Příliš vysoké otáčky volnoběhu Honda 160



host - 104.124 (?)
22.11.2011 6:55

Dobrý den, mám podobný problém. Volnoběžné otáčky GCV160 mi klepou s odstředivou spojkou (zapíná a rozepíná). Na sekačce mi to ani nevadilo, na dsk317 s pluhem ano. Jinak regulátor otáček ve všech polohách plynové páčky stále hýbe s klapkou karburátoru. Na otáčení volnoběžného šroubku žádná změna volnoběžných otáček. Nedávno jsem měnil prasklou spodní pružinu odstředivé spojky. Vidím to, že v zimě seřídím vůle ventilů, vyčistím a pokusím se nastavit karburátor, pokud to nepomůže půjde dolů i odstředivá spojka a bude se muset vyměnit i horní pružina. Znáte někdo moment utažení odstředivé spojky (myslím, že je tam matice)?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 27.23 (?), 17.10.2011 17:04, zobrazeno: 13961x

Dobrý den, poradil by mi někdo, jak odstranit příliš vysoké otáčky volnoběhu při zahřátém motoru. Otáčky při odstavení ručního plynu klesnou málo, někdy trvá déle než klesnou ma hodnotu, která nespíná odstředivou spojku, někdy je třeba motor zhasnout, ale ani to není zárukou, že se po opakovaném nastartování otáčky ustálí na nižší hodnotě.  Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 177.72 (?), 2.11.2011 7:56
Ved je tam na to nastavovacia skrutka na karburatore, akurat je k nej pristup ako ku peniazom!! (o:
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.243 (?), 2.11.2011 8:26

Nóó, to podle popisu asi nebude jen v přenastavení dorazového šrubu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 145.26 (?), 3.11.2011 16:04
Dotaz: na čem jej máte namontovaný + jaké je výrobní číslo motoru? Je otázka jestli je to verze, která má volnoběh.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.189 (?), 19.11.2011 20:23

Já bych radil do servisu a nechat seřídit. Možná pokud je to straší stroj, tak jestli nebude potřeba vyměnit regulátor otáček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.124 (?), 22.11.2011 6:55

Dobrý den, mám podobný problém. Volnoběžné otáčky GCV160 mi klepou s odstředivou spojkou (zapíná a rozepíná). Na sekačce mi to ani nevadilo, na dsk317 s pluhem ano. Jinak regulátor otáček ve všech polohách plynové páčky stále hýbe s klapkou karburátoru. Na otáčení volnoběžného šroubku žádná změna volnoběžných otáček. Nedávno jsem měnil prasklou spodní pružinu odstředivé spojky. Vidím to, že v zimě seřídím vůle ventilů, vyčistím a pokusím se nastavit karburátor, pokud to nepomůže půjde dolů i odstředivá spojka a bude se muset vyměnit i horní pružina. Znáte někdo moment utažení odstředivé spojky (myslím, že je tam matice)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.130 (?), 2.4.2012 21:06

Takže karburátor vyčistěný, všechny těsnění mezi válcem a čističem nová (celkem síla, jen za těsnění asi 400-Kč), ventily vůle seřízený, nový vzduchový filtr, svíčka ponechaná. Šroub směsi vyšroubovaný o 1 a 3/4 otáčky. Seřízená klapka sytiče (lanko). Poradíte jak nastavit volnoběžné a maximální otáčky bez otáčkoměru (GCV160 na VARI)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.239 (?), 12.4.2012 20:55

Takže nikdo neporadil. Seřízeno volnoběh bez měření, časem to budu muset změřit. Zdá se mě, že vyšší otáčky jsou níže než byly. Nyní téměř drží volnoběh při řazení. S čím jsem se nazlobil, než mě to napadlo tuhost poloh ovládací páčky bovdenu - stačilo několik kapek oleje a je to o něčem jiném. Olejíček poloviční zámečníček v bovdenu může pomoci i dalším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika