Mountfield nebo Pony II. od Vari



host - 11.104 (?)
4.11.2007 17:50
Jaké argumenty máte namysli? Třeba že Moutfield nemá dořešený pojezd při sečení - jede rychle vůči otáčkám bubnu - nutnost dokoupit redukční set, nebo že praskají žetězy v té plechové sešroubované noze, nebo že se u Pony vytahují a prokluzují klíňáky a tudíž stálé potíže s pojezdem? Když je dopnete je zase problém z vypínáním pojezdu. Uznávám, že pro lidi obeznámené z touto problematikou není třeba nic z toho uvádět ale pro nezasvěcené je dobré to zde napsat.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host, 19.2.2001 10:22, zobrazeno: 15375x
Poraďte nevím co koupit Mountfield nebo Pony II. od Vari. Potřebuji sekat zahradu na sušení, orat malé políčko a používat rotavátor.
Má někdo zkušenosti ? Moc děkuji za odpověď.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ddd - (2), 25.2.2001 20:09
host napsal:

>Poraďte nevím co koupit Mountfield nebo Pony II. od Vari. Potřebuji sekat zahradu na sušení, orat malé políčko a používat rotavátor.
>Má někdo zkušenosti ? Moc děkuji za odpověď.
>
Jěště podrobněji:
Mám zkušenosti jako uživatel i prodejce. Jednoznačně NEdoporučuji Mounf., ale optimální není ani VARI PONY (pohon kl. řemeny)
Optimální je VARI systém, kde lze vytvořit optimální sestavu pro Vás, kterou lze do budoucna i doplňovat (např. dle potřeb, resp. dle financí).
Rád poskytnu podrobnou telef. konzultaci (0603/508428), včetně zaslání katalogu

POZN. V současnosti lze vyhrát až 100 % SLEVU

S pozdravem Doubek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.9 (?), 4.11.2007 15:57
To je velmi zajímavé, avšak jednoznačné odmítání kultivátoru MOuntfield zřejmně pramení pouze ze skutečnosti, že jste prodejce. Mám zkušenosti s kultivátorem Mountfield MS 19, což je předchůdce dnešního modelu MS 16 II. Neupoužívám jej k sečení a sušení sena, avšak jinak s ním zpracovávám půdu na malém políčku záhonech, pěstuji a vyorávám brambory, zapravuji zelené hnojení, s vozíkem je celoročně využit, v zimě uklízí sních s radlicí. Provádím pravidlenou údržbu, jednou jsem měnil sadu ovládacích bovdenů, řemeny tak po dvou sezónách a to spíše preventivně, aby mě stroj řemen nepraskl v čase, kdy stroj nejvíce potřebuji a také uložení kol, které je asi jedinou slabinou stroje. Jedná se o stroj kategorie hobby a musím říci, že pro "hobby" zahradničení je to ideální stroj. Před tím, než jsem tento stroj pořídil, pracoval jsem s vypůjčeným Vari Systémem, ještě tehdy s motorem Jikov. Musím říci, že práce s ním byla dosti namáhavá. Nutno říci, že by určimě můj MS 19 nezvládl tak těžkou práci s pluhem, jak jí předvádí pan  J.S. na fóru "Technika orby", na druhou stranu ani takové výkony neočekávám  a neočekával jsem je ani před 12 lety. Když jsem kultivátor Mountfield pořizoval (1995), tak nebylo  Pony tuším na trhu ještě nebyl a vzhedem  k rychle dosažitelnému servisu a tedy i náhradním  dílům, byla volba jednoznačná.  Určitou výhodou je rovněž oproti Pony  pořizovací  cena  příslušenství  a nářadí , kdy lze zaznamenat dosti podstatné rozdíly. Vari systém je určen pro náročnou práci, často v těžných podmínkách. Pokud takové nasazení vyžadujete, pak je pro Vás Vari s motorem Honda určitě dobrá volba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.104 (?), 4.11.2007 16:32
Bez ohledu na to jestli je Miroslav prodejce nebo není radí dobře. Já bych napsal zhruba totéž. Kdyby jste chtěl jen něco na "seno" zavřu oko popř. obě, ale jak je tam orba není co řešit. Jen tak pro zajímavost, čemu říkáte malé políčko v m2?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.9 (?), 4.11.2007 17:18
To není žádná rada, bez argumentů pro a proti. To je  výkřik obyčejného prodejce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.104 (?), 4.11.2007 17:50
Jaké argumenty máte namysli? Třeba že Moutfield nemá dořešený pojezd při sečení - jede rychle vůči otáčkám bubnu - nutnost dokoupit redukční set, nebo že praskají žetězy v té plechové sešroubované noze, nebo že se u Pony vytahují a prokluzují klíňáky a tudíž stálé potíže s pojezdem? Když je dopnete je zase problém z vypínáním pojezdu. Uznávám, že pro lidi obeznámené z touto problematikou není třeba nic z toho uvádět ale pro nezasvěcené je dobré to zde napsat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 161.9 (?), 4.11.2007 18:25
Co se týká nutnosti u kultivátoru Mountfield dokoupit redukci, to je dáno konstrukcí přenosu síly, kdy primární převod je řešen soustavou řemenů, což je systém, který je jednoduchý a nenáročný na údržbu. V základním provedení u kultivátoru MS 19, který vlastním, je 1 rychlost vpřed a 1 rychlost vzad. Dokoupil jsem redukci pro 2. rychlost vpřed, abych mohl pracovat s pasivním nářadím, či tahat vozík s pomalejší rychlostí. Dnešní MS 16 II umožňuje montáž další redukce a vytvoření 3. rychlosti. "Nutnost" doplňování o redukce pouze vychází se skutečnosti, že pohon je řešen řemeny. Asi nemá smysl diskutovat o tom, proč výrobce a prodejce needávají "3 rychlosti" v základu, což je věcí jejich obchodní politiky. A také nemá cenu diskutovat o tom, zda je obchodní politika firmy Mountfield dobrá, nebo špatná. Co se týká praskání řetězů, za 12 let hobby provozu se mi tato závada nestala. Ale co není, může být. Avšak známí mají Vari systém a také jim praskl šnek, to se může stát. Při argumentaci, "že praskají řetězy v sešrobované noze", by bylo asi dobré uvést na kolika strojích, při jakém zatížení a zacházení a po jaké době se toto stává. Co se tývá Vari Pony II, pak tento stroj hodnotit nechci, neboť jej nevlastním a nemám s ním žádné zkušenosti. Zrovna tak nemám zkušnosti se sekačkou a proto ani toto příslušenství nehodnotím. Pouze zde uvádím vlastní zkušenosti, nikomu žádný z výše uvedených strojů nevnucuji, neboť nejsem ani prodejce, ani zaměstatnec žádé zvýše uvedených firem. Znovu říkám, kultivátor Mountfield MS 16 II je hobby nářadí a je také tak prezentován a při hobby zacházení mi slouží k plné spokojenosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.104 (?), 4.11.2007 19:23
Vaši spokojenost s MS 16II plně respektuji a nehodlám ji zpochybňovat. Já blbec jsem si všiml až teď, že reaguju na příspěvek z roku 2001 (ne váš). Jdu od toho vždyť je to o ničem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika