Motorové kosy, křoviňáky za pár šupů



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?)
15.9.2009 14:35

Nezevšeobecňujte na základě jedné jediné zkušenosti - Máte pravdu, že řídce používané vydrží déle. Vůbec není jedno o jakou jde značku.

Add Lidl - ten má na hobby sektor nářadí mimořádné kvality. To ale Lidl neživí - je to jen efektní nástroj jak dostat lidi do prodejen. Jeho nářadí je velmi slušně provedené a Lidl na něj často dává zpupně i tříletou záruku.

Pokud se ale zamyslíte nad množstvím prodaného nářadí- Lidl jich při jedné akci prodá desítky kusů (pily) až stovky - jednotlivé stovky. Je to ten správný marketing, lákáte lidi do svých prodejen na zboží, které "vás neživí", protože nosný je pro Vás ostatní sortiment. Vyplatí se Vám tedy, místo drahé reklamy dodat malé množství velmi slušného nářadí, které je svojí kvalitouv "pod cenou"

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 45.244 (?), 15.9.2009 13:28
Nechci opět přispívat k nekonečé debatě ale trošku musím oponovat panu JS ale i souhlasit a to s tím na co byl původní dotaz, tzn.použití tyto techniky na neprofi účely=dostačující.Oponuji v tom že pokud si jde neznalý, technicky méně zkušený nebo vůbec nezkušený člověk koupit špičkovou techniku na neprofi práce je pro něj to špekulování nutností z obavy poškození drahého stroje při zahradním šmrdlání-osobní zkušenost souseda chalupáře který mě volá na radu snad při každém startování s doslovnou formulací návodu kterou se mu nedaří pochopit a s ůžasem obdivuje můj křovák za pár šupů u kterého nemusím odměřovat olej na mll. injenkční stříkačkou bez toho aniž bych se dusil a s úsměvem jsem mu mohl zdělit na jeho dotaz kdy se mu jeho STIHL zaplatí že můj byl při mém vytížení zaplacen po roce a on si ještě nejméně pětiletku musí počkat.Tímto nechci prohlašovat že jsem odpůrce nové techniky, také mám tu možnost ji používat ale od prvopočátku obeznamuji potencionální zájemce o informace co lze používat na takovéto domácí žvýkání KP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 15.9.2009 14:38

Tímto příspěvkem se 45.244 pouštíte na velice tenký led a začínám mít pocit, že Vás to snad i baví.

Méně zkušený člověk po jeho přečtení musí získat dojem, že pokud si zakoupí špičkovou nejmodernější techniku tak ji zřejmě vůbec nedokáže obsluhovat. Naprosto nechápu, o čem by takový člověk měl špekulovat při zahradním šmrdlání. Osobně používám značkovou moderní techniku 20 let a z různých důvodů ji čas od času obměňuji.Nezažil jsem jediný problém mimo závad způsobených vlastní blbostí. Pokud dodržujete výrobci dodávaný návod k použití, není se čeho bát.

Největší mystifikace je blábol o nutnosti chirurgicky zcela přesného dávkování složek při mísení paliv do dvoutaktních motorů pomocí injekčních stříkaček apod. U značkových výrobců techniky přeci není problém zakoupit 1litrové balení oleje s odměrkou, do které vytlačíte potřebné množství oleje stiskem dvou prstů ruky během 3s. Pokud dodržíte přesnost dávky oleje k dané rysce a odlejete do benzínu  (já používám 5l kanystr natankovaný na čerpací stanici což jistě není přesné) a řádně!!! promícháte, není prostě žádný problém.Délka skladování paliva je věc citlivá a záleží jistě i na okolní teplotě prostředí, ve kterém palivo uchováváte.Osobně taky datumy nijak přesně nesleduji a s palivem skladovaným několik měsíců jsem nikdy neměl problém ani ve vysokootáčkových XP motorech.

To, co se tu občas objeví - že je někdo schopen odlévat potřebné množství oleje do benzínu "od oka" je věc zcela nepochopitelná a svědčí spíš o "inteligenci" dotyčného, než o citlivosti stroje na přesnost dávkování směsi.

Kupte si techniku jakou chcete, vhodnou velikosti udžované plochy, četnosti práce s ní, přičemž samozřejmě dbejte velikosti Vaší peněženky i možného přínosu k Vaší radosti z práce, ale nestavte proti sobě "levné" čínské stroje a "drahé" značkové mašiny zavedených výrobců. Tak totiž problém s nekvalifikovanou a lajdáckou obsluhou nestojí.

 Přečtěte si ještě raději několikrát příspěvky pana JS v tomto vláknu a snažte se porozumět tomu, co v nich přesně píše - neberte na lehkou váhu vliv stroje na Vaše zdraví - i když práci věnujete málo času. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 15.9.2009 15:35

P. 3.83 díky, že jste to uvedl, měl jsem dojem, že jsem to špatně vysvětlil. P. 45244, mohl byste vysvětlit poslední větu Vašeho příspěvku, nějak mi to nezapadá do toho, co jste uváděl dříve. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.61 (?), 14.9.2009 21:28

Můžu potvrdit. Kupoval jsem v OBI strunovku se stejným pocitem a jede 4 sezóny bez problémů(3000,-).Taky jsem ji nešetřil a sekám s ní dost.Jako další příklad: měl jsem spoustu různých úhlových brusek(flexa),ať již bosch, makita, narex.. V lidlu jsem koupil sadu (za 1200) bruska, vrtačka, vibračka a včechno(kromě toho co jsem rozdal)mě slouží dodnes.A malou brusku mám už jen ji.Osobně si myslím, že značka jako taková dnes již mnoho neznamená.Záleží jak se vyspal pracovník co to skládal a nebo jestli to bylo v pondělí, nebo v pátek.Na druhé staně chápu zastánce značky(kvality), ale proč mít v garáži BMV, když potřebuji jednou týdně na nákup?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 15.9.2009 14:35

Nezevšeobecňujte na základě jedné jediné zkušenosti - Máte pravdu, že řídce používané vydrží déle. Vůbec není jedno o jakou jde značku.

Add Lidl - ten má na hobby sektor nářadí mimořádné kvality. To ale Lidl neživí - je to jen efektní nástroj jak dostat lidi do prodejen. Jeho nářadí je velmi slušně provedené a Lidl na něj často dává zpupně i tříletou záruku.

Pokud se ale zamyslíte nad množstvím prodaného nářadí- Lidl jich při jedné akci prodá desítky kusů (pily) až stovky - jednotlivé stovky. Je to ten správný marketing, lákáte lidi do svých prodejen na zboží, které "vás neživí", protože nosný je pro Vás ostatní sortiment. Vyplatí se Vám tedy, místo drahé reklamy dodat malé množství velmi slušného nářadí, které je svojí kvalitouv "pod cenou"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.185 (?), 15.9.2009 15:29

Ma tu niekto vyžínač SPARTA 250 TR? Čo je to za mašinku a čo od néj môžem čakať?

Ďakujem  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.61 (?), 15.9.2009 21:29

Těch zkušeností mám víc. A vzhledem k ceně a záruce se k nářadí chovám jinak než ke "značkovému". Nechci se hádat, ale pokud někde koupím kvalitní za slušnou cenu, tak tam jdu zase a pokud koupím tzv. značkové a mám smůlu na náladu pracovníka (v pondělí je nasr.. a v pátěk se už vidí doma a žádné ISO to neovlivní) a posléze odborníka v tzv.značkovém servise, tak už tam nejdu.

 A k Lídlu: jeho marketing jsem nikdy nestudoval a ani jsem neměl potřebu. Nejsem z těch co jsi jdou koupit rohlíky a odejdou s pilou a naopak.

Můj nátor je, že značka dnes již moc neznamená a že i za slušné peníze můžete narazit na kvalitní zboží.A naopak za těžké peníze můžete koupit jen starosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.244 (?), 16.9.2009 21:07

Pro 3 83 jen malý poznatek z těchto for, asi je nečtete všechna nebo neůplně protože v mnoha příspěvcích jsem se dočetl že mnoho majitelů míchá směs pomocí injekční stříkačky a co se mého pohybu na tenkém ledě týče mám rád změnu a různorodost názoru, ty na značkové stroje většina už zná, samozřejmě že jsou nej nej ale je také spousta majitelů obyč věcí a také je zajímají zkušenosti ostatních, Žádosti o rady s poruchama či obsluhou značkáču je zde veliké množství ale o rady se stroji za pár šupů se zde moc nesetkávám, proč asi?Dle mě proto že budto majitelé kupují tyto stroje s vědomím že až se rosypou tak pořídí jiný a jsou s tím dopředu srozuměni nebo se bojí zde negativních narážek a hodnocení od majitelů profi techniky a proto se zde raději nedotazují. KP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 16.9.2009 23:52

Pane 45.244 KP, asi jsem to nenapsal úplně ideálně tak to zkusím s odstupem času ještě jednou.

To s tou stříkačkou (přestože jste ji ve svém příspěvku zmínil) jsem nemyslel přímo na Vás, uváděl jsem to jako jeden z extrémů se kterými nesouhlasím, nedělám to tak a nikdy jsem žádný problém s mícháním paliva nezažil.Považuji to za zbytečný způsob dávkování a citlivější lidé jej můžou začít ze strachu používat u značkových přístrojů po přečtení podobných příspěvků jako byl ten Váš. Váš příspěvek vyzněl tak, že levný stroj si nechá líbit cokoliv a drahý značkový je při sebemenší chybičce obsluhy hned zničený. Oba víme že je to nesmysl. Nesouhlasím s tím, že obsluha a údržba značkových strojů je složitější než těch ostatních.  Před nedávnem jsem viděl na vlastní oči vysokoškolsky vzdělaného člověka míchat benzín do značkového křovinořezu. Vzal 5l kanystr a odhadem tam vyklopil dávku oleje stylem " tak tam ještě trochu dáme ne?" Třeba sem za čas bude psát o radu a přispěje "zcela objektivně" do řady jiných umělců se "značně poruchovými značkovými stroji."

Zdejší příspěvky čtu naopak velmi pozorně a tak je mi jasné, že jste zastánce co nejlevnějších řešení. Nic proti tomu nemám, ale uvědomte si, že Vy jste dlouholetý praktik a poradíte si sám s čímkoliv, ale toto fórum čte velká spousta lidí, kteří stroj v životě nedrželi v rukou. Není nejmenší důvod je odrazovat za každou cenu ať už od levných či drahých strojů.Každý si vybere sám.Jde jen o to psát sem objektivní zkušenosti s různými stroji. Sám vidíte na příkladu souseda, který si zřejmě sám ani nezaváže tkaničky u bot, že někoho musíte doslova vést za ruku. Pokud nemá za souseda někoho jako Vás a koupí si stroj např. přes internet bez servisního zázemí, bude zoufalý. No a zde se může včas dozvědět, na co si dát pozor. Rozhodně ale nesmí získat pocit, že do levné mašiny může nalít cokoliv a ona to sežere a do značkového stroje se nedoplatí za cokoliv.Tak to prostě není.

To, že si někdo vybere stroj s tím, že ho po použití zahodí je každého věc.Kde ale budeme mezi těmi odpadky za pár let žít pokud by to tak dělal každý teda nechápu.

Proto si myslím, že příspěvky pana JS k tomuto tématu v tomto vláknu jsou zcela na místě a srozumitelné, není k nim v tomto případě moc co dodat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 17.9.2009 8:04

Pro mne je dávkování oleje stříkačkou nejrychleší a "nejčistčí". Používám deckovou. U odměrek zůstává část oleje na stěnách, musí se vyplachovat, už jen pro čištění a uložení. Stříkačkou nasaju a vytlačím do benzínu. Píst setře ze stěn olej a v podstatě co nasaju to vytlačím. Jeden dílek "přes" neřečím. Pak nasaju z kanistru benzín, ten "propláchne" stříkačku vytlačím zpět a je namícháno. Netvrdím, že je k dávkování nutno přistupovat moc "vědecky", ale míchat "od oka" je pro mne když nic jiného mrháním oleje. Berte to prosím jen jako moji zkušenost a kdo máte jiný rychlý a měřený způsob dávkování podělte se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika