Motor 50ccm a karburátor Zama - závada



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?)
18.6.2008 23:05
Na tento příspěvek jsem narazil až teď, tak pouze napíšu svou zkušenost pro ostatní se stejnou závadou. Měl jsem tento karburátor na uvedené pile. Během dvouhodinového řezání pila najednou přestala táhnout a začala se chovat stejně, jako popisuje pán v prvním příspěvku. Nešla za nic na světě seřídit. Servisák stihlu mi řekl, že tato pila, kterou na přelomu 80´a 90´ let měli snad všichni pracovníci jihočeských státních lesů, měla s tímto karburátorem velké problémy, takže se na počátku 90´ let hromadně měnily za karburátory walbro. Údajnou příčinou nefunkčnosti prý bylo plastové víčko na straně přívodu paliva, které netěsnilo. Když mi toto nezávisle potvrdil i tehdejší lesák, který měl stejnou pilu, nechal jsem si tillotson vyměnit za walbro, a od té doby pila zase šlape. Takže možná by stačilo pouze nechat vyfrézovat nové víčko a naletovat do něho trubičku pro přívod paliva.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 255.138 (?), 6.9.2007 16:33, zobrazeno: 17794x
Dobrý den, mám motor asi 50ccm (přesně jsem to zatím neměřil) neznámého původu. Motor byl suchý, dlouho neběhaný. Po prvním nastartování se rozběhl slušně, po nějaké době nechtěl do otáček a teď už běhá jen s hodně vyšroubovanými šrouby L a H na půl plynu. Po přidání se dusí. Po rozebrání karbubátoru jsem zjistil hodně nabobtnalou membránu čerpadla. Membrána jehlového ventilu i samotný ventil vypadá v pořádku, karburátor se nedá profouknout. Karburátor je typ ZAMA C1Q M26, průměr 16mm. Chtěl bych se zeptat, jestli u uvedeného typu tato závada nastává, nebo je chování motoru způsobeno něčím jiným? Také jestli jsou membrány pro tento typ dostupné? Mám z "domácího vrakoviště" ještě Tillotson 19 mm a uvažuju ho tam naroubovat. Třeba by se zvedl i výkon.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?), 6.9.2007 18:15
Přsvečte se jaště zda se motor nepřidřel. Nenbrány vydrží hodně, zpravidla přežijí celou životnost stroje, ale deší odstavka a vyschnutí jim může škodit vyýce než častý provoz. také ne ně má vliv použití správného oleje do benzínu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 255.138 (?), 6.9.2007 20:21
Tak jsem zbastlil přechod na toho Tillotsona a s ním běží dobře. Takže závada je určitě v karburátoru. Mě taky zatím nikdy žádná membrána neodešla, ale tahle je skutečně zkroucená a nabobtnalá hodně. Proto se ptám i s typem karburátoru, jestli třeba nebyla nějaká vadná série. Ten motor je z bazaru, ležel tam několik let a říkali, že je skoro nový. Tohle může být důvod, proč se ho někdo zbavil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?), 18.6.2008 23:05
Na tento příspěvek jsem narazil až teď, tak pouze napíšu svou zkušenost pro ostatní se stejnou závadou. Měl jsem tento karburátor na uvedené pile. Během dvouhodinového řezání pila najednou přestala táhnout a začala se chovat stejně, jako popisuje pán v prvním příspěvku. Nešla za nic na světě seřídit. Servisák stihlu mi řekl, že tato pila, kterou na přelomu 80´a 90´ let měli snad všichni pracovníci jihočeských státních lesů, měla s tímto karburátorem velké problémy, takže se na počátku 90´ let hromadně měnily za karburátory walbro. Údajnou příčinou nefunkčnosti prý bylo plastové víčko na straně přívodu paliva, které netěsnilo. Když mi toto nezávisle potvrdil i tehdejší lesák, který měl stejnou pilu, nechal jsem si tillotson vyměnit za walbro, a od té doby pila zase šlape. Takže možná by stačilo pouze nechat vyfrézovat nové víčko a naletovat do něho trubičku pro přívod paliva.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 19.6.2008 6:30
Dělaly se s tím různé pokusy, ale pro podmínky profi z důvodu spolehlivosti byla výměna nejlepší řešení.Profesionálové, kteří tehdy přešly na HQ, nechápali, jak jsou pily bezproblémové. Ale tomu se nevyhne asi žádný výrobce, Sachs Dolmar 115i měl problém s klikovkou v určité výrobní sérii z této doby, příliš tvrdý materiál a praskaly.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika