MT 7 Uni



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 173.149 (?) 
4.3.2008 15:01

Podívejte se na: http://itk-cz.biz/malotraktor/malotraktor.htm  nebo na: http://www.zahradni-stroje.cz/katalog/unimax-as4-12-5-p119/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 251.197 (?), 13.3.2008 8:23

Spousta z Vás se tady zajímala o motor honda, já jsem koupil frézu MT7-055 nedávno a je tam original namontovaný japonský čtyrtakt, ale je to motor ROBIN.Z toho co jsem hledal informace na internetu tak bych řekl že se tam Honda nedávala, ale je pravda že se toho na netu o tomto podle mě výborném stroji moc nedočtete.Jinak motory robin ROBIN vyrábí snad Subaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 253.12 (?), 16.3.2008 12:22

Tak jsem naháněl nějaké motory a docela jsem pohořel.

Originál jikov nemůžu sehnat.

Motor do MF 70 má jinou kliku, kartší hřídel na kterou nepujde dát omezovač a v podstatě připasování bude stejně náročné  jako připasování jakéhokoli  jiného motoru.

Tak teď babo raď. Připasování se moc nebojím ale nechce se mi kupovat motor na MF když tam za stejnou cenu (a možná menší) a čas dostanu cokoli.

 Nemáte někdo nějaký typ na vhodný motor?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.31 (?), 16.3.2008 14:43

A zkoušel jste to v Agrotestu Jičín tel.493 523 864, tam přestavují Uni a dávaji motor Kama diesel za 18000Kč.Taky jsem o tom uvažoval.  Koupil jsem úplně nové UNI v roce 2006 (rok výroby 1997,poslední kus na skladě s motorem Jikov) tak ten motor snad něco vydrží.Odešlo mi ale  zapalování a nemohl jsem sehnat jiné,proto mě ten motor Kama taky zajímal.Zapalování jsem nakonec sehnal, ale koupil bych nějaké do zásoby z vyřazeného motoru. Zkoušel jste se zeptat na ten motor Kama?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 253.12 (?), 16.3.2008 17:15

Jo jo. Zkoušel. Ale krom toho že mi řekli 25 000 tak jsem propásl inzerát celého UNI se 4T (nevím jestli KAMA či ROBIN)   za 15 000. A to tam byla kosa a pluh. TAkže za samotný motor 25 000 nedám. A 18 000 taky ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 253.12 (?), 26.4.2008 22:40

Tak dnes sel do uni novy motor. 4T stabil jednovalec.

Jeste staci dodalat plyn na riditka a mozna nejakou kapotku ale jinak parada. Oproti 2T zadne dychani spaleneho oleje, kolisani otacek a spatneho startovani.

 jednim slovem parada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.31 (?), 27.4.2008 21:20

Mohl by jste napsat k vaší přestavbě nějaké podrobnosti (typ a značka motoru, řešení spojky, dělal jste to sám nebo nějaká firma). Co plánujete se starým dvoutaktem? Předem díky za informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.165 (?), 27.4.2008 21:55

Motor 4T jednoválec a la Honda. Je z německa ale výroba bůhví kde (co si budem namlouvat když 80% těchto věcí je dneska z číny)

Obsah 200 ccm, 6,5 PS při 3600 ot. Start lankem. Ale dělaji se i s el starterem ty samé nebo i 12 PS.

Spojka je původni UNI. Přez redukci je tam připojen origo spojkovy koš.

Na přírubu převodovky je přišroubovaný držák ve tvaru L o sile 8 mm a na něm zespodu přišroubovany motor.

Origo rám je jen posunutý o cca 20 mm níže takže je zachována i origo noha a přední závaží.

Dělali jsme to s otcem, minulý týden mi došel DHLkem motor, zkreslil jsem to, nechala se udělat redukce na na hřídel at tam sedne ten spojkový koš a včera se to dalo do kupy a dneska proběhlo testování v provozu.

Jen ještě nějakou kapotku nad převodovku ať to vypadá profesionálněji a dát to do barvy.

Origo motor je přidřený u výfuku, a drážka na perko na vývodu z kliky je omačkaná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
krulika - (1) - 188.165 (?), 27.4.2008 22:03

pokusim se o přidaní foto

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.175 (?), 28.4.2008 18:30

Děkuji za popis a fotky.Ten motor je nový nebo použitý, za kolik peněz a kde jste ho sehnat. Já o něče podobném budu možná v budoucnu uvažovat, ale momentálně sháním bezkontaktní zapalování na původní motor Jikov.Tento motor bez problémů slouží(koupil jsem před třemi roky jedno z posledních UNI s dvoutaktem co zbylo na skladě),ale minulý rok mi odešlo zapalování a byl celkem problém ho sehnat. castonin@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika