Práce s křovinořezem



host - 34.103 (?)
30.8.2010 13:39

Taky zdravím,  při sečení kotoučem rozhodně není třeba stále plný plyn, motor se přetáčí, je bez zátěže a může se poškodit.. Což se mi stalo - sekal jsem pod plným plynem asi 20min v kuse (Grizzly MTS 34) - vysypala se klec s jehl. ložiskem na klice a bylo dosečeno.. 

Libor

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 60.26 (?), 28.8.2010 22:41

sravne ta aretace se z bezpecnostnich duvodu nesmi pouzit na sekani ono by stim slo sekat kdyz tam bude osazena hvezdice ta nepotrebuje tolik plynu ale nesmi se to kdyz se pusti rukojet musi klesnout otacky na volnobeh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 10.22 (?), 29.8.2010 8:55

Seču tím většinou odsuzovaným způsobem. Při pohybu doleva zabírám trávu a přidávám plný plyn, zpátky jde kotouč(zásadně osmizub) mimo trávu tak uberu. Trávu mám krásně na řádcích jako při sečení kosou. Dělám to tak už asi 17let a na křovinořezu žádné poškození nepozoruju a to seču celkem dost. Tím stylem na plný plyn a takové to divné žďuchání do trávy sečou hlavně ti co se to neumí naučit aby koordinovali pohyb kotouče a ovládání plynu. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.41 (?), 29.8.2010 9:23
Já jsem hlavně popisoval strunu, kterou u nás seče většina lidí, neboť trávu nesuší a chtějí mít vysečeno až k zemi, plotům, stromkům, obrubníkům a pod. Nůž má setrvačnost a klade motoru daleko menší odpor než struna.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.218 (?), 29.8.2010 10:34

Ano máte pravdu.Proč to dělat jednoduše když to jde složitě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 29.8.2010 15:09

Zdravím, nepleťme si plný plyn a plné otáčky, není důvod držet pod plným plynem křovinořez osazený růžicí, která klade minimální odpor a motor je neustále přetočený. Jiný způsob je při sekání strunovou hlavou, ta klade mnohem vyšší nároky na výkon motoru, tam držíme plný plyn a motor zatěžujeme šířkou záběru. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 29.8.2010 17:56
spíš než plný plyn řešíme stálý plyn vs. přidat/ubrat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 29.8.2010 22:56

4takty a 4mixy se používají vždy na stálé (plné) otáčky po celu dobu. Často proto nemají plyn na stisk dlaně ale aretovatelnou páčkou ovládanou palcem.

Pro strunu taky je nutné držet vysoké otáčky bez ohledu na typ motoru.

Ale "problém" je u třílistu, když motor držíte na plné otáčky tak máte vysokou spotřebu. Když využíváte setrvačnosti trojzubce, tak je pro jeho roztočení nutné jít na nejvyšší otáčky ale nemusíte je pro jejich udržení držet po celou dobu. Suchou křehkou trávu posekáte s poloviční spotřebou právě tím pro posluchače nepříjemným kíkáním, kdy maximální otáčky motoru jsou jen po dobu 1/3 běhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.35 (?), 30.8.2010 12:33
zdravim, tak já sekám převážně s trojzubcem a to stylem otáčky tak akorát a v úvratích bez řezu uberu a do záběru zas pod plynem. Jiná situace je u struny tam točím skoro pořád plný plyn resp tak, aby motor v řezu neměnil otáčky / zvuk V
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.103 (?), 30.8.2010 13:39

Taky zdravím,  při sečení kotoučem rozhodně není třeba stále plný plyn, motor se přetáčí, je bez zátěže a může se poškodit.. Což se mi stalo - sekal jsem pod plným plynem asi 20min v kuse (Grizzly MTS 34) - vysypala se klec s jehl. ložiskem na klice a bylo dosečeno.. 

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika