Náhrada filcu molitanem u vzduchového filtru?



RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?)
14.8.2011 20:52

Radku, pokud chcete aby vám to prdítko ještě nějaký čas sloužilo, objednejte ho (obj. č.  5382420-35). Není pravda že se tento stroj nevyrábí 10 let, poslední IPL prefix 04 je z roku 2005! Takže jsou povinni jej dodat. Experimentovat s jiným, než výrobcem použitým materiálem se nemusí vyplatit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.71 (?), 24.7.2011 19:51, zobrazeno: 11763x
Včera jsem byl v servisu Husqvarna a chtěl jsem koupit do vyžínače Partner B 246 s motorem McCulloch 25ccm nový filtr. Bohužel ho neměli a snad by ho sehnali, i když se už deset let nevyrábí. Je to taková kostka z tvrdého filcu. Raději jsem ho neobědnal, protože jsem neznal přesný typ. Ukázali mi různé měkké filcové a papírové filtry, ale žádný se mi vzhledem ke konstrukci nehodil. Pak mi doporučili vystřihnout filtr ze sáčku do vysavače, ale to se mi nějak nezdá. Myslíte, že bych filtr mohl vystřihnout z molitanové houbičky na nádobí, kterou bych namočil do oleje? Honda má molitan normálně. Samozřejmě bych sílu poupravil podle chodu motoru. Dík za případné rady a připomínky. R.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.222 (?), 24.7.2011 20:02

...ten molitan nie je filtračný materiál a aby cezeň prešiel vzduch musel by mať otvory - teda byť tenký a teda prepúšťať pomerne veľké kúsky prachu!

Omnoho lepšie je použiť netkanú textíliu, ktorá má úroveň filtrácie (myslím že F4)....a ak k nej nemáte prístup niekde v práci (býva to najčastejšie v 1m širokých rolkách), tak si kúpte nejaký lacný filter napr. do vysávača z ktorého sa to bude dať vyňať...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 242.122 (?), 24.7.2011 20:36
Není molitan, jako molitan. Ale běžně se molitan používá, ten, který propustí vzduch ve správném - potřebném množství pro motor při plném výkonu + rezerva na znečištění. Jako náhradu bych zvolil to, co je vhodné z pohledu deformací sáním, neboť pod filtrem musí být volný prostor, aby se filtr nepřisál na sání. To už musíte porovnat s původním filtrem. Pozor na cokoliv, co může nasát motor!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.218 (?), 25.7.2011 13:49

Houbičku na nádobí (po odstranění černé tenké vrstvy) používám v rosiči jako vzduchový filtr roky bez problémů. Jistě, nemusí být úplně stejný v prodyšnosti jako originál, ale zvýšenou spotřebu jsem nezaznamenal. Měním jej každým rokem. Měl jsem sekačku Sachs a tam byl papírový skládaný filtr (kulatý podobně jako u motocyklu) a byl navíc obalen molitanem silným asi 1 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 208.41 (?), 14.8.2011 19:37
Tak jsem zkoušel molitan, ale motor se dusí. Snad někde seženu tvrdý filc, protože dvě stovky se mi za filtr opravdu dávat nechce. Už stačila hliníková očka do strunové hlavy. Jedno za 47,-kč. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.25 (?), 14.8.2011 20:18
spočítejte si co stojí GO motoru, myslím že po deseti letech dát 150,- za filtr není taková darda. Poror na to, potkal sem i pár expertů co si tam vyřízli (nebo se chystají vyříznout a dát) čalounický molitan a ten co já vím benzin leptá. Raději použijte originál z něčeho jiného motorového a pak upravujte tvar
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 14.8.2011 20:52

Radku, pokud chcete aby vám to prdítko ještě nějaký čas sloužilo, objednejte ho (obj. č.  5382420-35). Není pravda že se tento stroj nevyrábí 10 let, poslední IPL prefix 04 je z roku 2005! Takže jsou povinni jej dodat. Experimentovat s jiným, než výrobcem použitým materiálem se nemusí vyplatit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 208.71 (?), 15.8.2011 15:17

Děkuju Radku za přesné označení filtru. Akorát mě překvapilo, že to číslo je delší než samotný filtr. :) Z práce jsem si přinesl hodně podobný filc, tak udělám ještě jeden pokus. Prej prdítko! Italové vyráběj pěkně nadupaný motory! Solo nebo Stihlka by při takovým obsahu neroztočila 2,4 strunu. :) R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika