Oleo mac 740



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 118.44 (?) 
30.1.2011 17:41

Souhlasím s Vámi dříve se dělali výbrusy až několikrát za život auta.Ale dnes už tohle nemá význam válce vydrží bez problémů 500 000 km skoro bez optřebení a jejich výbrus nemá smysl protože by se musely vyměnit i ostatní součásti motoru a to je nerentabilní.To už vyjde levněji koupě ojetiny s 150 000 km a v pohodě nalítáte ještě 300 000 km.Materiály a kvalita se vyvíjí a vydrží více jak před 30 lety.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 30.1.2011 18:50

Při požadavku výbrusu zákazníka pošle u těchto strojů " k šípku " každý servis. Žádný se dnes již nedělá a rozhodně dělat nebude. Ani výrobci už nedodávají "výbrusové" písty a je to zcela logické. Hliníkové odlitky potažené nikasilem, nebo tvrdochromem jsou tak tenkostěnné, že ještě je honovat a znovu potahovat, bude z nich alobal. Ještě do začátku 80-tých let to však nic nenormálního nebylo, v odlitcích válců byla zalita ocelová vložka. Motory aut se běžně honují a brousí kliky, jinak by brusírny válců již zkrachovaly. Samozřejmě záleží na důvodu proč. Nejčastěji z důvodu zadření, ke kterému dnes ovšem častěji dochází při proražení vany, "skvělé údržbě" a podobně. Opotřebení délkou provozu je dnes podstatně menší oproti ostatním částem vozidla. Není nic zvláštního na tom, když má motor "najeto" více kilometrů než karoserie.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 118.44 (?), 30.1.2011 19:06

Jsem rád že jsi potvrdil mou teorii, nebot´spousta automobilů má deklarovaných 200 000km a ve skutečnosti má najeto nejméně jednou tolik protože to dnešní materiály dokážou.Je zde jen šikovnost (zlodějna) servisů či autobazarů kteří na neznalost či nezjistitelnost spoléhají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 30.1.2011 19:18

Jj, nějak tak to bude. Byl to spíš příklad kdy se místo poškozeného motoru použije starší (vrakoviště) motor např. z havarovaného auta. To nemusí být nutně "bazar omlazovač".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 30.1.2011 19:36

Radku zjistil jsem že snad jediný ty jseš ochotný spolupracovat i s obyčejným řezačem který zrovna nemusí stihl, a že umíš naslouchat i ostatním.Samozřejmě že každá kritika stihlu se tě dotkne.Ale asi nejsi tak zahleděný do sebe aby jsi tvrdil že jen stihl je to nejlepší ve všech kategoriích.Je spousta dobrých pil ale ne všechny jsou nejlepší od stihlu a když někdo uzná že je to jiná pila než stihl tak smeknu klobouk a uznám to.Zdravím tě a atˇti to řeže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 30.1.2011 20:11

Radku, většinou si stojím jen za svojím názorem. Radku měj se, zraví tě obyčejný klátil s dolmarem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 30.1.2011 20:19

Snad žádná značka a není to jen o pilách, nemá v celé škále modelů to nej na světě. Jasně že se sem tam něco nepovede, hlavní je přijmout kritiku od uživatelů, mít zájem jim naslouchat. STIHL mi, podobně jako SOLO, právě tím imponuje. U STIHLu je jen chybou ten "mezičlánek" v komunikaci od nás do Německa. Když se bavím s Němci, Rakušáky není problém, ba naopak. U jiných značek mne právě odrazuje "zatloukání" výrobních vad (neuznané reklamace na kliky, neuznané reklamace na karbce atd.). Vadí mi "jednoznačné " soudy že ten a ten model je shit. Mám MS 441, co jsem si přečetl nadávek, kritiky, no a já jsem spokojený. Jasně, výfuk = výrobní bota, pár výhrad bych ještě taky našel, ale jako celek je dobrá. Nedotkne se mně kritika od těžaře denně s tou kterou pilou pracujícího, protože vím jak někteří s nimi dovedou zacházet takže "dobrá, ale sahni si do svědomí". Dotkne se mne kritika "tabulková", nebo od člověka co naposledy říznul v listopadu a v únoru to natočí s tím listopadovým benzínem a překouše deset polen do krbu.

Taky Tě zdravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 30.1.2011 20:30

Čao Radku beru to jako srandu, je ale fakt že někdo to bere jako standart, ale co k tomu říct, někdo má pilu hobby a je spokojen a někdo má pilu profi a kousne ji na první pokus. Je to jen o lidech a jejich možnostech, vím že tě v tomhle nemusím poučovat a že víš o co jde.Zdar a měj se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mates - (3) - 232.87 (?), 6.2.2011 13:44

Já mám doma křovinořez Oleo - Mac 740T už 15 roků a stále je v provozu, ale 3. rokem slouží na obsíkání trávy kolem plotu. Musel být nahrazen výkonnějším křovinořezem Husqvarna 343R, protože 12 let sloužil v profesionální údržbě zeleně a je zralý na výbrus.

Z hlediska provozních nákladů je OM 740T prodělečný stroj proti HQ, u OM jsem ročně měnil 2x - 3x strunovou hlavu a nože aspoň 6x, u HQ měním strun. hlavu 1x za 1,5 roku a nože 2x ročně. Ve finále, když si zpočítám náklady na provoz stroje, tak se mi vyplatí přidat si něco málo navíc u nového křovinořezu a ty peníze se mi vrátí po čase zpět.

Při koupi nového křovinořezu záleží na velikosti pozemku, typu porostu a náročnosti údržby stroje samozřejmě je víc věcí, ale ty nejsou tak podstatné. Př.: jako majitel pozemku o výměře 1200 m2, kolem své chalupy budu uvažovat o křovinořezu s výkonem v rozmezí 1,4 - 1,8 koně, je zbytečné na tuto plochu kupovat silnější křovinořez.

Než si pořídím nějaký stroj atd. do domu tak prvně si domluvím s prodejcem termín předváděcí akce a potom buď koupím nebo nekoupím stroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.250 (?), 4.3.2011 11:40

Dobrý den. Je to stejné jako auto na benzín nebo naftu. Moje skušenost je taková, že mám OM 733 a jsem nesmírně spokojen stím co ten křovinořez vydrží. V práci jsem měl možnost srovnávat s profi Husqarnou a upřímě jsem se těšil na práci doma s OM. A ještě nemyslete si že ostatní značky nejsou poruchové. Ja za 12 let s OM bez servisu bez sebemenších závad a to ho používám v malém zemědělství. Nevýhodu vydím jen v pořizovací ceně.

Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika