nekupovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.201 (?), 31.7.2009 0:34

Dobrý den,

sekačky ABG, Hecht, Vega, atd. jsou z Číny ale po seřízení fungují vcelku dobře.

Zde jsou některé rady ke spokojenosti:

- motor špatně startuje nebo chcípe - vymněňte svíčku za Brisk L 15 YC (namontované jsou v 95% vadné)

- motor nejde nestartovat - seřiďte šponovák na bovdenu u nálevky oleje

- pojezd (napínání řemene) se nechá seřídit pouze přihýbáním držáku bovdenu pod černým plast. krytem

- vynechávání záběru některého kola - vadné kolíčky - záruční oprava ale nechají se nahradit válc. kaleným kolíkem nebo lož. jehlou o prům. 5 mm a zakráceným na délku 21,4mm.

- nehází trávu do koše - nízké otáčky motoru (většinou) - nutno přidat

Toto je pár rad pro ty kteří mají problémy. Samozřejmě jsou ještě další závady ale tohle jesou asi nejčastější problémy.

Opravuji je již 3roky tak ať si ušetříte starosti a jste spokojeni.

Naschledanou VÁCLAV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 126.89 (?), 6.8.2009 18:39

Dobrý den,

pane Václave děkuji za rady s ABG480,pomohly mi odstranit závadu.

Taky Václav P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 133.102 (?), 10.8.2009 13:18

pane Václave děkuji za rady, taky jsme měli vadnou originální svíčku. Chtěl jsem se zeptat, jak lze zvýšit otáčky motoru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.201 (?), 12.8.2009 22:24

Zvýšení otáček motoru:

- u táhel k ovládání karburátoru od regulátoru otáček motoru, je pružina kterou je potřeba lehce přišponovat.

- horní držák pružiny je potřeba povolit (hlava šroubu je pod vzduch. filtrem, klíč 10 někde 8) a držák lehce pootočit nahoru asi o 2-4 mm.

- nepřehánějte to, hodně velké otáčky škodí motoru i celé sekačce.

Naschle VACLAV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika