Otáčkoměr



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?)
9.7.2011 13:06

Asi všechny 4T motory zahradní techniky mají stejně zapalování ve 2T režimu. Je to jednodušší, levnější, ale automěřáky rovněž neměřitelné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 49.50 (?), 1.7.2011 5:48

Radšej si kúpte automobilový multimeter.  Do 1000 korún máte prístroj, ktorý meria otáčky + kopec ďalších vecí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 8.7.2011 21:51

To je fajn ta cena. Jen nevím zda s takovým multimetrem změříte otáčky 2 taktu? Já jsem na takový zatím nenarazil a to ho sháním už několik let. Ano za 5000 jsou, ale za 1000 jsem zatím žádný nesehnal. Navíc pokud je dělán pro HQ, bude nejspíš schopen změřit i 4 takt. Osobně mám takový od STIHLu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?), 9.7.2011 13:06

Asi všechny 4T motory zahradní techniky mají stejně zapalování ve 2T režimu. Je to jednodušší, levnější, ale automěřáky rovněž neměřitelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 9.7.2011 13:54

Nejsem "dráteník", ale např. u toho mého přepnut do režimu 4T dává u 2T hausnumera a naopak. Oddělené režimy jsou většinou u nich patrné na první pohled dvěma "tlačítky" pod displejem. Další znak je v klidovém režimu hodnota počtu měření. Ty levnější, výhradně 2T provedení bývají aktivní jen při měření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 9.7.2011 21:59

Také nejsem dráteník ale podle zdejších -dřívějších příspěvků jsem si objednal otáčkoměr i s odpočtem motohodin asi za 900 kč.Ty motohodiny mi jsou celkem na nic, ale otáčky snímané na vysokonapěťovém kabelu od svíčky se dají přečíst i na jednoválci popř násobit na víceválci atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 9.7.2011 23:56

otáčky snímané na kabelu se dají přečíst i na jednoválci? Dokonce i vynásobit na víceválci? Aha, takže když mi otáčkoměr na SOLO Twin ukazuje 2200 otáček na pravém válci, je to vlastně 4 400 otáček motoru? Ne? Nebo jak to vlastně je? A ty samé otáčky u Hechta 146 jsou i u motoru zahradního traktoru MTD? Som z toho volaký zmetěný (Kefalín) 118.44. Vidíš a já byl vždycky přesvědčený, že motor má jen jedny otáčky ať to je jedno, nebo třeba dvanáctiválec.   No jo, my mladí se pořád máme co učit. A to jsem dokonce tak hloupý, že jsem se domníval že na tom kabelu se snímají impulsy a otáčky to potom vyhodnocuje v té krabičce. Fakt je, že za 900 stovek to asi musí snímat otáčky už na kabelu. Nejspíš ty dražší snímají impulsy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 10.7.2011 9:27

Každá horní úvrať u dvoutaktu znamená zapálení směsi, čili jiskru a impulz do otáčkoměru.Při stejně vysokých otáčkách dává ale jednoválec čtyřtakt počet impulzů poloviční, otáčkoměr vykazuje poloviční hodnotu.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.128 (?), 10.7.2011 9:55
Přesně tak, proto mají lepší otáčkoměry přepínání 2t a 4t.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 10.7.2011 15:57

Zdravím, neznám zatím žádný čtařtakt na zahradní technice, který by měl rozdělovač. Magnetoelektrické zapalování na většině této techniky nerozlišuje jednotlivé fáze čtyřtaktu a tak pálí každou horní úvrať (s předstihem). To znamená, že počet pulzů na vysokonapěťovém kabelu odpovídá počtu otáček těchto motorů.Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 10.7.2011 17:00

Pane Stanislave M.,k čemu potřebuje čtyřtakt jednoválec (a těch je asi nejvíc) rozdělovač? A jste skálopevně přesvědčen, že svíčka jednoválcového čtyřtaktu pálí při každé horní úvrati pístu?Co když to bude elektronicky ošetřeno(bez ohledu na umístění magnetu na klice) tak, aby ve fázi " výfuku" svíčka nejiskřila? Dám se poddat.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika