Rychlost pojezdu



host - 29.97 (?)
13.5.2009 15:01

Je to jedno jestli koupíte Turbo 53 S s motorem Honda GCV 160 E nebo Turbo 53 S BW s Briggsem 675 series. Oba motory a oba modely sekaček jsou naprosto v pohodě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Honza22 - (4) - 152.124 (?), 3.7.2008 8:14, zobrazeno: 28139x

Zdravím,

mám sekačku Stiga Turbo 53 s motorem Honda. Zajímalo by mě, zda nejde jednorázově nějak zvýšit rychlost pojezdu. Při nastavení běžné rychlosti otáček pákou plynu a zapnutím pojezdu jede sekačka rychlostí pomalé chůze. Vzhledem k tomu, že sekám relativné řídkou trávu 1x týdně, tak rychlost pojezdu by mohla být vyšší. Takto většinou sekám bez pojezdu, protože mě jeho současná rychlost zdržuje. 

Honza 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.102 (?), 3.7.2008 19:24

Napněte trovhu více lanko od páky pojezdu, stačí většinou jen na bovdenu přes seřizovací spojku a budete za tím utíkat.Seřizujete vlastně prokluz řemene na řemenici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 4.7.2008 20:36
něco takového s provedl soused se sekačkou CMI z obi/baumaxu, protože za ní jeho manželka vlála. To samé má teď mé přítelkyně teta, taky nechce sekat, protože za tím vlaje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 171.170 (?), 4.7.2008 11:56

Dobrý den, podařilo se vám vyřešit rychlost pojezdu? V celku mě to zajímá, páč se rozhoduju o koupi téhle sekačky.

Ještě mě zajímá - doporučujete spíše koupit Stiga turbo 53 s motorem od Hondy, nebo s o půl koně výkonnějším Briggs&stratton?

Jedná se mi o ten výkon, jestli to stojí kvůli tomu nevzít Hondu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.243 (?), 4.7.2008 15:32

Kupte s Hondou motorem, vyplatí se to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 101.168 (?), 4.7.2008 21:12

Nedělejte z toho seřízení kovbojku, snad si to každý seřídí dle sebe.Jinak se dá regulovat stiskem té páky u pojezdu rukou.Pokud stisknete vždy na plno, pojede dle nastavení.Pokud nastavíte naplno stisk aby pojezd byl jako rychlejší chůze, potom když chcete spomalit, stačí páku jen mírně povolit / držíte jen na palci / a sekačka pojede pomaleji. Po chvíli si to odzkoušet a naladit dle sebe Vám zabere cca 3 minuty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.80 (?), 13.5.2009 14:46

Zajímalo by mě kde se to seřizuje, panč jsem to zkoušel na spojce těch dvou bowdenů a je to ZCELA bez výsledku. Sice se lanko více napnulo, ale sekačka rychleji nejede... Díky za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 29.97 (?), 13.5.2009 15:01

Je to jedno jestli koupíte Turbo 53 S s motorem Honda GCV 160 E nebo Turbo 53 S BW s Briggsem 675 series. Oba motory a oba modely sekaček jsou naprosto v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 13.5.2009 15:02
To je samozřejmě nesmysl zrychlovat (nedejbože zpomalovat) pojezd napnutím lanka napínací kladky (u sekačky bez variátoru). Pouze pokud by byl příliš volný řemen pojezdu a ten by v kladce klouzal, mohla by jet sekačka pomaleji, respektive by při větším záběru zastavovala úplně. U sekačky s CVT (variátorem) se rychlost pojezdu určuje nastavením rozvoru dělené kónické kladky, která je poháněna příčně drážkovaným řemenem. U tohoto mechanismu to možné je - čím vyšší rychlost se nastaví na kulise, tím více se kónusy kladky oddálí a tím rychleji sekačka pojede. zde by povolení či utažení lanka nebo struny mělo smysl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.26 (?), 13.5.2009 15:09
U jednoducheho pojezdu zvysite rychlost pouze zvysenim otacek motoru. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika