Nejlepsi traktor na seceni



host - 9.2 (?)
28.8.2013 21:57

Sáhnul bych po SECU. Do 150 000 se vejdete s nej zadokolkou Starjet Exclusive 102-23 p6. Motor BS Vanguard 23 HP, zesílená převodovka s pedálovou uzávěrou diferáku, záběr 102 cm.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 194.46 (?), 28.8.2013 14:19, zobrazeno: 19944x
Jaky podle vas je nejlepsi traktor na seckeni travy jednou za 14 dni. Myslim spis na jare a v lete kdy trava roste rychle. Ted uz moc neroste. Tak do 150 000kc. Jde mi o to aby se nezacpaval tunel a sirka seceni aby byla kolem 120 cm.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.98 (?), 28.8.2013 21:27

Nikdo nechce rozpoutat diskuzní peklo na takovou hezkou nahrávku?

Tak začneme. Když už můžete postrádat zmíněný peníz, tak za mě jednoznačně Hondu. Kombinace nových motorů (kroutící moment, hluk a spotřeba paliva) v současné modelové řadě 2013 s bez diskuze nejlepším sběrem i mokré a šťavnaté trávy sekané v delších intervalech.Zvážil bych záběr sečení.Modely se záběrem 102 cm budou obratnější,122 cm rychleji poseká fotbalové hřiště.Co se týče kritiky ceny ND, řemeny nožů i např. čepy nápravy seženete bez problémů od jiných výrobců za přijatelné ceny.

Na druhé místo bych do výběru nasadil Starjety.

Nepíšete nic o profilu a členitosti terénu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.73 (?), 28.8.2013 21:36

Jsou praktické zkušenosti s šířkou sečení 122 cm, kdy při sečení vyšší trávy se utrhne řemen pohonu nožů. Co Honda motor ušetří na palivu, to si vezme v servisu za čištění karburátoru při problémech s biosložkou v benzínu.Ledaže používat stabilizátory nebo vyjet vždy benzín až do prázdné nádrže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.98 (?), 28.8.2013 21:56

Taky bych osobně šířku sečení 122 cm na normální soukromou zahradu nebral.

Praktická zkušenost s motory Honda a jejich citlivost na biosložku je následující : letos poprvé po 6 letech jsem nechal vyčistit karburaci u sekačky, proběhlo pouze běžné čištění jako u jakékoliv podobné techniky stejného stáří a opotřebení. Utvrdilo mě to v tom, že slovesné horory na téma citlivosti Hond na benzíny jsou lehce přehnané.Ani na zimu benzín nevyjíždím z nádrže a dokonce ani z karburace(fakt je, že stroje neskladuji v teplé dílně či garáži ale v provětrávané stodole). Kupuji běžný benzín na značkových pumpách.Nikdy se mi nestalo, že bych nenastartoval. Kdo chce jistotu, může tam stabilizátor na zimu nalít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.50 (?), 28.8.2013 22:13

Moje zkušenost; po šesti letech ucpaný karburátor u ruční samojízdné sekačky Honda díky biosložce, prý neopravitelný, nový stál 8500,- Ká a v servisu Honda nebylo úplně nejlepší jednání ze strany servisu. |Stroje Honda považuji za nejlepší, ale bohužel trochu "přešlechtěné". 15 let starý motor B a S benzín neřeší dodnes, ale preventivně do všeho liji stabilizátor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.2 (?), 28.8.2013 21:57

Sáhnul bych po SECU. Do 150 000 se vejdete s nej zadokolkou Starjet Exclusive 102-23 p6. Motor BS Vanguard 23 HP, zesílená převodovka s pedálovou uzávěrou diferáku, záběr 102 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 194.46 (?), 29.8.2013 6:57
Aha diky za reakce. Teren je tak nejak normalni. Je to sad s asi 40 stromkama skoro na rovine, plus zahrada, kolem 1ha. Nemate zkusenosti se sekackama s nulovym polomerem otaceni? John deere ma z425 ktera hazi travu do boku. Pisou ze je to s ni az 3 krat rychlejsi nez s traktorem. Bocni vyhoz by mohl byt bez problemu s ucpavanim. Mulc by tam sel taky dat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 116.207 (?), 29.8.2013 13:13

Mam mtd rtz 42, koupeno v Hornbachu, a nemohu si ho vynachvalit.

Je to obratné, oproti traktoru mi to přijde rychlejší, těžiště to má nízko, takže to vyjede neskutečny krpály, a konstrukčně jednoduché.

Pohon dvěma hydry mi přijde lepší než čkyřkolka.

Cub cadet dělá něco podobného a Stiga se sečením před koly by mohla být ještě lepší.

David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 211.124 (?), 29.8.2013 19:16
Když už dát stopade, tak maličko dotlačit jít do iseki.Jinak to vidím na hondu.Pokud není nutno sběru, tak rider stiga nebo hq, s tím je skvělý sekání, navíc to jsou 4x4.U hq doporučuji s posilovačem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.63 (?), 29.8.2013 19:34

Zdravím, měl jsem traktor Alko se sběrem a byl jsem maximálně spokojený. Pouze do doby než jsem vyzkoušel kloubový reider Stiga Park s třínožovou lištou. Jak to dopadlo? Traktor šel z domu a nyní sekám třetí sezonu právě se Stigou. Kdo nevyzkoušel neuvěří, neskutečná obratnost, obkoužíte trubku v trávníku na jeden zátah, maximální přehled a obratnost. Dříve jsem sbíral a stále přihnojoval, nyní jen sekám a o víc se nestrám. Trávníky jsou jak kožichy. Mám jen zadokolku a na mírné svahy naprosto dostačující. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika