Robotické sekačky



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 216.160 (?)
16.4.2013 20:08

Etalonem kvality jsou americké Robomow, osobně jí nemám, má jí kamarád a je s ní velice spokojený. Puritánští trávníkáři ale tvrdí, že robotické sekačky svým cikcak  chaotickým sekáním nadměrně zatěžují trávník.

Poslední rok je v západní Evropě hitem robotická sekačka Bosch Indego, jako asi první robotická sekačka seká trávník jako člověk, pěkně pruh vedle pruhu, ostatní výrobci zatím podobný pohyb nedokázali zajistit (prý :-)). Reference na anglicky píšících webech jsou bez výjimky pochvalné (nízká zátěž trávníku, neporovnatelně rychlejší posekání plochy). Pokud se to podaří, rád bych jí nejspíš koupil též.

Pokud naklepete slova

Bosh Indego

na youtube, najdete zde mnoho a mnoho zákaznických i firemních videí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
janina_mala - (2) - 167.64 (?), 15.4.2013 14:18, zobrazeno: 8435x

Zjistila jsme, že jsou nyní na trhu robotické sekačky. Rozmýšlím se mezi robotickou sekačkou Honda a Husquarna. Máte nějaké zkušenosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin Dan - (32) - 216.69 (?), 16.4.2013 15:00
Já jsem se byl ptát přímo na stáncích na výstavě. Základní princip je stejný. Natažený drátek s malým napětím tvoří hranice prostoru pro sekání. Odborníci z prodejny robota naprogramují na Váš pozemek a vy mu už jen pak v portu dodáváte energii. Základní rozdíl pro mě byl v tom, že při zkoušce Husquarny mi ten jejich robot sekl do špičky boty (měl jsem dlouhé špičky :() U hondy se mi to nestalo, tam mají delší přesah vrchního krytu robota. Pak jsem taky zjistil, že Husquarna při pojezdu ve vrstevnici (v nakloněné rovině) má tendenci zabočovat z kopce. Honda sice taky nejede úplně v rovně, ale ta odchylka byla podstatně menší. Poslední rozdíl, při pohledu na podvozek má Honda silnější nožíky. Snad jsem Vám pomohl. M
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 216.160 (?), 16.4.2013 20:08

Etalonem kvality jsou americké Robomow, osobně jí nemám, má jí kamarád a je s ní velice spokojený. Puritánští trávníkáři ale tvrdí, že robotické sekačky svým cikcak  chaotickým sekáním nadměrně zatěžují trávník.

Poslední rok je v západní Evropě hitem robotická sekačka Bosch Indego, jako asi první robotická sekačka seká trávník jako člověk, pěkně pruh vedle pruhu, ostatní výrobci zatím podobný pohyb nedokázali zajistit (prý :-)). Reference na anglicky píšících webech jsou bez výjimky pochvalné (nízká zátěž trávníku, neporovnatelně rychlejší posekání plochy). Pokud se to podaří, rád bych jí nejspíš koupil též.

Pokud naklepete slova

Bosh Indego

na youtube, najdete zde mnoho a mnoho zákaznických i firemních videí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
janina_mala - (2) - 167.64 (?), 21.8.2013 8:44

Pánové, děkuji za rady. Nakonec jsme po návštěve prodejen Hondy, Husquarny a jedné specializované zahradní firmy vybrali sekačku od Hondy. Máme ji skoro 4 měsíce a jsem jednoduše nadšeni. Permanentně posekáno a trávník vpadá stále pěkně živě. V Hondě nám poradili, jak optimálně nastivt sekání naší zahrady, takže i protto trávník vypadá tak dobře. Sekačka opravdu není nějak hlučná a ukázalo se, že nevadí ani dětem ani psovi. Myslím to z pohledu bezpečnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.1 (?), 26.8.2013 11:51
Dobry den, ja mam velice dobre zkušenosti se sekačkou Robomow, vlastním ji uz 7 let, seka nam tri zahrady a poradi si i s prerostlou travou. Jako jedina oproti ostatním umi opravdu mulcovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika