Prosím o radu - travní traktůrek



HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?)
31.1.2009 18:46

nebylo by lepší zjistit proč se vám páka vrací a opravit to než na traktor něco bastlit? třeba stačí vyměnit nějaké futro nebo unavenou pružinu. Jestli máte traktor v záruce tak do servisu a reklamovat...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 165.35 (?), 31.1.2009 12:44

Máte pravdu. Kolébkový pedál je výborná věc.Celý koncern Elektrolux v testech se svými travními traktorky pohořel. Spousta lidí řeší jen značku motoru a na další věci zapomíná. Já jsem také málem koupil CTH150 od Husqvarny´, která nemá ani ložiska v kolech. Nárazník není u CTH 150 v základná výbavě. Stojí cca 3.200 Kč.Traktorek z roku 2000 je určitě mnohem více Husqvarna než současné traktorky téže značky s komponenty z Číny. Tím nechci tvrdit, že výrobky z Číny musí být vždy nekvalitní. Jen je otázkou, jak výrobce traktorků hlídá kvalitu dodávaných komponentů.  Je tu někde v diskuzi o traktorcích Husqvarna mnoho nepěkných zkušeností. Já sám jsem v podzimní akci koupil za cca 79.000 Kč Mountfielda XT200HD, jehož slabší jednoválec XT190HD skončil v testech na 2. místě. První místo měla Honda. V Itálii se vyrábí šasi pro mnoho evropských značek, i pro Hondu. Při pohledu na některé traktorky je to i poznat, protože se liší třeba jen barvou plastů-zadní část STIGA. Soused má 2. rokem AGS, jede to OK a kdyby nebylo akce Mountfieldu, kdy jsem za cenu jednoválce AGS koupil dvouválec XT200HD, tak jsem koupil taky AGS. Oba mají stejné hydropřevodovky. AGS s motorem Vanguard je už ale za 106.000 Kč. Zadní deflektor stojí na Husqvarnu 3.500 Kč, na Mountfielda mě stál 800 Kč a na AGS stojí 1.500 Kč.Takže život ukáže, jestli AGS nebo Castel Garden od Mountfielda vydrží více.Mojí výhodou je, že mám Mountfielda servis 2 km od domu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.30 (?), 31.1.2009 14:42

Mám traktůrek Partner 200/107 HRB, pohon hydromotorem, při sečení mi páka pojezdu nedrží v dané poloze, ale vrací se, proto jsem začal uvažovat o předělání na ovládání nohou.Toto k jednomu z předešlých příspěvků.

František

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 31.1.2009 18:46

nebylo by lepší zjistit proč se vám páka vrací a opravit to než na traktor něco bastlit? třeba stačí vyměnit nějaké futro nebo unavenou pružinu. Jestli máte traktor v záruce tak do servisu a reklamovat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.42 (?), 31.1.2009 20:10
Traktory Honda kompletuje firma GGP, ktera mimochodem vyrábí značky Castelgarden, Alpina,Stiga, Mountfield a kompletuje stroje pro řadu dalších evropských firem.Naše české traktory AGS Starjet používá řada zahradnických firem, což svědčí o jejich dobré kvalitě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?), 31.1.2009 20:33

Znám, StarJet a AgroJet. Měl jsem možnost vyzkoušet, vídávám při práci konkurenci u nás ve městě, občas s chlapíkama prohodím pár slov ohledně spolehlivosti apod. Nadávají, že je to každou chvilku rozbité. Ostatně nedávno jsem se ptal člověka, co si vezl na vleku stejnou Hondu jakou používám a nadával taky. Jenže - ono hrozně moc záleží, kdo s tím seká, kdo to opravuje a jak. Pokud se na sekačce střídají lidi typu brigádníci, co jedou hlava nehlava, hlavně ať už se jde na pivo - pak nemůže vydržet ani nejlepší sekačka na světě. Já si nemůžu Hondu vynachválit - opravuju a sekám pouze já a podle toho to holt také vypadá. Letošní sezóna bude šestá, co nastartuji na jaře a zastaví se zase až při prvním sněhu, po posbírání listí... pokud bych neměl na úklid sněhu jinou techniku, pak by jela i přes zimu.

J.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika