Úprava Vari



exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?)
10.10.2009 20:33

Co se tlaku v pneumatikách týče nemá nijak významný vliv a jak bylo výše uvedeno hrozí při malém tlaku ustřižení ventilku.

U vari mi docela vadila nutnost časté výměny oleje v vzduchovém filtru při práci v prašném prostředí (sekání vysoké trávy a obracení sena kdy se mi ho podařilo i jednou ucpat) jak jsem tento problém vyřešil můžete posoudit sami.Nastavil jsem filtr kouskem slabostěnné trubky sací otvor filtru a na něj jsem přivařil spodní víčko předřadného fitru na něm je kousku naohýbané pásoviny přivařen centrální šroub který drží vrchní víčko které přitlačuje nerezové sítko s poměrně velkou plochou takže se na něm malým podtlakem neudrží žádné nečistoty.Olej je tak ve filtru čistý po celou sezonu takže nejen že si ušetřím práci s čištěním filtru ale hlavně mi stačí drtek oleje na celo sezonu.

J.K.

uprava fitru
uprava fitru
upravený fitr
upravený fitr
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 37.218 (?), 18.8.2009 9:49

Zdravím všechny jednoosé trakotristy,

Řízením osudu jsem se stal majitelem stroje Vari, motor Jikov, skříň DSK 317 + další přísl. Mám dotaz na vaše zkušenosti s provozem Vari v lesním terénu při svozu dřeva na orig. bržděném valníčku ANV 350. Na převodovce jsou nové pneu Mitas.

S Vari mám zkušenosti na zahradě a při lehké komunální dopravě. Ale rád bych vyrazil do lesa a posbíral si do valníčku pár zbytků po lesní těžbě, silnější větve a různé odřezky - jedná se kopcovitý terén, uježděné písčito-jílové cesty. Pokud někdo jezdíte s Vari do lesa budu rád za nějaké zkušenosti.

Má smysl pro zlepšení průchodnosti nasadit na pneu sněhové řetězy??

Sběr dřeva s Vari je v mém pojetí v kategorii hobby/sport nikoli profi práce.

Jinak mám zkušenosti s traktůrkem Starjet, sekání a odpovoz trávy po rovině je super, ale pocitově se mi zdá, že v lese bych s tím zustal viset na prvním kořenu. Přecejenom Vari je masivnější strojek, kterej se prohrabe i oranicí. Ale co v lese??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.106 (?), 26.8.2009 22:29

Zdravím, nějaké zkušenosti s tím mám. Pokud je optimálně tak řetězy netřeba, pokud je hůře tak stejně příliš nepomůžou. Záleží taky jaká kola máte na vozíku, pokud ta úzká skůtrácká tak je to problém, když je mokro tak se umí zařezat a je problém se pohnout. Taky to nechce na ten vozík příliš mnoho ložit, tedy nepřetěžovat poněvadž ty osky na kterých ta kola jsou mají v podstatě o něco větší průměr než na kočárku.

Ovšem tím nechci říct že je to špatné, s tímto strojem se dá podělat dost práce, jenom jsem uvedl vlastní postřehy.

Přeji hodně úspěchů nejen v lese.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pandavid - (11) - 156.189 (?), 15.9.2009 21:46

zdravíčko pánové, malej dotaz, na kolik foukáte přední kola na teře(kola 5/12), foukám od 0,8 do 1,2 atm. dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
slimakmato - (28) - 79.20 (?), 20.9.2009 9:02

Tak to spravne tlakujete ja ich fukam stale na 1,2 atm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pandavid - (11) - 156.189 (?), 30.9.2009 7:03

mě by spíš zajímalo, jestli má význám měnit tlak v kolech u terry, projevuje li se to na spotřebě či maličko zvýšenou tažnou silou v různých terenéch, či při různých pracech, díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 76.106 (?), 4.10.2009 9:27

Příliš to nepoznáte nebo spíše skoro vůbec, na to aby vzniknul jistý efekt by ten tlak musel být hodně malý aby se pneumatika promáčknula a vzniknul ten efekt. Tady můžete přijít jen o ventilek..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?), 10.10.2009 20:33

Co se tlaku v pneumatikách týče nemá nijak významný vliv a jak bylo výše uvedeno hrozí při malém tlaku ustřižení ventilku.

U vari mi docela vadila nutnost časté výměny oleje v vzduchovém filtru při práci v prašném prostředí (sekání vysoké trávy a obracení sena kdy se mi ho podařilo i jednou ucpat) jak jsem tento problém vyřešil můžete posoudit sami.Nastavil jsem filtr kouskem slabostěnné trubky sací otvor filtru a na něj jsem přivařil spodní víčko předřadného fitru na něm je kousku naohýbané pásoviny přivařen centrální šroub který drží vrchní víčko které přitlačuje nerezové sítko s poměrně velkou plochou takže se na něm malým podtlakem neudrží žádné nečistoty.Olej je tak ve filtru čistý po celou sezonu takže nejen že si ušetřím práci s čištěním filtru ale hlavně mi stačí drtek oleje na celo sezonu.

J.K.

uprava fitru
uprava fitru
upravený fitr
upravený fitr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
slimakmato - (28) - 79.95 (?), 8.11.2009 22:00

no to že sa pneumatiky tlakuju tak nizkym tlakom je dane samotnou konštrukciou plášťa a hmotnostou stroja... stroj je lahky a plašť tuhy takze nejake experimenty s tlakovnim vam nepomožu.ale zato na asfaltovej ceste si to vsimnete... traktor ma tedenciu byt lenivy ale ked si dofuknete tak ma lepsi tah no zato v terene vam to bude jedno a este nieco majte kolesa rovnako natlakovane, inak sa na ceste narobite ako kôň. totis taha to do tej strany ktore koleso je meksie.

to stym filtrom je dobry napad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika