Kvalitni drtic vetvi



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
altosch - (34) - 154.74 (?) 
27.10.2015 20:07

Chápu co myslíte, ale u nás je každé jaro velká hromada slabých větví z ovocných stromů. Moji rodiče to dřív vždycky nechali uschnout a zapálili. Jednak se to nesmí, ale hlavně je to škoda. Jak dlouho by trvalo, než bych to nějak ručně nastříhal si neumím představit. Co máme drtič, je po problému. Drť má široke využití, jak jsem psal. Třeba můj soused spaluje i tu. Rozprostře na dvůr, hráběmi obrací jak seno, pak dá do pytlů a odnese ke kamnům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 82.30 (?), 27.10.2015 22:37

To je škoda pálit.Já to sypu ke stromům.Pohnojí to a udržuje vlhkost která je v posledních letech stále vzácnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.132 (?), 28.10.2015 9:23

Alesi, mate pravdu, ze ked je na vetve vela drobnych konarikov, to by sa jeden zblaznil to strihat. Preto je najlepsie strihat len hrube nad 1 cm. Drobneho sa zbavite "cobydup" noznicami na zivy plot, Najlepsie su kratsie accu....nie tie dlhe 40 a viac cm (take mam jasad) ale da sa aj s nimi. No a najsuper su na dlhej rucke, aby ste sa nemuseli zohybat. Ked je drobne prec, pouzijem pakove do tych 3-4 cm a potom mam odvetvovaciu pilu (vsetko lidl) smiley Na dlhe jemne mozte pouzit take "harakiri" vo vzduchu a 1 m dlhy tenky rozvetveny konarik plny listia a vybezkov je za 2 sekundy posekany na male kusky.

Trva to porovnatelne s drvenim a casto rovnaku robotu, resp jej cast musite urobit pred drvenim. Nedate do drvica obrovsky rokonareny konar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
altosch - (34) - 154.74 (?), 28.10.2015 22:41

No co, každý to dělá jinak. Cílem je ty větve prostě rozmělnit na menší kousky. Vaše řešení je rozhodně levnější. A pákové nůžky na větve z Lidlu můžu doporučit. Jedny mám už něco přes rok a po pozitivní zkušenosti jsem koupil ještě druhé, aby nás mohlo pracovat víc najednou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 250.202 (?), 28.10.2015 23:30

mam pakovky z lidlu a dobre sa s nimi robi. Proticepel a cepel maju ohnute aby pasovalo prilozit proticepel na obly tvar vetvy a dobre sa priklada k drevu (vpravo dole).

Mam nasobne drahsie nejakej lepsej znacky a na hrubu pracu sa nehodia a robi sa mi s nimi omnoho horsie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie61 - (38) - 160.145 (?), 18.3.2016 22:53

Dobrý den, prosím o radu. Chceme si pořídit drtičku větví, ale nemůžeme se rozhodnout pro značku a typ. Máme menší zahradu (spíše okrasnou). Nehodláme tedy likvidovat žádné tlusté a velké větve. Bude se jednat spíše o tenší větvičky např. z thují, růží, suchých stébel okrasných travin a pod. Tlustší větev spíše vyjímečně. Požadujeme spíše jemnější drcení, protože drť chceme dávat do kompostu.Nevíme, jestli zvolit typ s noži či s válcem, ale vzhledem k tloušťce likvidovaného materiálu si myslíme, že by byl vhodnější spíše nožový typ. Můžete poradit značku? Nejjraději bychom nějaký se sběrným košem. Děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mikimajky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 144.252 (?), 19.3.2016 0:13

Zdravím. Ja mám nožový z mountfieldu.

Zatial spokojnosť. Funguje a musel som meniť už nože. Ale poštiepkoval som toho ozaj hooodne. 

Myslím že záleží od cenovej hladiny. 

Medzi tými lacnejšími je to asi jedno po akej značke siahnete. 

Ja mám s výkonom 2500W. To je asi dosť podstatné. Do 4 cm to bere v pohode a tiež všetko kompostujem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.4 (?), 19.3.2016 14:13

Já měl Vikinga a po 6 letech dojel na nekvalitní náhradní díly. Teď mám drtič od Ryobi a konečně spokojenost. Proto doporučuji Ryobi nebo Vares.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.152 (?), 13.4.2018 8:28

Zdravím. Čo znamená na nekvalitné náhradné diely? Ako intenzívne ste ho využívali? Uvažujem práve nad strojom Viking GE 140 L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.53 (?), 14.4.2018 19:21

Pro tento účel opravdu jedině Bosch AXT25TC, přičemž to TC je rozhodující. Z mé tříleté zkušenosti mohu potvrdit, že bere absolutně všechno. Nic nepálím a neotravuju druhým ovzduší. Vše jde do kompostu. P.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika