Rider versus zahradní traktůrek



host - 3.99 (?)
28.6.2009 14:15

Pane 45.244, tady je to video: www.youtube.com/user/Adoslav23
Jak silny mate motor? Me bylo receno, ze pod 20 PS nemam jit. Je to pravda? Musim jeste dodat, ze se take nahore musim otocit. Tedy dnes secu s bubnovkou jakoby ve ctverci, nohoru, potom doleva po vrstevnici potom opet doleva dolu a dolevy po vrstevnici a doleva a opet nahoru. A take chci aby to hned sbiralo, jinak traktor co nesbira nema pro me smysl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 72.225 (?), 28.6.2009 2:03, zobrazeno: 38537x

Dobrý den,

i když jsem pročetla ostatní diskuze, vyloženou odpověd na můj dotaz jsem nikde nenašla..

Bydlíme na Vysočině, máme velkou, ale zároveň členitou zahradu. Jedna její část je téměř na rovině, druhá ve svahu - neodhadnu sklon, ale řekla bych přibližně 20 stupňů..

Ze začátku jsme uvažovali o traktůrku, ale varianta rideru HQ 15v2 AWD by nebyla k zahození  - to hlavně kvůli náhonu na všechna kola při sečení v kopci.

Docela mě ale překvapila reakce pána, který řešil podobné dilema v diskuzi 13.4., kde celkově pohaněl HQ.. Jinou variantu ovšem nemáme a docela mi vadí, že rider nemá sběrný koš. Takže varianta traktůrku by přicházela opět v úvahu, ale přeci jen máme strach z toho sečení ve svahu.

Máte někdo zkušenosti s HQ či Honda traktůrky? Máme také strach z již mnohokráte popisovaných problémech s hydopohonem. Přečetla jsem si, že časem to může být při sečení ve svahu dost velký problém.

Jelikož hodláme investovat kolem 100 - 140 tis. chtěli bychom, aby vybraný stroj fungoval hodně dlouho bez problémů a hlavně odváděl skvělou práci. Preferovala bych stroj s volantem a pokud by mohl mít i nějaké přídavné nástroje (vozík atd.) byli bychom jedině rádi.

Děkuji předem všem, kdo přispějí, za tipy či rady. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 28.6.2009 9:20

V podstatě máte v riderech na výběr mezi HQ a Stigou, slušní prodejci předvedou stroj u vás doma, a sami si můžete vyzkoušet a posoudit co se vám líbí víc (nemá cenu tady rozebírat jednotlivá řešení stejně se to pak zvrhne ve flame a už to tady jednou proběhlo). V traktůrcích je situace jiná, pokud potřebujete 4x4 tak v současnosti je na trhu jen Stiga Estate Overland 25 E 4WD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.244 (?), 28.6.2009 10:52
Hezký den všem, souhlasím s předchozím příspěvkem 112250,jen pro tazatelku doplnění že i malé riedry mají sběrné koše a ještě všeobecný poznatek z vl.zkušenosti, zahod´te mýty a strašáky v podobě kopců, určite nebudete sekat za deště a za sucha s obyč traktúrkem posekáte jaký koliv svah na kterém se nepřevrátíte (záleží jen na motoru aby měl tlak. mazání) KP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.99 (?), 28.6.2009 11:30

k panu xxx.xxx.45.244, to je urcite zajimavy nazor!!  Koukal jste se na video z diskuze Rider Stiga nebo Husquarna? Ja mam zhruba stejny kopce, jako jsou na tom videu a je naprosto jasne ze za deste sekat nebudu, v noci take ne, takze nepotrebuji zadne halogeny a zavodni kapotaz. Vyzaduji akorat od trakturku aby sekal a sbiral, nic vic. Myslite tedy ze ty vrsky se nechaji s normalnim nahonem bez problemu vyjet? Samozrejme s tlakovym mazanim. Ja s tim bohuzel zadne zkusenosti nemam. Ani nemam nikoho od koho si trakturek pujcit, prodejce nedaleko sice sliboval, ze tam vezme svuj ale nikdy nezavolal. Ted mam problem v tom, jestli to mam risknout nebo platit 3x tolik za nejaky 4x4 pohon. Obec ma Deera ale 4x4, to ani nemusim zkouset, ten vyjede vsechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.244 (?), 28.6.2009 13:56
Zdravim 3.99 k moji smůle jsem to video neviděl a ted´ jsem ho hledal ale nenašel, pokud o něm víte tak mi to prosím napište kde hledat, jinak asi máme na stroj stejné požadavky, taky nepotřebuji žádné dopln´ky které se tvrdě platí a z toho důvodu také vlastním obyč traktor staršího typu a uspokojuje mě i na těch kopcích co mám, občas musím vyvažovat jako na saidce u motorky ale opravdu se mi ještě netalo že bych v přímém směru nevyjel a k tomu ještě dlužno dodat že sekat se dá i po vrstevnicích od shora dolů, takže možností je mnoho, nepopírám že kdybych měl lehce nabyté peníze že bych si tu 4x4 z recese nekoupil, a můj traktor stál 20000 a slouží dobře KP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.99 (?), 28.6.2009 14:15

Pane 45.244, tady je to video: www.youtube.com/user/Adoslav23
Jak silny mate motor? Me bylo receno, ze pod 20 PS nemam jit. Je to pravda? Musim jeste dodat, ze se take nahore musim otocit. Tedy dnes secu s bubnovkou jakoby ve ctverci, nohoru, potom doleva po vrstevnici potom opet doleva dolu a dolevy po vrstevnici a doleva a opet nahoru. A take chci aby to hned sbiralo, jinak traktor co nesbira nema pro me smysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 45.244 (?), 28.6.2009 14:58
Děkuji za typ, po zhlédnutí musím s úsměvem na tváři říct že můj traktor je hrdina, to co tam ti dva kašpárci předvedli to byl jen cross, nějak mě uteklo to sekání na tom kopečku, při té rychlosti bez které by to asi nevyjelo to nemůže sekat, pokud to byly firemní zaměstnanci tak u mě by dostaly padáka, takovým podobným kopcem přejíždím z jedné vesnice do druhé k rodičům, né tak rychle protože stroj lituji, ale vyjedu také, motor mám 12,5HP, je to sekačka, né závodní stroj, s tím zpúsobem sekání co provádíte říkáme Pějme písen´dokola ale když Vám to vyhovuje proč né, já si udělám tzv.souvratě na otáčení na dvouch protilehlých stranách a jezdím bud´to nahoru a dolů nebo z prava do leva -cik cak
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.154 (?), 28.6.2009 21:10

Dobrý den.

Pro pána 45.244 - jen poznatek. Nesekalo se z důvodů toho, že to nebylo v plánu. Mě osobně nezajímalo, (jsem jeden z těch kašpárků)zda se to dá posekat, protože vím, že ano. (křovinořez zvládne skoro vše)  Kromě toho posledního kopce - to byla jen ukázka, co stroje s pohonem všech kol dokážou (mezi námi - při výkonu těch motorů mohli třeba mulčovat půl metrovou trávo a výsledek by to nezměnilo)  mi šlo hlavně o to co můžu ve svahu po rose, (v tomto případě po 14-ti dnech neustálého mrholení nebo deště) kdy už se musí sekat za jakéhokoli počasí, protože je tráva přerostlá dá udělat. Jsem přesvědčen, že se ani jeden z riderů, potažmo traktůrků jen se zadním náhonem či uzávěrkou nemohou srovnávat s něčím co je 4*4. Jen to aby se dal kontrolovaně sjet svah nedej bože se v něm zastavit a couvnout v případě nějaké překážky před ním(a že jich tam mám hodně) to se svým "hrdinou" nedokážete.

Možná jen pro informaci natočím, co v tomto terénu dokáže starší generace - Stiga Park Royal, aby jste mohli srovnávat. Jen podotknu, že na tom videu tak nějak nejsou vidět klimatické podmínky, které panovaly, možná by to změnilo i úhel pohledu.

PS: lituji, že musíte ke svým rodičům lézt v předklonu do kopce, protože tak prudké to je, ač to na videu tolik nevypadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.99 (?), 28.6.2009 22:37

video i fotky samozrejme zkresluji a lze tezko odhadnout, jak je svah skutecne prudky. Ja mam svuj zhruba 16°, to je asi 28%. Meril jsem to tak ze jsem fotku v programu na upravu fotek otocil aby svah byl vodorovny a kouknul jsem o kolik stupnu se to otaci. Kdyz me to vyjede bubnova sekacka, tak by to mozna i trakturek 2x2 vyjel. To bych prave rad zjistil. Samozrejme je 4x4 lepsi, mam jeep, tak vim, jak to pomuze. Video me slo pomalu, mozna by ho chtelo vic zkomprimovat a tak jsem to musel posouvat rucne a myslim za na tom kratkem svahu na zacatku trakturek travu pekne vytrnal a v tom velikem kopci se stejne neobracel, to na videu nebylo a to by me treba zajimalo, jelikoz ja se potrebuji na konci takoveho svahu dat doleva nebo doprava ci se otocit..

A dalsi vec je, ze trakturky nemely kose na travu, a ja to chci sbirat, protoze to jenom posekat strojem za skoro 200 tisic kdyz to potom musim hrabat a odvazet, coz je ta nejvetsi prace, to si to radeji posekam strunovkou. Potom tedy k tomu prijde jeste eventuelne sbirani mokra travy a co ctu, s tim maji potize vsechny stroje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.244 (?), 29.6.2009 10:12
Všeobecně, samozřejmě že se obyč stroje nemohou se 4x4 srovnávat že logicky vyjedou více s tím naprosto souhlasím ale zase sjezdovku u baráku asi nikdo neseká, příště až busete dělat ukázku tak vemte prkno.vodováhu a metr a udělejte změření s ukázkou převýšení, to je pro optické posouzení lepší, a když tak i s kompletním sekáním a otáčením se ve svahu, dále sekání za mokra jsem nikdy neprovozoval a ani nehodlám jelikož traktor zvládne suchou trávu i dost vysokou a tak si raději počkám na sucho.Pro pána 3.99 převážná většina traktorů koš má jako základní výbavu, tyto riedry z ukázky mulčují a nebo musejí pro sběr za sebou tahat ještě jedno sběraci zařízení, jinak také vlastním 2auta 4x4 a 2 doma dělané traktory4x4 tak moc dobře vím co to dokáže, jsem z Jizerských hor a tak kopce mi jsou vlastní KP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika