Sběr trávy u Honda HRZ 536



host - 218.129 (?)
23.5.2010 9:58
Hosi zlaty. Kupite si kosacku a myslite ze kosi sama. Taku velku travu a este mokru ked kosite tak sa kosi bez kosa a ma ju vyhadzovat. To iste sa stazuju na husqvarny atd. Kosackou by sa malo kosit pravidelne mala trava a ked je velka tak na viac krat. To neni chyba v kosacke ale v len a len v obsluhe. P.S. na veku travu je urcena bubnona kosacka, listova, zahradny traktor atd.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 16.87 (?), 22.5.2010 21:41, zobrazeno: 32654x

Dobrý den,

na doporučení jsem si koupil sekačku Honda HRZ 536 C1. Dle recenzí mají sekačky Honda bezvadný sběr trávy. Sekal jsem s ní asi 5X. Když sekám krátkou trávu, tak je vše OK. Nyní jsem sekal trávu tak 15 cm, co narostla za 14 dní. Je pravda, že byla pěkně šťavnatá, protože pořád pršelo. Při sekání jsem měl stále problém, že nedocházelo k ideálnímu sběru trávy. Když jsem měl tak půl koše plného (což bylo za chvilku), tak sekačka začala řádkovat. Sundal jsem koš na trávu a vyústění ze sekačky do koše bylo ucpaný trávou.

Nůž je ostrý, šasi je relativně čisté, textilní koš trochu zanešený.

Je takovýto problém u všech sekaček včetně Hondy, nebo se to dá nějak vyladit?

Koupil jsem si Hondu s doměnkou, že je to nej nejnej a že to bude sekat a sbírat bez problémů i vyšší trávu.

Takhle mi to připadá, že jsem si mohl koupit nějaké ALKO, co má soused a ten řeší tyto problémy taky. U Hondy jsem to ale nečekal.

Díky za tipy.

VN

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 142.171 (?), 22.5.2010 22:10
Honda i zlute Al-ko sbiraly travu vzdy velmi dobre. Mate latkovy kos? Neni ucpany? Nuz mate sberaci nebo univerzalni? R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.251 (?), 22.5.2010 22:18

Nevím, já mám stigu vše co by bylo problémové mám v pořádku a čisté nedávno jsem si koupil na zdejší rady dokonce i vyloženě sbírací nůž a nějaký extrémní rozdíl jsem nepocítil, jsem nadmíru naštvaný taky jsem chtěl stroj lepší ale ouha..Stará sekačka má nůž uplně v háji po deseti letech tvrdé práce hnutou kliku motor jistě taky po zenitu a i s daleko rychlejším pojezdem a s tím vším co píšu napráská koš skoro k nevysypání a to i mokrou trávou.To jsem říkal už nechci Mountfielda teď skoro lituji... To jen můj Poznatek.. Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.87 (?), 22.5.2010 22:20

nůž je originální, co byl u sekačky. předpokládám sběrací. Koš je textilní. Nedokážu odhadnout, jak hodně byl špinavý. Sekal jsem s ním tak 3 moto hodiny. Ještě jsem ho nečistil Takže jsem ho zkusil dneska po sekání propláchnout. Nějaký špenát z toho šel.  Uvidím, jak se to zlepší.

Netuším, jak často se má eventuelně ten koš proplachovat. V návodu myslím píšou, vyprat dle potřeby :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.251 (?), 22.5.2010 22:20

Jinak souhlasím s tím že žluté plastové Al-Ko sbírá i celkově funguje dobře, to jsem si bláhově říkal, brigse a plast? brigse ne a plast radši ne..asi škoda..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 142.171 (?), 22.5.2010 22:41
Latkovy kos se ucpava a nefunguje nasavaci efekt. Je to neco jako ucpany sacek od vysavace. Samozrejme si to vyrobci oduvodni nizkou prasnosti, ale usetrene naklady uz nezminuji. Zlate plastove kose. Ty noze take nejsou co byvaly z duvodu snizeni hlucnosti sekacky. Jestli u sekacky mate mulcovaci zaslepku, bude to univerzalni nuz. Mohl by jste se v Honde zeptat na ciste sberaci nuz. Ja jsem dostal k sekacce mulcovaci a sberaci nuz, ktery sbira vyborne. Jelikoz uz nemulcuji, tak jsem navaril na mulcovaci nuz vyhazovaci packy a sbira opravdu brutalne. Samozrejme mam plastovy kos. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.65 (?), 23.5.2010 2:25

Mám HRX 537 a látkový koš ve kterém se miniaturní otvory při sekání mokré trávy po chvíli ucpou (plastový s většími otvory se nedá nikde sehnat). Koš se musí prát proudem vody ve směru z venku dovnitř (aby se tráva vyplavila) hned po sekání kdy je tráva čerstvá, nikoli později kdy dojde k přischnutí travní tříště v otvorech. Po vymytí musí být průhledem ze vnitřku koše směrem ven přes látku na bokách vidět čistý rastr látky s průsvitem světla (vrch a zadní část jsou navíc překryty jinou látkou usměrňující prach a spodek je plastový). V letošním mokrém čase bych však nedělal nic jiného než stále lítal vymývat koš. Vložil jsem tedy mezi koš a plastové víko které koš těsní ze shora kousek dřevěného špalíku tak, aby plastové víko bylo trochu nadzvednuté a vzduch unášející trávu do koše měl kudy unikat (když jsou póry věčně zalepené). Koš se tak naplní téměř na doraz. Je mi však záhadou, proč nelze na Hondy koupit plastový koš dodatečně jako příslušenství právě pro případ sekání vlhké trávy. Látkový koš se dá efektivně čistit pouze na bocích, kde není překrytí přišitou druhou vrstvou tkaniny. Tím se po krátké době vlastně 30 % plochy průduchů nenávratně ucpe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?), 23.5.2010 6:31

Že se textilní koš ucpává, a že se ucpává více než plastový, to je pro mne překvapení. Mám zkušenosti zcela opačné. Pořídil jsem si k plné spokojenosti textilní koš, protože plastový se rychle ucpával, navíc časem popraskal a ulámal se v úchytech. Máme v rodině 3 sekačky s látkovým košem, a ani jeden se nikdy nemyl ani nepral, a všechny se dají mokrou travou nabouchat k neodnesení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 218.129 (?), 23.5.2010 9:58
Hosi zlaty. Kupite si kosacku a myslite ze kosi sama. Taku velku travu a este mokru ked kosite tak sa kosi bez kosa a ma ju vyhadzovat. To iste sa stazuju na husqvarny atd. Kosackou by sa malo kosit pravidelne mala trava a ked je velka tak na viac krat. To neni chyba v kosacke ale v len a len v obsluhe. P.S. na veku travu je urcena bubnona kosacka, listova, zahradny traktor atd.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.83 (?), 23.5.2010 13:01

Hlavně klid, pane kolego. Tahle diskuze se dá vést pouze mezi ovčany, kteří mají se sečením (vysoké) trávy rotačními sekačkami zkušenosti a mají za sebou práci s několika různými typy a značkami strojů. To Vy evidentně nebudete.

Věděl byste totiž, že pokud máte dostatečně výkonnou a dobře zkonstruovanou rotačku na které výrobce nešetřil (čemuž bohužel odpovídá cena), není s ní až takový problém sekat i trávu vysokou po kolena. Musí se ale vědět jak na to. To tu ovšem neřešíme.

Textilní koše se u Hondy (jejíž schopnosti sběru tady snad nikdo zpochybňovat nemůže) fakt ucpávají velmi snadno. P.209.65 popsal zmíněný koš a jeho vlastnosti naprosto dokonale a je naprosto jedno, jestli sekáte trávu vysokou nebo nízkou. Póry jsou prostě moc malé z důvodu omezování prašnosti za sucha.

Po zaschnutí zbytků v pórech je snad účinné ponořit např.přes noc koš do sudu s vodou a pak mechanicky nebo tlakovým vzduchem opatrně čistit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika