Rider nebo trakturek



host - 45.6 (?)
23.4.2009 21:28

mám ETESIU je to profi trakturek z 500litrovým košem.Pomlátí i dvou metrovou trávu sice na dvakrát nebo třikrát, ale zvládne to.Ridery jsou převážně na mulčování to znamená asi tak do dvaceti cm.vysoké trávy.Takže záleží jen na Vás co mínite sekat.Etesiu bych já mohl jen doporučit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 45.6 (?), 23.4.2009 21:28

mám ETESIU je to profi trakturek z 500litrovým košem.Pomlátí i dvou metrovou trávu sice na dvakrát nebo třikrát, ale zvládne to.Ridery jsou převážně na mulčování to znamená asi tak do dvaceti cm.vysoké trávy.Takže záleží jen na Vás co mínite sekat.Etesiu bych já mohl jen doporučit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.204 (?), 3.5.2009 19:53

Zajímavost, v Americe John Deere zlevn´uje, u nás zdražují 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.14 (?), 5.5.2009 7:17

Rider zvládne taky přerostlou trávu a to po oddělání záslepky a nastává tzv. řádkování.V tom není problém.Na tento způsob sekají i technické služby, neomezuje to v pojezdu a produktivita je maximální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.30 (?), 12.5.2009 23:43

Vážení pánové tuto neděli jsem jezdil s riderem od HQ 16 C AWD a musím říct , ač to byl můj favorit, že mě zklamal natolik, že bych ho nechtěl ani za nic - je to drahej šnek se záběrem 94 cm. Seče pěkně, ale pomalu a myslím že bych mu "skoro" stačil s mojí obyč sekačkou se záběrěm 53 cm. Jezdili jsme na něm dva a jednomyslně zamítnuto.Naším favoritem je teď Cub Cadet RZT 50 zero,kde podle videa sečou celkem rychle a i vyšší trávu s ostatníma zero riderama. Proti Husqvarně je o cca třicet tisíc levnější a je možné dokoupit sběrný koš. Má motor Kawasaki 22HP a záběr 127 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 97.14 (?), 14.5.2009 8:05

Na videu je všechno nějak rychlejší  .Viděl jste husqvarna koncept-sekání a použití rideru?Vše s nejslabším riderem 13awd.Nepochopitelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 97.14 (?), 14.5.2009 8:08

Ještě k tomu john-deerovi, taky jsem se o něj zajímal, ale tuším, že u tohoto modelu bylo omezení v žacím ústrojí právě kvůli natáčecím kolům, jinak zajímavé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 45.244 (?), 14.5.2009 8:20
Zdravím příznivce sekání se sedačkou pod zadkem, timto nehodlám zde nikoho obvinovat ani poučovat jen malá osobní zkušenost, posuzovat stroj dle videa je zavádějící, je nutné rozlišovat druh, hustotu a výšku porostu a na videu to zcela nepoznáte a je třeba si také představit co ten stroj musí absolvovat třeba během 1 vteříny v tom či onom porostu a pak třeba usoudíte že toho zvládá docela dost ale travní stihačku nečekejte od žádné značky(s porovnatelným výkonem) KP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.204 (?), 14.5.2009 17:01

Prosím jaké omezení máte na mysli u John Deera.Ještě pořád ho mám jako favorita, konkrétně x 300r.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.204 (?), 14.5.2009 18:01

Pardon, to byl jiný tip  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 245.30 (?), 14.5.2009 23:58

Tak jsem zkouknul videa od HQ a vypadá to celkem pěkně, mají tam pěknou hudbu a rychlost je taková pohodová. Nic proti, ale výkon a cena mě zajímá nejvíc i bez videa a nemůžu si pomoct po vlastních zkušenostech s:

Husqvarna 16 C AWD motor Briggs 15,5 HP cena 125 000,- záběr 94 cm teoretická rychlost 9 km/h (podle mě po vlastní zkušenosti praktická tak 5 km/h)

Cub Cadet RZT 50 motor Kawasaki 22 HP cena 105 000,- záběr 127 cm teoretická rychlost 10 km/h (rychlost cca odpovídá, dnes jsem s ní jezdil bohužel jen bez sekání a pocitově o 100% lepší, ovládání bez problémů, přirozené, i bez volantu, i když volant by byl lepší) -je to profi stroj pro každodení práci...

Vím že nejvíc záleží na trávě, kterou budete sekat a já hledám jen nejlepší investici do stroje, který by měl dobře sloužit a něco vydržet, když mi někdo poradí něco lepšího za rozumnou cenu, tak budu jedině rád. (např. kosa bazar za 100,-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika