Náhrada za Homelite XL2



host - 213.71 (?)
22.1.2007 19:43

Jak jsem četl Váš dotaz už jsem měl nachystanou odpověď resp. volbu vhodné pily. Závěr ale trochu vylučuje co požadujete - STIHL má kovové kartery od řady MS 270 což je poloprofi kategorie. V porovnání s Homelitkou - nesrovnatelné. Chtěl jsem Vám zjistit aktuální cenu, nevím jestli to co mám je správné, ale trefil jsem na všechny odkazy s cenou na dotaz. Mělo by to být kolem 13000.  Takže tato volba by splňovala Vaše nároky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 114.222 (?), 22.1.2007 17:30, zobrazeno: 16324x

Dobrý den přeji,

po 25 letech dobré služby mě opustila malá Homelitka XL2. Hledám za ní neméně dobrou náhradu. Vzhledem k servisu v místě mého bydliště bych asi volil Stihl. Co od nové pily očekávám - rád bych stejně dlouhou a bezporuchovou službu, jako u té Homelitky. Výkonově ji jistě cokoli předčí. Prosím Vás, jakou Stihlku mi doporučíte, aby neměla přehršel plastových dílů (hlavně karter)? V ceně do 12tis.kč, je-li to reálné. Děkuji, zdraví J.M.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.71 (?), 22.1.2007 19:43

Jak jsem četl Váš dotaz už jsem měl nachystanou odpověď resp. volbu vhodné pily. Závěr ale trochu vylučuje co požadujete - STIHL má kovové kartery od řady MS 270 což je poloprofi kategorie. V porovnání s Homelitkou - nesrovnatelné. Chtěl jsem Vám zjistit aktuální cenu, nevím jestli to co mám je správné, ale trefil jsem na všechny odkazy s cenou na dotaz. Mělo by to být kolem 13000.  Takže tato volba by splňovala Vaše nároky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.222 (?), 23.1.2007 9:19
Děkuji za odpověď.  Cena je bezmála 14tis. Ještě bych se zeptal, zda není riziko přejít z tak malé pily na takový výkon (2,6kW)? A druhá věc - jaká je obecně poruchovost levnějších Stihlek? Má na to vliv pastový karter? Soudě však podle toho, že Stihlky donedávna stály od 10tis. výše (asi komplet kov), nebudou ty levné asi dostatečně časově prověřené. Jaká by ještě byla varianta v ceně do 12tis, bez ohledu na značku? Děkuji ještě jednou. J.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.8 (?), 14.12.2008 11:15

Trváte-li na kovovém karteru zkuste nějaký menší dolmar, osobně bych se přikláněl k ps 350 nebo 420, za nízkou cenu dostanete více než důstojnou náhradu vaší homelitky, a to s křemíkovým karterem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 89.54 (?), 15.12.2008 12:10

Zdar, mám také Homelitku 200 (předtím jsem měl XL2) a vzhledem k tomu, že jí nechci dojet až "do smrti", jsem se začal poohlížet po nové pile - parametry víceméně stejné jako Homelitka - nepotřebuji velký silný a těžký stroj, spíš preferuji pohyblivost a nízkou váhu. Zaujala mě Stihl MS 200, prohlédl jsem si jí u prodejce a byl jsem z ní nadšen - pokud tedy nepohlížím na cenu. Splňuje všechny mé požadavky, je to navíc profi kategorie, práce s ní je úplná pohádka - navíc je robustní, karter z lehké slitiny, ležatý válec je pro mě plus - nízká zástavba do výšky. Jen ta cena, to je darda - ale mám jí cca rok a neměnil bych.   Petr

P.S.  Homelitku mám načančanou a vystavenou v dílně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 94.115 (?), 15.12.2008 13:39

žádná pila u STIHLu nemá plastový karter, celá hobby řada a farm 290, 310, 390 má kovový motor osazený do plastového šasi. Celokovové tělo mají MS 270, 280 a profi řada.

Motor
Motor
šasi
šasi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.168 (?), 15.12.2008 14:30

Já si pod pojmem "kovový karter" představím kovový celý blok motoru, včetně klikové skříně a olejové nádrže. Kovový motor v plastu už beru jako "poloplast" Uznávám, že u Stihlu provedený kvalitně.

Z malých lehkých pil se mi líbí Dolmar 3410.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 15.12.2008 14:32

Máte pravdu. MS 200 je najmenší profi stoj od Stihlu. S veľmi dobrým pomerom váha-výkon. Jediné čo by sa jej dalo vytknúť okrem ceny by snáď mohla byť vyššia spotreba na tak malý motor. Preberalo sa to tu v príslušnom vlákne. U nás sa napr. vôbec nepredáva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
JIRKA.M. - (24) - 245.29 (?), 22.1.2010 19:39

Dobrý večer. Jestli Vám 25 let sloužila slaboučká HomeliteXL2, tak by pro Vás mohla být výhodná STIHL211. JIRKA.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 22.1.2010 23:19

Jirko, asi jste mnoho Homelite XL 2 v rukách neměl, pokud je pro vás tato pila, při jejím obsahu "slaboučká". MS 211 má vyšší obsah, srovnatelná je MS 181 (31,8 cm3, 35,2 cm3, XL 2 - 33cm3). Často je až neuvěřitelné co a jak dlouho pily Hom. XL 2 zvládají. ANo zvládají, protože jich znám dost ještě provozních.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika