Malotraktory - srovnání Vari, Dakr a Robot - máte někdo zkušenosti?



MirekCh - (11) - 249.3 (?)
9.4.2008 10:02

Vari systém již máme víc jak 10let.  Orba obdělané půdy je bez problému, je jen potřeba dobře nastavit pluh a pak můžete orat skoro jednou rukou(to platí pro půdu s přibližně stejným odporem). V místech, kde přejíždíte více ušlapanou půdu je potřeba pohlídat pluh, aby nezajel hlouběji, protože při dalším řádku pluh tuto nerovnost kopíruje a zajede zase hlouběji. Síly má stroj dostatek, dokonce se mi už podařilo ulomit nastavovací díl mezi pluhem a strojem, takže větší tažná síla Vari by asi neměla význam, jedině za předpokladu zesílení této nastavovací části pluhu. Na travnaté plochy je to slabé, snad orat jen za mokra s dobrým předřezem před pluhem. Co se týká rotavátoru, tak práce je po určité praxi s tímto zařizením velice pohodová i při záběru rotavátoru vice než metr. Sekačku mám bubnovou, ta si žádá asi nevíce oprav. Talíř se časem zvlní, do pojezdu se namotává tráva a plastové kryty pojezdu se poškodí. Každopádně na konci roku odstraním týto problémy a na jaře je to zase v pohodě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
            
durkovic - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (121) - 23.222 (?), 6.4.2008 19:01

štrkovu zeminu zrotavarujete s 6HP motorom uplne v pohode, mam tecumseh centura 60 OHV na rotavarore ktorý má šnekový náhon, prenos výkonu cen suchu lamelovú kuželovu spojku. nemám žiadny problem rozbyť ani nepooranu štrkovú zem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 110.159 (?), 7.4.2008 19:33

Máme zánovní sestavu Vari: jeden z posledních dvoutaktů Jikov, lištovou sekačku, oraní, rotavátor, mulčovač, vlečku...

Pokaždé, když s tím vyjedu, tak se něco uklepe, nebo urve. Motor je hlučný, vybruje a dost žere, Převodovka má krátkou řadící páku, když jedu s vlekem, rozjedu se na jedna, musím zastavit, vystoupit, přeřadit, znovu se rozjet...

lištová sekačka se neustále zanáší trávou, při použití musím přehazovat převodovku, ovladání spojky pro pojezd je pro kulturistu a lanko dlouho nevydrží...

motor při sundávání není za co chytnout-párkrát se mi stalo, že při sundávání motoru se vypojil nožový kontakt od zapalování

přívěsný vozík je na svůj objem hodně těžký a kdejakej kutil by vyrobil lepší. jezdit s ním je dost nebezpečné, zatáčení díky absenci diferáku a dlouhým řídítkům je akrobatický výkon, kdy musím řídítka vysunout asi a metr od sedadla. docela hrozí vypadnutí ze sedadla a nechat se převálcovat plechovou vlečkou. mimochodem je vlečka originál vybavená světlama původně určenýma pro bicykl. kam zapojit konektor od vlečky výrobce jaksi nedomyslel..když to shrnu: výrobce použil kvalitní ocel, ale jinak je to DODO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.107 (?), 7.4.2008 20:58

Již řadu let je k dostání a montuje se prodloužená řadící páka na převodovku, nebo existuje neoriginální díl řazení na řídítka, takže máte možnost zakoupit jednu z variant. Řazení rychlostních stupňů za provozu stejně výrobce neuvádí a naopak říká, že při každé změně rychlosti je třeba zastavit. Pokut hledáte něco na uchopení motoru od strany zapalování, tak hned pod ním je výlisek z plechu k tomu určený. Takže levá ruka pod zapalování a pravá pod řídítka- výfukem od sebe. O lanku nic moc nevím, protože mám stále originál z roku 91 a už tenktát pojezd v pohodě vypínala třinástiletá holka. Snad by neškodilo bowden namazat a vůbec trochu té údržby. Kam napojit osvětlení? Prohlédněte motor a třeba najdete černý drát ukončený červenou nebo žlutou bužírkou a na něm při chodu motoru naměříte napětí. Možná bude schován tak pohledejte. Celý světla jsou stejně na nic, viz podmínky provozu na poz. komunikacích pro tento stroj. S tím zatáčením nechápu oč vám jde, protože u jakéhokoli jednoosého stroje budete mít velice obdobné problémy. Buďte rád, že nemáte přenos na kola ala Mountfield a podobní, protože by se vám moholo stát, že vás to vystřelí než zaberou odě kola jak Gagarina ze setačky. Je třeba vyzkoušet i jiné stroje. S Vari se dle výrobce má jezdit s vozíkem se zaplou uzávěrou volnoběžek. Já to nedělám, ale nenechám to dojít do funkce volnoběžky, kdy klapou západky, protože se odírá hříbek volnoběžky i západky a potom dobře neplní svou funkci a vyskakují nebo nezaskakují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.190 (?), 7.4.2008 23:00

Předchozí článek, doporučil bych pánovi kolečko plus kosu a nebude mít takové starosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
antoninkouba - (10) - 51.161 (?), 8.4.2008 9:02

Souhlasím s tou kosou i s tím kolečkem, jsou lidé, kteří kvůli své nedokonalosti říkají, že je to strojem, ale opak je pravdou.Dle mého názoru jsou tyto stroje při minimální údržbě schopny pracovat mnoho let.Terru mám již 5 let a jsem s ní maximálně spokojen.Je to rukama!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MirekCh - (11) - 249.3 (?), 9.4.2008 10:02

Vari systém již máme víc jak 10let.  Orba obdělané půdy je bez problému, je jen potřeba dobře nastavit pluh a pak můžete orat skoro jednou rukou(to platí pro půdu s přibližně stejným odporem). V místech, kde přejíždíte více ušlapanou půdu je potřeba pohlídat pluh, aby nezajel hlouběji, protože při dalším řádku pluh tuto nerovnost kopíruje a zajede zase hlouběji. Síly má stroj dostatek, dokonce se mi už podařilo ulomit nastavovací díl mezi pluhem a strojem, takže větší tažná síla Vari by asi neměla význam, jedině za předpokladu zesílení této nastavovací části pluhu. Na travnaté plochy je to slabé, snad orat jen za mokra s dobrým předřezem před pluhem. Co se týká rotavátoru, tak práce je po určité praxi s tímto zařizením velice pohodová i při záběru rotavátoru vice než metr. Sekačku mám bubnovou, ta si žádá asi nevíce oprav. Talíř se časem zvlní, do pojezdu se namotává tráva a plastové kryty pojezdu se poškodí. Každopádně na konci roku odstraním týto problémy a na jaře je to zase v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.102 (?), 9.4.2008 11:50

Zdravím a díky za rady. Plech na držení motoru nemám, budu ho muset koupit a namontovat. Dá se koupit na netu.

Prodlužovalo na řadící páku jsem na netu nenašel. Máte někdo nějaké foto? Chtěl bych si ho vyrobit sám. (na poválečné fréze, co se startovala koženým řemenem jsme měli řazení sériově u řídítek) Spojka v převodovce jde v klidu stroje mačkat lehce, ale když jsou kola v záběru např. do kopce, zmačknout nejde.

Jo a aretace páčky už taky nefunguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.98 (?), 24.4.2008 16:09

Zdravím,

dočetl jsem se zde, že AGZAT vede nad Vari stroji (jednou) převodovkou pro vše a jeho využitelností s příslušenstvím k Vari. Jsou nějaká negativa? Tedy kromě toho, že je to firma zahraniční a že jeho zastoupení, servis bude oproti Vari méně dostupný. V diskusi se ještě objevilo několikrát, že univerzálnost AGZATové převodovky by se měl letos změnit ve prospěch VARI?! Můžete k tomu zde něco napsat? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.118 (?), 25.4.2008 9:20

Já bych to asi srovnával trochu jinak. Orat s Vari nebo rýt rýčem? Jednoznačně rýt rýčem. Dřina stejná ale rýčem poryju do hloubky 15 až 20 cm, což je s Vari nerealizovatelné, tak 5 cm.  Hrabat s Vari nebo hráběmi? Výkon stejný ale hrábě stojí nějakou stovku, Vari několik desítek tisíc. Rotavátorovat s Vari nebo kopat motykou? Výkon stejný, motyka stojí nějakou stovku, Vari několik desítek tisíc. Vozit něco s Vari nebo ručním vozíkem? Výkon stejný, ceny zase podstatně rozdílné. To samé platí pro ty různé Tery, Robi, Mountfildy a další hovadiny. Agzat už je trochu výkonnější a praktičtější. Ale pořád je to jen na dřinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 25.4.2008 10:16

Zde najdete jeden z důkazů,  že nemáte pravdu. https://www.zahrada.cz/forum/mala-mechanizace/technika-orby-18722/?retezec=vari%20pluh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika