Lepší křovinořez - který?



host - 182.202 (?)
21.7.2010 15:58

Pánové, dohadujete se tu o tom, jestli paní zvládne silný a těžší křovinořez? Osobně ze zkušenosti z mé lesnické praxe jsem doporučil Hsq. 335 RX a zmínil jsem se o Stihlu FS 450,který je pro manžele dražší a silný profi. Nebál bych se koupit 450 ku. Minulý týden k nám na revír nastoupil mladý pár na ožínání trávy kolem stromků. Dvaadvacetiletá holčina, žádná boubelka, ani kostlivec to není, tak akorát. Pozor ta s 450 kou seče! Když jsem se jí ptal na její dojmy a zážitky první den, myslela si, že si z ní dělám srandu. Ani jsem se jí nedivil, protože jí nikdo nenastavil popruhy, které má 450 ka jako vestu, což Vám perfektně rozloží váhu na celé tělo.Nůž, nebyl nůž, ale motyka. Musím říci, že mě ze sečení záda tak nebolí, jako ruce. Nůž jsem jim nabrousil. Popruhy jsem jí nastavil, zavěsil jsem na ní křoviňák a ladily jsme. Dnes dopoledne jsem za nimi zajel do lesa na čumendu, jak to jde? Po týdnu práce, co předvedla, jako ženská, smekám.posekaná slušná plocha, stromky neposečené a pruhy místo 60cm jsou skoro metrové z každé strany stromku. Plochu sekala ona, protože kluk dělá jinde, abych nechválil ženskou, jak je dobrá a při tom by plochu sekali oba. To ne! Nože si kluk ostří sám. Záda jí nebolí a pochvaluje si výkon křov.a na váhu si zvykla, protože,ani nemá možnost srovnání lehčích křov. Pokud si manželé koupí tento model, který máme hodně odzkoušený mnoha lidmi, nebo mnou doporučenou Stihlku FS 350 ku. Koupí si stroj, který jim bude sloužit dlouhá léta, jestli-že se o něj budou dobře starat. Doma si se 450 kou seču všechno (2 zahrady, soukromý pozemek, dolaďování se strunou aj) Plochu, kterou se slabším křovinořezem budete sekat určitou dobu, silný křov. Vám ji o dost zkrátí a hlavně máte výkon. Vím, o čem píši, když se řekne sekání nedopasků na pastvě, protože pár kusů dobytka máme. Ono se na pastvě mlátit 6 h, nebo se silným strojem skoro 4 hodiny. No nevím, co je lepší. Určitě doporučuji objet pár prodejců ve Vašem okolí a stroje si omakat a poradit se sprodejci. Přeji šťastnou ruku při výběru. S pozdravem   Roman!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.250 (?), 20.7.2010 15:18

Je uplne jedno či dvoj, štvortakt alebo 4mix v týchto triedach všetky trasú a to tak že fest.Také info že 4štvortakty trasú menej a sú podstatne tichšie - niekoľkokrát som to tu čítal.Len by ma zaujímalo prečo tabuľky hovoria niečo iné.

Tabulky říkají něco jiného, protože uvádějí pouze akustický výkon, přičemž neuváděný akustický tlak vypoví o hlučnosti více. Dále záleží i na podílu basových složek či výšek. To se z tabulek prostě nedozvíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 254.228 (?), 20.7.2010 14:17

Odporucil by som JONSERED BC 2236. Je to obdoba HUSQUARNY 335Rx, len v cervenom. Dostatocne prislusenstvo. CENA cca 14.000 Kc. Dostatocny VYKON 1.6 kw  = 2.2 hp. /pod 2.1 hp by som inak urcite nesiel, nie je dobry pocit, ked chcete nieco skosit a kosa nevladze/. Max otacky 11 500/min. HMOTNOST iba 6.2kg. Na dobrych popruhoch je radost s nou robit.
Pri kupe som sa rozhodoval medzi nejakymi typmi Stih, Husquarny a Jonsered. Stihl FS 130 je trochu slaba, na zvazenie bola este FS 350 ale ta je zas tazka a draha. Nakoniec vyhrala Jonsered. Chlapik v serioznej predajni, ktory sa v tom vyzna, mi povedal, ze rozdiel medzi Jonsered a Husquarnou je v podstate iba vo farbe a trochu v prevedeni. Vsetko v Jonseredke je znacky Husquarna. Mam ju cca 3 roky. Davam jej zakladny servis, vzdy po praci ju vycistim. Kosim na rovine i v prudkych svahoch. Trojzuby noz je velmi dobry pri silnejsej trave, hrubsom poraste a malych stromcekoch. Este ma nesklamala. Ani dokonca vtedy, ked som omylom nalial olej do nadrze. Chvilu isla, potom zacala dymit a potom zdochla. Vylial som olej, dal benzin mix a problem bol chvilu ju nastartovat. Jak nakopla, isla zas jak blazniva. Takze mozem len vrelo odporucit. Nie je potrebne platit zbytocne vela za Stihl alebo Husquarnu. Neskor som si kupil aj retazovu pilu od Jonsered. Tiez poloprofesionalny stroj. Uz toho zrezala kopec. Vsetko bez problemov, iba ked je studena tak nechytne na 2 ci 3 krat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 20.7.2010 15:34

Nic proti BC 2236, ale porovnal jsem si dost důkladně HQ 335RX a MS 340, který má stejný uváděný výkon, ale v praxi je rozdíl v otáčkách(11500 a 13500) a tím skutečně odvedený výkon značně jiný, spotřeba je taky rozdílná, ale to zde není až tak velký problém. Já pořád vidím problém v tom, že na takovou práci musí být dostatečně výkonný stroj, který bude mít potřebné rezervy a ne to brát tak, že to stačí. Stačí je výraz pro řešení jednorázové situace s tím, že na závěr konstatuji, stačilo to. Ale ne mít stroj, který bude na hranici a jednou to stačit bude, jindy ne. Potom to bude muset dotáhnout obsluha, ale jak ta bude dlouho stačit... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 118.44 (?), 21.7.2010 12:08

Tady jsem našel ten tolik diskutovatelný i test ale tentokrát s křoviňáky, nemusíte ho brát vážně ale za shlédnutí stojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.202 (?), 21.7.2010 15:58

Pánové, dohadujete se tu o tom, jestli paní zvládne silný a těžší křovinořez? Osobně ze zkušenosti z mé lesnické praxe jsem doporučil Hsq. 335 RX a zmínil jsem se o Stihlu FS 450,který je pro manžele dražší a silný profi. Nebál bych se koupit 450 ku. Minulý týden k nám na revír nastoupil mladý pár na ožínání trávy kolem stromků. Dvaadvacetiletá holčina, žádná boubelka, ani kostlivec to není, tak akorát. Pozor ta s 450 kou seče! Když jsem se jí ptal na její dojmy a zážitky první den, myslela si, že si z ní dělám srandu. Ani jsem se jí nedivil, protože jí nikdo nenastavil popruhy, které má 450 ka jako vestu, což Vám perfektně rozloží váhu na celé tělo.Nůž, nebyl nůž, ale motyka. Musím říci, že mě ze sečení záda tak nebolí, jako ruce. Nůž jsem jim nabrousil. Popruhy jsem jí nastavil, zavěsil jsem na ní křoviňák a ladily jsme. Dnes dopoledne jsem za nimi zajel do lesa na čumendu, jak to jde? Po týdnu práce, co předvedla, jako ženská, smekám.posekaná slušná plocha, stromky neposečené a pruhy místo 60cm jsou skoro metrové z každé strany stromku. Plochu sekala ona, protože kluk dělá jinde, abych nechválil ženskou, jak je dobrá a při tom by plochu sekali oba. To ne! Nože si kluk ostří sám. Záda jí nebolí a pochvaluje si výkon křov.a na váhu si zvykla, protože,ani nemá možnost srovnání lehčích křov. Pokud si manželé koupí tento model, který máme hodně odzkoušený mnoha lidmi, nebo mnou doporučenou Stihlku FS 350 ku. Koupí si stroj, který jim bude sloužit dlouhá léta, jestli-že se o něj budou dobře starat. Doma si se 450 kou seču všechno (2 zahrady, soukromý pozemek, dolaďování se strunou aj) Plochu, kterou se slabším křovinořezem budete sekat určitou dobu, silný křov. Vám ji o dost zkrátí a hlavně máte výkon. Vím, o čem píši, když se řekne sekání nedopasků na pastvě, protože pár kusů dobytka máme. Ono se na pastvě mlátit 6 h, nebo se silným strojem skoro 4 hodiny. No nevím, co je lepší. Určitě doporučuji objet pár prodejců ve Vašem okolí a stroje si omakat a poradit se sprodejci. Přeji šťastnou ruku při výběru. S pozdravem   Roman!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 41.2 (?), 21.7.2010 13:26

HONDA 425  - milá paní, mám stejný problém s výběrem křovinořezu. na můj dotaz z kamenném obchodě mi doporučili HONDU 4285 cca 11 tis. vč. přísl. tj.struna, kotouč,popruhy, brýle a záruka 5 let. Prosím přítomné diskutující o jejich názor na tento stroj. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 21.7.2010 14:58

Jestli chcete sekat stejně intenzívně, jako tazatelka - telé, tak si uvědomte, že byste měl k dispozici cca 0,8kW výkonu a stroj, který není na takovou práci určen. Výrazem farmářský se může snad honosit díky kvalitě provedení, ale ne tím, co potřebuje farmář sekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 118.44 (?), 21.7.2010 16:10
Mě by spíše zajímalo co znamenají udávané otáčky, jestli otáčky motoru nebo otáčky pracovního nástroje.Protože jestli jsou to otáčky motoru tak nástroj je může mít stejné či rozdílné podle převodu úhlové hlavy.A v tom případě by ty otáčky nebyly zase tak důležité jako celkový poměr otáček výkonu, převodu a kroutícího momentu toho konkrétního stroje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.39 (?), 21.7.2010 17:29
Otáčky jsou alfa omega při sečení. Zkuste porovnat stejný nástroj při otáčkách 8000 a 12000. Nesrovnatelné. Úhlový převod mimo jiné pomáhá motoru tím, že se optimalizuje výkon motoru na nástroj. Nejvyšší výkony a efektivitu mají profi stroje a také nejvyšší pracovní otáčky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 118.44 (?), 21.7.2010 17:39
Asi jste mě nepochopil, je jasné že čím vyšší otáčky řezného nástroje ať je to nůž nebo struna tak to i líp seče.Zajímalo mě jen jestli udávané otáčky u těchto strojů jsou otáčky motoru nebo konečné otáčky řezného nástroje.Znovu tedy opakuji že jestli jsou to otáčky motoru, tak to ještě neznamená že ty samé otáčky jsou i na nástroji (noži či strunové hlavě). A že potom otáčky motoru nejsou rozhodující jelikož se dají ještě korigovat v úhlové hlavě a tím pádem i motor s nižšími otačkami může mít na řezném nástroji srovnatelné otáčky se strojem více otáčkovým.Ale jestli jsou otáčky uváděné výrobcem, otáčkami které jsou na výstupu tak je to jinak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika