Motor Jikov nastavení hladiny u karburátoru



host - 105.8 (?)
16.6.2010 21:44
Tak samozřejmě, že návod je psaný tak aby "se do toho nevrtal nikdo, kdo nemá patřičné vybavení a znalosti, protože by nejspíš nadělal víc škody, než užitku". Jinak pokud hladinu umějí nastavit ve výrobě, proč by ji nebylo možno nastavit znovu při její změně?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 178.235 (?), 15.6.2010 10:24

Nápad vybavovat plovákové komory kontrolním nálitkem nebyl hloupý.Po sundání komůrky hladina poklesne a podle odlitku je možné vysledovat provozní hladinu(nesmí se nic rozlít).Jinak stačí vyznačit(vyrýt)si ji alespoň ryskou.Naštěstí mám ze starého karb.kontrolní vaničku s okénkem.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.73 (?), 15.6.2010 14:46

Dík za inspiraci. Na něco podobného jsem se chystal, ale ještě jednou jsem se podrobně podíval na jehlu v jehlovém ventilu. Kužel byl dobý jen udělaný mimo osu jehly. Jehla tak netěsnila a s hladinou karburátoru jsem si mohl hrát do podzimu. A se stejně špatným palivovým kohoutem který sice málo, ale také pídíl bylo neštěstí hotové. Tak jsem oboje koupil nové a budu se modlit, že to tentokrát dopadne lépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 198.13 (?), 16.6.2010 20:41

V návodu pro motory Jikov (je i zde ke stažení) píší, že plovák je nastaven od výrobce a nedá se regulovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.8 (?), 16.6.2010 21:44
Tak samozřejmě, že návod je psaný tak aby "se do toho nevrtal nikdo, kdo nemá patřičné vybavení a znalosti, protože by nejspíš nadělal víc škody, než užitku". Jinak pokud hladinu umějí nastavit ve výrobě, proč by ji nebylo možno nastavit znovu při její změně?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.117 (?), 17.6.2010 21:27

Pokud má motor 30 let tak je nutné některé díly vyměnit. A pokud mezitím výrobce obměnil poněkud konstrukci např. jehlového ventilu, tak se bez nového nastavení karburátoru neobejdete. Nová jehla je asi o 1 mm kratší a potom je hladina benzínu o několik mm vyšší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika