Profi traktory



host - 61.118 (?)
27.1.2011 21:28

Osobně bych Vám doporučil u takového nákupu navštívit obě zastoupení a vidět traktory nejenom fyzicky, ale i sám je oba vyzkoušet v praxi a popovídat z očí do očí i o ceně. Mě osobně toto velmi pomohlo a to jsem okolo toho strávil ještě desítky hodin viz diskuze. Není to investice na rok.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 66.131 (?), 25.1.2011 7:43, zobrazeno: 19806x

Který zahradní traktor upřednostnit? Kubota GR 1600 II nebo iseki SXG 15H? Máte někdo zkušenost s ťěmito stroji?

       Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 239.112 (?), 25.1.2011 17:55

Jsou to stroje v cenové relaci nového automobilu. Pro běžně pracujícího ve mzdě, který se jejich používáním neživí je pořízení tohoto stroje neekonomické. Takže zkušenosti s těmito značkami budou mít lidé pracující s nimi ve firmách. Takoví ale většinou nemají počítač, natož internet, aby se o své poznatky podělili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.221 (?), 25.1.2011 23:08

U nás jezdí Kuboty vyší třídy 2100 a chlapi si je hodně chválí. Já sám jsem uvažoval o té 1600, ale nakonec jsem pořídil starší JD 430. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 61.118 (?), 27.1.2011 21:28

Osobně bych Vám doporučil u takového nákupu navštívit obě zastoupení a vidět traktory nejenom fyzicky, ale i sám je oba vyzkoušet v praxi a popovídat z očí do očí i o ceně. Mě osobně toto velmi pomohlo a to jsem okolo toho strávil ještě desítky hodin viz diskuze. Není to investice na rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdeněk Černoch - (34) - 214.236 (?), 27.1.2011 22:08

co třeba vyzkoušet značku Branson s motory Cummins. Dle mého za velmi rozumnou cenu v odpovidající kvalitě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 239.112 (?), 9.2.2011 18:00

Tak co, moc praktických zkušeností s profi stroji není. "Chlapi říkali" - to je zkušenost. Na co taky domů profi stroj - jen ze snobismu, že na to mám? Kubota nic moc na 2 ha sečení. Branson taky ne, raději NIKO nebo SHIBAURA a nebo GIANNI FERRARI. Ano, jedině GIANNI FERRARI. Servis nevím kde mají. Hodina práce bude ale jako u Mercedesu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 150.221 (?), 10.2.2011 11:49

Otázka je na jakou plochu ten traktor budete používat. Já seču se starším komunál JD430 2ha a nemůžu si to vynychválit. Záběr 155 a spotřeba nafty 2L na motohodinu. Mužu to porovnat s Wisconsin riviera a přestože to seče dobře, je to proti JD hračka a neumím si představit, že bych stím sekal tu samou plochu. S Wisconsinem seču cvičák 4000m2.   Myslím si, že pokud toho máte víc profi se vyplatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 76.4 (?), 10.2.2011 19:59

Giaanni Ferrari má servis v Brně v Profigrassu.   Jinak je to stroj opravdu z jiné cenové kategorie (záleží jaký typ zvolíte). S těmi stroji mám dlouholeté praktické zkušenosti z komunálu, a pro profi využití těžko budete hledat něco lepšího. Ale mají myslím i stroje poloprofi pro menší pozemky a za přijatelněší cenu. Chce si to na místě prohlédnout a předvést a pak se rozhodnout. Určitě nebude problém se s něma domluvit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 221.3 (?), 23.2.2011 8:07

Nesouhlasím s Vámi. Měl jsem zahradní traktor Karsit 17Hp a po 5ti sezónách toho měl plné brýle. Seču kolem 1,5ha členitého terénu a profi stroj je o něčém jiném. Mám Kubotu GR21 II s košem 450l. Oproti zmíněné 1600 je rozdíl v hnané přední nápravě a třívalcovém motoru. V DE se dá nový koupit za cenu tady prodávané 1600. Vřele doporučuji - spotřeba okolo 2l na mh, tichý chod a zmíněnou plochu zvládá cca 3x rychleji než výše zmíněný benzínový (který táké nebyl zadarmo - 96tis). Někdo to může vidět jako snobismus, ale jestli sedím každých 14 dní na traktůrku 6hodin nebo 2 je pro mě velký rozdíl a to nemluvím o ovládání a obratnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 20.2.2013 21:25

Osobně by jsem šel do Kuboty at 1600 nebo 2100,jsou to pracanti, podobně jako Goldoni.A v celku přijatelne cenove relaci, mam na mysli nove stroje nikoli bazar kdy neni jistota prvotniho zachazeni.Kubotou i Goldonim obhospodařuji sve čtyři ha plus obecni komunalni prace.Je velkou moji vyhodou, že značkovy servis pro oba traktory mam deset km daleko, a pokud sam na problem nebo udržbu nestačim tak tam jsou ochotni mi pomoci.Nevim k jake praci traktor použivate, ale rozhodně je vyhodnějši prvotně si připlatit za hrabaky než travnaky.Pro tuto cenovou investici je rozhodně uvažovat o celoročnim využiti a praci pro něj.Pro zahradnictvi a sadařstvi jsou to perfektni stroje.Pro majetnějši a neškudlici finance potom existuje špička v podobě Antonia Cararro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika