Pomoc s výběrem sekačky s pojezdem



host - 73.186 (?)
12.8.2016 21:22

Asi půjdeme do toho Alka, ale Stiga ještě taky není úplně že hry. Pro Alko hovoří mimo jiné i plastový koš...

Mám ještě dotaz... Byli jsme se podívat v hobbymarketech a v Hornbachu mají v nabídce Alko HB 46 BA X a v Obi zase Alko Highline 473 SP-A za 8000 (původní cena 10 000). Má někdo reference k těmto modelům? Obě mají zřejmě motory Alko, na netu toho moc není a tam mi to samozřejmě vychválil... Díky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 12.8.2016 8:00

Zdravím, kluzná spojka nože rozhodně není jistota proti poškození klikovky nárazem nože o překážku. Jiní výrobci tento způsob uchycení nože používají také a klikovky se ohýbají i tak. Hecht má navíc unašeč velmi slabý a dosedací pocha třecích podložek se odlamuje. Standa.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.100 (?), 12.8.2016 9:02

Jak na ten unašeč koukám, tak ani ne tak slabý jako spíš z nekvalitní slitiny.

Nepomohlo by pro předejití jeho prasknutí méně utáhnout šroub než je doporučených tuším 30 Nm? Samozřejmě ať zase neprokluzuje nůž. Tovární utažení mi přišlo poměrně dost festovní, takže jsem po broušení a vyvažování utáhl nůž méně a neprokluzuje.

Jinak ceny těchto dílů (ale i ostatních HECHT) odpovídají dnešnímu trendu - levný produkt, drahý servis. Šroub 113,-, slitinová podložka 150,-, plechová podložka šroubu 131,-, unašeč 300,- a třecí podložky každá po 71,- Kč. Takže celá sada pro uchycení nože krásných 836,- Kč. To by mě zajímalo, kolik by to stálo u Stigy nebo Hondy i když si nedělám iluze, že to bude levnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 217.111 (?), 11.8.2016 20:10

Já mám SP 535 HW 4S od Mountfielda a můžu ji doporučit. Výrobcem je Castel Garden, který vyrábí i pro Stigu. Zahradu mám 1200m2, ale sekačkou seču zhruba totéž, co Vy. Na zbytek mám křoviňák. Měl jsem docela štěstí, že jsem tu sekačku koupil v únorové akci za 10000, za těch 12000, co se to teď prodává už je to dost na hraně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.2 (?), 12.8.2016 9:30

Můžu doporučit Stigu 48 S. Mám ji já i pár sousedů. Všichni spokojeni.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 73.186 (?), 12.8.2016 21:22

Asi půjdeme do toho Alka, ale Stiga ještě taky není úplně že hry. Pro Alko hovoří mimo jiné i plastový koš...

Mám ještě dotaz... Byli jsme se podívat v hobbymarketech a v Hornbachu mají v nabídce Alko HB 46 BA X a v Obi zase Alko Highline 473 SP-A za 8000 (původní cena 10 000). Má někdo reference k těmto modelům? Obě mají zřejmě motory Alko, na netu toho moc není a tam mi to samozřejmě vychválil... Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 15.137 (?), 12.8.2016 22:52
Proč koukáte na koš, když nechcete sbírat?Navíc plastový koš není výhoda, naopak,svědči to o tom, že má sekačka slabší sací efekt, začaly se používat kvalitní textilní, jinak by to proletělo až na nohy, u kvalitní sekačky a TOP modelech plast nepotkáte.S plastovýma košema se setkáte ještě u elektrických, kde nevýhoda bývala, že vypadávaly.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 15.137 (?), 12.8.2016 23:13
Co se týká motorů, tak hondu nebo b&s (vzácně jsou kawasaki, kohler),pak to bude fungovat, jinak je to loterie.K poznámce ceny-pro někoho jsou sekačky nad 20tis. předražené, pro někoho jsou sekačky pod 10tis. pro socky a zoufalce.Mám obě tyto zastoupení, jak za 30tis. hondu na 600m2,tak za 8tis. stigu na 120m2.Je to otázka preferencí, komfortu,využití apod.,každý model si najde svého kupce, to by pak nebyly sekačky od 4tis.-49tis.,ale byla by jen ta za 4tis.,ostatní je "předražené" a to že nemá vícerychlostní pojezd nebo pojezd vůbec, silný motor, širší záběr, kvalitní díly, antivibrační desku, převozitelnost,bytelnost, stavitelnost,funkce sekání-to je to, oč kupujím jde a z toho vychází cena, věřte mi, nebo ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.31 (?), 14.8.2016 11:41

Obě vámi uvedné sekačky nemají motor B-S ale motor přímo od Al-ka. Já jsem před mesícem kupova AL-KO 525 SP, zatím v pohodě sekáno 4-krát Pepa Ch.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.104 (?), 12.8.2016 21:45

Zvazte, zda casem nevzit elektrickou s pojezdem. Pro mluvi nizsi hmotnost, prakticky nulova udrzba a tizsi chod. Ale musi byt k dispozici 230V.

Motor u elektricke sekacky ma vykon 1800W, coz je postacujici. Kabelu se nebojte, clovek se s tim nauci chodit a kabel se vyuzije pro dalsi zarizeni.

Treba casem zjistite, ze elektricka sekacka ma vyznam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 15.4 (?), 24.8.2016 10:56

...v zasade kosim podobnu plochu, asi vo frekvencii 1x za dva tyzdne, pricom sa musim vyhybat mnozstvu rastlin, zasadenych kade-tade, ploty, stromy, za branou... Trva mi to pri dobrom vykone asi hodinu. Mimo hlavnej sezony (maj, jun), kedy trava rastie ako besna, niekedy nema zmysel kosit ani castejsie, pretoze rozdiel je minimalny. Pouzivam daku jazdenu home-made prerabku s motorom B&S ktora stala 50 EUR (asi 1350 CZK). Trva mi to cele asi hodinu. Keby som nemusel kluckovat okolo vinica, roznych rastlin a pod., bolo by to rychlejsie. Trava ide do kosa a na "kompost", technika kosenia vzdy zahrna zachadzanie k miestu vysypania, aby som skratil cas. Ak by som sa vracal z miesta kosenia ku kompostu a zase po vysypani nazad - toto by mi predlzilo pracu celkom slusne. Tym ze musim vela manipulovat, otacat, atd. je pojazd zbytocny a s elektrickou sa narobim este viac (je tazsia).  Pojazd odporucam tam, kde sa da tahat bez prestavky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika