Marunaka TH43 DX - chudá směs?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 178.197 (?) 
14.7.2007 14:50
Moje potíže neberou konce. Dnes jsem s opraveným strojem poprvé váženěji pracoval. Vyskytl se nový problém. Na teplém motoru (cca po 20 minutách práce) se mi stává, že při přechodu motoru z plného výkonu na volnoběh (po odstavení plynu) motoro občas neudrží volnoběh a zastaví se. Nesetkal se s tím někdo z vás? Servis mi vyměnil píst i válec, nenapadá mne, co by tohle chování mohlo způsobit. Po takovém zastavení motoru lze motor nastartovat a na volnoběh drží otáčky krásně. Já s z toho picnu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 14.7.2007 19:19
To může být z několika důvodů.
Nechci vás nějak strašit, ale ty časté jsou: špatně vyštelovaný karbec, dokroucené membrány vlivem špatného benzínu a začátek vydírání pístu vlivem špatné pohonné směsi.
Zkuste to ukázat servisákovi co vám to opravoval, co vám na to řekne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.197 (?), 14.7.2007 19:34
Do servisu to samozřejmě odvezu, ale jen pro mne: o jaké membrány jde? Karburátor se na těchto motorech snad ani nedá seřídit, jedině výška šoupátka, jinak nic.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.197 (?), 14.7.2007 22:35
Aha - vždyť je tam membránový karburátor. Nevíte kolik může oprava stát? Případně celý nový karbec? Pan Nováku, nejste náhodou z Brna či okolí? Rád bych Vás měl za servisáka...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 14.7.2007 23:00

V Brně máte např:

Jaroslav Toninger Mírová 15 Brno PSČ: 618 00
tel.: 548531294 fax: 548531394 Email: servis@gardentech.cz

Ale myslím si, že by ve vašem případě bylo lepší navštívit servis který vám to opravoval a doporučuji vám řídit se radami co vám řeknou. Oni totiž ručí za svoji práci a budou rozhodovat zda se jedná o opravu záruční či nikoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.197 (?), 15.8.2007 22:56

Příběh se šťastným koncem: v servisním listu stojí: seřízení a vyčištění karburátoru. Dnes jsem s tím strojem konečně souvisleji pracoval. Plevel zatím vyrostla do takových rozměrů, že to strunou nešlo sekat. Přehodil jsem čtyřzub a šlo to nádherně. Silný motor byl znát. Ačkoliv jsem si s tímto strojem užil své, koupil bych znova ten samý.

Moje trápení začlo tím, že se stroj přidřel. Dnes je jasné, že to bylo špatnou směsí. Jestli za to může špatný benzin, který se v té době prodával, anebo olej OMV který nebyl v kvalitativní třídě která je uvedena na obalu, už asi nezjistím. Podstatné je, že stroj pracuje jak má k  mé spokojenosti.

Moje závěrečná poznámka je tu pro všechny, kteří tohle trápení sledovali a udělali si závěr, že Marunka nic moc kva kva kvalita. Můj závěr je, že Marunaka je dobrá volba, ale pokud ji ublížíte, tak vás čeká servis, servis a zase servis. Za to ale Marunaka nemůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika