Levnější traktůrek nebo dražší sekačka



host - 208.166 (?)
7.1.2010 19:23
Moc mě mrzí že se zde mnozí dopisovatelé snaží zpochybnovat taraktory v základním provedení a mnozí z nich vycházejí jen z doslechu a z dohadu, jelikož vlastním pár let traktor tzv.v základu a bez jediné závady a kupovaný už jako použitý tak bych se rád nechal poinformovat jaký rozdíl je v tom základu za 30000 oproti vybavenému za 60000? Bavme se o podstatných věcech jako je motor, rám,sekací ústrojí, kapotáž,kola nápravy, převodovka,v čem se tyto traktoryod sebe liší?Pokud někdo napíše že ložiskama v kolech tak to bude asi všechno a ještě možná né u všech značek, základ je totiž u všech stejný, doplácí se jen za luxus a pohodlnost
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 7.1.2010 14:29

Zdravim, říká se "je lepší blbě sedět než dobře stát", ale na tom reidru se bude dokonce sedět dobře, ale teď vážně. Samozřejmě kupte traktor nebo reider, já osobně bych raději na pozemek o rozloze 2000m2 volil mechanickou převodovku, protože lacinější hydra moc nevydrží, olej se zahřeje a přestane to jezdit, navíc si řeknete že sem - tam něco přitáhnete na vozíku a vyšší zátěž hlavně při vyšších teplotách není pro hydropřevodovku právě to nejlepší. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.33 (?), 7.1.2010 16:06

Díky za poznatky a názory.Jak jsem si zjistil, tak HQ CTH 126 nemá kola v ložiskách.Je to nejlevnější traktor z produkce HQ, takže je asi pravděpodobné, že kvalita kopíruje cenu.

Rider XF 140 HD(s hydrostatem) má dle sdělení Mountfieldu kola s ložisky.Rider je silnější, asi lépe manevrovatelný v zahradě než traktor a taky skladnější do garáže..Zatim se přikláním k rideru a jelikož je to Castel Garden, tak věřím,.že to snad bude stroj spolehlivý.Zahrada 1500 m2 -rovina, musí být pokosená raz-dva.Servis je dostupný..Co se týče využití dovozu materiálu, tak toto nepotřebuji, hydrostat bude lepší pro dámy...

Dotaz na příspšvek xxx.  209.2- těch 13 k výkonu rideru je dostatečné na 100 kg chlapa?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.2 (?), 7.1.2010 17:36

To som asi ja ten 209.2. Ja som tento rider kúpil práve preto, že má silnejší motor a ja mám pozemok čiastočne aj vo svahu. Sám mám 95 kg a niekedy pri kosení vozím na kolenách aj 20 kg dcéru a nezbadal som žiadne zakolísanie výkonu, takže je to podľa môjho názoru OK, dokonca mi to ťahalo do toho kopca aj s valcom vzadu (dal som si tam ťažné), vtedy som už záťaž na motor trochu cítil. Zatiaľ mi to ide OK, mám to iba rok, ale som spokojný, treba všetko skosiť naraz a potom nasadiť na bubon hadicu a vyčistiť to, aby tam neostávala stará tráva, ktorá tam hnije a nalepuje potom aj novú - ale to je záležitosť všetkých kosačiek. K tomu mám ešte malú motorovú kosačku, na kosenie častí, kde sa rider nedostane, ale využívam ju naozaj minimálne, nakoľko ten rider je veľmi obratný a dostane sa aj tam, kde by to človek nepredpokladal, je to naozaj také kosenie hrou. Veľa zdaru...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 239.112 (?), 7.1.2010 18:05

Co to je za model od Mountfield, který ten soused stále svařuje a pořád opravuje. To je asi hned několik značek zahradních traktorů v Evropě k ničemu pro které vyrábí Castel Garden. Beztak si koupil nějaký základní model za 30.000 Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.101 (?), 7.1.2010 18:23

model nevim ale je to to nejlevnější co měli

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.166 (?), 7.1.2010 19:23
Moc mě mrzí že se zde mnozí dopisovatelé snaží zpochybnovat taraktory v základním provedení a mnozí z nich vycházejí jen z doslechu a z dohadu, jelikož vlastním pár let traktor tzv.v základu a bez jediné závady a kupovaný už jako použitý tak bych se rád nechal poinformovat jaký rozdíl je v tom základu za 30000 oproti vybavenému za 60000? Bavme se o podstatných věcech jako je motor, rám,sekací ústrojí, kapotáž,kola nápravy, převodovka,v čem se tyto traktoryod sebe liší?Pokud někdo napíše že ložiskama v kolech tak to bude asi všechno a ještě možná né u všech značek, základ je totiž u všech stejný, doplácí se jen za luxus a pohodlnost
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.101 (?), 7.1.2010 21:12

taj já jsem si připlatil za plnoprůtokové olejové mazání, protože mám zahradu ve svahu, a to není luxus, ani pohodlnost, jen neznalost mám motor, který vydrží, pokud by někdo nevěděl tak to funguje jako motor v osobním autě, má olejové čerpadlo a mazací kanály,  kdežto ty "obyčejné" motory mažou jenom tak, že kus plechu rostřikuje olej po klikové skříni a při jízdě ze svahu motor jede na sucho a životnost motoru se podstatně snižuje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.166 (?), 8.1.2010 11:10
Souhlasím že motr do kopců by měl mít tlakové mazání, do mírného svahu se ještě obejde s rozstřikem, já jsem ale myslel dovybavení jako je palivoměr, elspouštění sekání, signalizace naplnění koše, různé držáky na lahve a podobně za které se připlácí celkem dost ale vlastní sekání to neovlivní
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.33 (?), 8.1.2010 17:56

Souhlasím s Vámi, že je spousta doplňků na traktorech, které nejsou podstatné pro kvalitu sekání.Na druhou stranu je koupě traktoru větší investicí na více let, takže nějaký nadstandart se později může hodit.Co se týče HQ CTH 126-základ.model, tak ten jsem chtěl původně koupit, ale po přečtení názorů a diskuzí na netu nechci zbytečně riskovat špatnou koupi.Loni jsem např.koupil vysavač listí ALKO (před tím jsem měl Toro) a dnes lituji, že jsem nekoupil Toro.Šetřil jsem na nepravém místě... Děkuji za informace, názory a zkušenosti, které jsou pro mne důležité ve fázi rozhodování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika