Může svíčka zničit zapalování?



host - 128.44 (?)
17.2.2009 20:42

Pane JS, čím dál tím více začínam mít pocit, že děd vševěd je proti Vám břídil. Není snad v zahradnicko-lesnické praxi událost, která by se Vám nestala, a ktreou byste s grácií nevyřešil. Není tématu, který byste citlivě a s pochopením neobjal. Nevím, mám pocit že jste jakýsi Shekespeare českého zahradnického webu. Když totiž spočítali, co vše on napsal a jak dlouho to v té době trvalo, vyšlo, že to museli psát nejméně tři lidé, tuším.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 29.6 (?), 17.2.2009 11:14

Pokud nedojde záměnou svíček k mech. poškození píst, válec tak by se měla reklamace uznat už z toho důvodu, že Vám prodejce nemůže prokázat poškození z vaší strany...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.7 (?), 13.7.2015 11:25
Jediná odpověď je nemůže! Tepelná hodnota může ovlivnit maximálně chod motoru, mimo možná dvou příspěvků je to celé velmi slušně řečeno zkažená omáčka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.243 (?), 17.2.2009 11:39

Kdo a nebo co jsou ilumináti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 26.58 (?), 17.2.2009 16:20

Zapalovací svíčka, která je určená pro motorovou pilu a je vyrobena ve 21 století by neměla poškodit tak dokonalou suočástku jako elektronické zapalování kterě je také vyrobeno ve 21 století.Ona ta elektronika poskočila tat rychle dopředu, že žádný výrobce si nemuže dovolit vyrábět takové zapalování které dokáže poškodit i neznačková svíčka. Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 17.2.2009 20:06
Stando, svíček, které dokáží poškodit zapalování, je celá řada. Vícepatkové svíčky, iridiové a jinými slitinami potažené elektrody svíček kladou vysoký odpor, nebo mají vysoký odběr, a ne každé zapalování auta se s nimi popasuje. Např. některé toyoty či opely s tím mívají problémy. A pokud výrobce motorové pily ví, že má zapalování na draka, a že nezvládne vyšší odpor či odběr, než má jím doporučená svíčka, tak do takové reklamace nepůjde, protože by se nedoplatil. Nemusí jít zrovna o tvrdokovené či vícepatkové svíčky. Různí výrobci mohou mít na ekvivalentu originálu různé parametry. Ještě jedna věc, kterou naťuknul Jani pode mnou. Vzdálenost elektrod nemusí být u ekvivalentu vždy stejná. Žel "stejnosti" nedosáhnete tím, že vezmete měrku a vzdálenost si sami upravíte, tím pouze rozhodíte další hodnoty svíčky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.140 (?), 17.2.2009 17:41

Reakcia na:  host - xxx.xxx.4.243 (?), 17.2.2009 11:39
Kdo a nebo co jsou ilumináti? 

 Iluminati bol nazov spolku v ktorom sa pred 400 rokmi nachadzali ludia ktori bojovali proti cirkvi a proti prenasledovaniu vedcov, hvezdarov, maliarov ktori nesuhlasili s tvrdeniami cirkvi...

(iluminát nejvyššího stupně svěcení, je tzv. Osvícený Minerval)

Zdroj: internet.                     _pooh  :o))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 17.2.2009 16:11

A že to říká zrovna prodejce z M.!!!  Že nedojde k poškození válce?  Tak to jste toho v M. viděl ještě hodně málo! Kuželová těsnící plocha svíčky, vymačkne hranu těsnící plochy na válci zcela určitě! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 169.88 (?), 17.2.2009 19:49

No tak podľa môjho názoru sviečka može poškodiť zapaľovanie.

Nie nadarmo výrobca určuje typ sviečky.Je možné sviečku vymeniť za inú ale musí splňať tie isté parametre ako sviečka originálna a to preto že:

1.Tepelná hodnota sviečky ovplyvňuje priamo chod motora a je správanie sa.

2.Vzdialenosť elektród sviečky ovplyvňuje priamo veľkosť napetia potrebného na vznik iskry a jej kvalitu.Modulu zapaľovania nie je jedno či vyrába 60000 alebo 100000V pri vybíjaní.

3. Konštrukcia sviečky priamo ovplyvňuje polohu iskrišťa v spaľovacom priestore.Pri aktuálnom výkone súčasných strojov je poloha iskrišťa jedna z podmienok max.výkonu.

 Čiže podtrhnuto a sečteno: Doba keď sa nám zdalo že naša JAWA 21 ide najlepšie zo sviečkou z Čmeliaka z dvomi iskrišťami je dávno preč a je potrebné dodržiavať to čo predpisuje výrobca.

P.S. Neviem prečo sa rozčuľujete nad tym že predajcovia Vás apriori považujú za klamárov, keď aj vy považujete výrobcov za klamárov keď sa Vám snažia predávať drahé oleje, náhradné diely a ja neviem čo ešte a chcete z niečoho za čo zaplatíte 1Euro hodnotu aspoň 10Eur.      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 17.2.2009 20:21

V dobách, kdy jsem tomu velmi málo rozuměl jsem použil svíčku, která nebyla do pily vhodná, nebo lépe řečeno, neměla v pile co dělat. Než jsem sehnal jinou, tak jsem pořezal dřevo na celou zimu a nic se nestalo. Bylo to u Homelitky, která měla také elektronické zapalování. Není to ale jen tento případ a často jsem viděl různé náhrady, které jsem obyčejně měnil za doporučené výrobcem. Majitel to mnohdy ani nepoznal, kdybych mu to neřekl. Ani jednou se zapalování nepokazilo, neboť by se tak muselo stát častěji a vyplynulo by to prostě z toho, že tam je jiná svíčka. Tady je to o tom, na koho narazíte. Když už vám pilu prodal a Vy jste byťVaší chybou osadil jinou svíčku, tak by měl alespoň pomoci buď nižší cenou, nebo vůbec vyřízením záruky. Stačilo totiž strašně málo - vzít pilu a uznat Vám reklamaci a Vás upozornit, že zapalování se možná poškodilo nevhodnou svíčkou a příště by to znamenalo placenou opravu. Já jsem při vadném zapalování pouze oznámil, že se tak stalo, dovezl pilu a na počkání byla provedena záruční oprava.Bez řečí a zdůvodňování.  Je to o přístupu a po takové zkušenosti se to prodejci, od kterého jsem tehdy pilu koupil několikrát vyplatilo, neboť jsem k němu získal důvěru a koupil další přístroje a doporučil kamarády a známé. Právě u zapalování, které stojí cca 2000,-Kč je zarážející, že se takovou částkou postaví hráz mezi prodávajícího a kupujícího, a i když není záruka uznána, tak na to doplatí prodejce. Ten si totiž těžko buduje jméno a stačí, aby mu tam nepřišli pro přístroje pouze 2 zákazníci, které odradí zklamaný majitel vadného zapalování a ztráta je vyšší, než kdyby záruku vyřídil. To je také o schopnostech obchodníka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 128.44 (?), 17.2.2009 20:42

Pane JS, čím dál tím více začínam mít pocit, že děd vševěd je proti Vám břídil. Není snad v zahradnicko-lesnické praxi událost, která by se Vám nestala, a ktreou byste s grácií nevyřešil. Není tématu, který byste citlivě a s pochopením neobjal. Nevím, mám pocit že jste jakýsi Shekespeare českého zahradnického webu. Když totiž spočítali, co vše on napsal a jak dlouho to v té době trvalo, vyšlo, že to museli psát nejméně tři lidé, tuším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika