Rotační sekačky Vari



host - 232.16 (?)
13.6.2023 7:47

Pán vám doporučoval, to co má skladem. Sekačky, jsou +- ve stejné cenové hladině, prakticky, až na malé detaily a celkový vnější vzhled stejné. Prakticky neni možné vybírat. Měl byste se spíše zajímat o servis a jeho dostupnost. Pokud nejste manualně zručný, nemáte potřebné vybavení, tak je to stěžejní. Shánět předražené náhradní díly, které jsou opravdu náhradní, je velmi obtížná a drahá záležitost. Nejsme ve státě, kde je tak velká kupní síla, abysme se porouchané sekačky zbavili a koupili novou a o tu co máme, je třeba se pečlivě starat, ať je jakékoliv značky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 7.173 (?), 12.6.2023 18:44, zobrazeno: 2156x

Dobrý den, chtěl bych poprosit o reference a zkušenosti s benzínovými sekačkami značky Vari. Je na ně velmi málo referencí ve srovnání s rozšířenějšími značkami.

Konkrétně zvažuji model CP1 484H s motorem Honda - https://www.bauhaus.cz/vari-benzinova-sekacka-cp1-484h-28447070

Pán v Bauhaus mi doporučoval jít raději do Al-Ko, ale znělo to tak, jako že byl na školení od značky Al-Ko, kde mu asi řekli že Al-Ko je nejlepší a o Vari vlastně nic nevěděl, ale že prý taky není špatná :D

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 232.16 (?), 13.6.2023 7:47

Pán vám doporučoval, to co má skladem. Sekačky, jsou +- ve stejné cenové hladině, prakticky, až na malé detaily a celkový vnější vzhled stejné. Prakticky neni možné vybírat. Měl byste se spíše zajímat o servis a jeho dostupnost. Pokud nejste manualně zručný, nemáte potřebné vybavení, tak je to stěžejní. Shánět předražené náhradní díly, které jsou opravdu náhradní, je velmi obtížná a drahá záležitost. Nejsme ve státě, kde je tak velká kupní síla, abysme se porouchané sekačky zbavili a koupili novou a o tu co máme, je třeba se pečlivě starat, ať je jakékoliv značky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.144 (?), 13.6.2023 11:31
Nám se letos na jednobubnovce Vari rozpadl plastový kryt sečení, je to jen tenoulinkatá skořepinka. A a to hlavní nápor sečení dělá malotraktor s dvoububnem a kolem stromů a plotů se dodělává křovinořezem. Prodejce říkal, že je náročná na nejkvalitnější benzín a když ho nebude mít tak časem nepojede a a bude uvnitř všechno zalepené. Kupovali jsme novou protihodnoutou za starou, kde ten motor taky nebyl zrovna na dvakrát, ale pochybuju, že ta nová odslouží tolik co ta stará. Je tam problém se sytičem při startu, musí se pohnout přímo u motoru přes páčku na ručce nereaguje a bez něj nenastartuje. Stop páčka na ručce je nepraktická, a o všechno zachytává, nyní už tam není, rozpadla se. Už s tím byl loni problém, pak se to ustálilo, ale nyní znovu začal téct benzín od plováku jako Dunaj. Budem muset to znovu rozdělat. Když jedete do většího kopce například při oborávání brambor, který u nás je, a nemáte aspon půl nádrže, motor vynechává. Při přeměření oleje je ho tam nějak moc, jsem zvědavý co se z toho vyklube. Tak to je VARI stáří nechci kecat, musel bych hledat papíry ale tak cca. 5 let. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.16 (?), 14.6.2023 10:17

To je problém. Podporoval bych nákupem místní firmu, ale v případě Vari, to nejde. Na podněty nereaguje, ale dokážou pěkně otravovat, když se něco zkoní z jejich strany. Za ten kryt na Samsona, by projektanta, a toho kdo to odklepnul, včetně obchodního ředitele, měly příslušné orgány, upoutat na pranýř a mrskat, do bezvědomí, alespoň tři dny, aby páni Libičáci, pochopili, že se s lidmi, kteří je prakticky živí, nemůže takto povýšenecky jednat. To co vymysleli na oborávání brambor, je totéž. Který k-o-k-o-t-ě-n-k-o, tovymyslel??!! Můj staříček, vesnický kovář a podkovář, bez jehož práce by celé tehdejší zemědělství lehlo, říkal: fšecko co se neskupluje na fest, se hodně brzo vygiglá a potom to nejde zeštelovat!! Pomatení komouši, z něj udělali kapitalistu a mně přilepili na zadek flastr „kapitalistického původu“ což mi někteří rudí pobouchanci, předhazovali, ještě hodně dlouho po cinkání klíčema. Sytič na motoru, je běžná věc i u dnes velmi sofistikovaných strojů. Nevím sice co máte za stroj, ale můj GSV190, teče, ikdyž zdaleka nedosahuje deklarovaného povoleného náklonu. Jestliže vám přibývá olej, je to známka naředění přitékajícím palivem, při náklonu. Olej je nutno vyměnit, aby nedošlo k přípasnému poškození motoru zadřením. Ten můj motor, začíná divně pokašlávat, přestože jsem důdleně dodržoval pokyn výrobce - po skončení práce uzavřít přívod paliva a to co je za ventilem v palivové soustavě, nechat vybublat! Tady musím poznamenat, kterého osla napadlo, osadit „traktor“, motorem, určeným k pohonu sekaček!! a který má problémy s chodem s neplnou nádrží!! Taková sračka, může pracovat, jen na Ukrajině, protože u nás je téměř všude pahorkatina!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.246 (?), 14.6.2023 14:15

Moc nemám chuť se pouštět do debaty, ale zda se mi že by jste měl být napomenut, Smichal jste několik problémů do kopy. Sytič, ovoravani, teče palivo do oleje, pokašlavaní, problém s neplnou nádrži. Mám to samé 6 let a jsem rád ze to mám. Prooravám, nákláním, nezavírám kohout, motor nekašle.Jistě když ho naklonim toho mého GSV 190 tak teče benzin na zem a je to schopné chcipnout. Že by to teklo do oleje?Kudy, tou tryskou která má dírku jako vlas? Ovoravam brambory ovor. kolečky. jedu na dvojku, bez závaží v jednom řádku. Nevím jestli myslíte to samé. Je to omezené věkem obsluhy max 80 let. Pak chybí síla.Ještě nádrž vyjedu do dna. Zdravím 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.16 (?), 14.6.2023 15:58

Debatit nemusíte. Za co bych měl být napomenut? Samozřejmě, roli hrají vyjadřovací schopnosti, narosto nedostatková asertivita, zato kopec určitého lezectví. Kudy teče bezín při náklonu, mne nezajímá, bude to nejspíše zaseknutým regulačním mechanismem, ale vím, že se může dostat různými cestami do karteru, nemusí to být ty vlasové cestičky, protože se to děje před nimi, ale nedej bože, také to může blafnout a máme tady další Blatnou. Jestli nevíte co to je, tak tedy z porušení bezpečnostních předpisů v tamních obecních službách, to taky blaflo a mělo to za následek smrt dvou mladíků upálením. To jsou věci o kterých se prakticky nesmí mluvit. Už jste potkal někoho, kdo pajdal s pomocí čaganu. Já ano. Porovnal si nůž na sekačce po nárazu do neodstraněného rundajzu, pomocí kladiva, což mělo za následek jeho roztržení a jedna část, vzala dotyčnného kousek nad kotníkem, sice ho už nikdy dolní část pravé nohy bolet nebude, ale po dřevěném nástavci se jaksi velmi špatně chodí. Má to dvě výhody, dřevěná noha se mu nebude potit a následně „vonět“. Jestli oboráváte brambory na dvojku, tak to jste kofr. Věk může být dosti omezující faktor, ale kde je ta pomyslná hranice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.142 (?), 14.6.2023 17:27

232.16: vy byste mohl psát scénáře pro nekonečné seriály na komerční televizi. Co slovo, to perla. Bez jakéhokoliv poučení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 232.16 (?), 14.6.2023 19:49

Zkušenosti získané, během několika desetiletí, se musí někde projevit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.16 (?), 14.6.2023 19:01

Jasnačka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.144 (?), 14.6.2023 16:49
Já už nic jiného pořizovat nebudu, sena pro králíky a ani brambor víc dělat nebudeme a Agzata jsme bohužel nezdědili... Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika